Zufalstvo zo zivota na Slovensku

Príspevok v téme: Zufalstvo zo zivota na Slovensku
lalia45

ahojte, hladam alebo chcela by som zistit, ci su ludia, pary, muzi, zeny, ktori sa dennodenne rano zobudzaju s nechutou zit a zaroven s chutou zacat nieco nove, novy zivot na novom mieste, odist z tejto krajiny, aj napriek tomu, ze tu mam rodinu,,sme par a s priatelom je nam cim dalej, tym tazsie z tych nizkych platov a je nam zle z pristupu nadriadenych..
ako prec z takejto situacie? aky prvy krok treba spravit,,je to normalne, alebo treba navstivit odbornika :)

Klasik12321

Ja by som odtialto ihned odisiel, len manzelka nechce. No z ineho dovodu. Nam nie je ekonomicky zle, mame vysoku zivotnu uroven. Mna skor stvu tito slovenski zadebneni ludia. Nestve ma vlada ani politici, lebo ti su len odrazom toho, co je tu na spodku. Mna stve, ze ludia sedia ticho a iba takto nariekaju na internete alebo v krcmach, ale nic neurobia pre zmenu. Ked rakusanom pred par rokmi chcela vlada siahnut na dochodky, vysli takmer vsetci do ulic a vlada sklapla, u nas ked sa zvysia dane, aby mali co politici rozkradat, tak sme vsetci ticho i ked ich nahra SIS a zverejni sa to - je to pre mna uplne nepochopitelne, ako si niekto moze nechat takto skakat po hlave.
Radsej to uz neriesim a uzivam si zivot. Nech ostatni nariekaju. Snad to raz dospeje do stadia, ze sa fakt nastvu a naozaj urobia nieco hromadne pre vyriesenie tohto marazmu okolo.

xxy

zivot v zahranici je tazky. ale zase by som z toho nerobila strasiaka. no predstavy, ze clovek ma vylozene nohy a kralovsky plat veru neplatia. so zarobkami to ide dole vodou, kriza ni eje len na slovensku ale vsade naookolo, ludia sa maju tazko.

vebe

Este pre autorku temy - je to vsetko na vas dvoch ako sa tu budete citit. je to vec postoja a pohladu na vec. Len vy dvaja si mozete zivot tu na Slovensku ci kdekolvek inde na svete spravit krajsim. Aj tu si moze clovek spravit den krajsi, ked sa o to sam pokusi. Ale chapem ta, ja som presla tiez fazou ked som mala pocit, ze je vsetko zufalstvo, ale je to za mnou. Mam deti, mam rodinu, pracu a viem ze vzdy pride aj slnecny den

Maoam

myslim, ze boli roky, kedy bolo super v UK, ked bola silna libra atd, ale uz to fakt nie je terno asi nikde

no zavisi aj od povolania, lekari, inzinieri, farmaceuti, IT sa maju stale OK v zahranici

janka266

Myslim ze este stale je dost ludi co si mysli aky je zivot v zahranici uzasny ...no nnie je to ziadna prechadzka ruzovou zahradou a pre ludi ktori su citlivejsiej povaahy je to este horsie ....a ani po financnej stranke to nie je az take skvele ....ja zijem v zahranici 2 roky a my tu zarbame ked je vela roboty okolo 1200 ale su aj mesiace kedy mame 800 max 900 a su tu aj vacsie nakady .....a je j rozdiel ci niekto pracuje priamo pod firmou alebo pod agenturou a cije nejak kvalifikovany a tak ...na slovensku ma clovek rodinu, priatelov a nie kezdy zvlada byt na vsetko sam

vebe

Ja som zazila zahranicie aj so skolopovinnymi detmi. Clovek si vtedy povie, nase zlate skolske jedalne. Hoci jedlo v nich nic moc, ale je. Ked nie je ziadna jedalen a ty pracujes na 8 hodin, babicky nikde, nuz vsetko ma svoje + aj -. Ono chcem len povedat, ze nic nie je lahke a nie kazdy je stavany psychicky na to uplne sa adaptovat. My zo Slovenska, aspon moja generacia nie sme uplne zvyknuti na multi-kulti tak ze to mas stale okolo seba. Nebolo mi tam zle, robilo sa mi tam dobre, ale nebola som tam doma a kedze boli aj deti, stale sme za nieco platili a stale sme riesili peniazteky. Nemicnice su tam krasne, ale nic v nich nie je zadarmo. To zdravotne poistenie co sme platili a za deti neplati stat, ale rodicia, to nebudem uvadzat v presnej sume. Chcem len povedat, ze tu na Slovensku nie je az tak zle, len keby sme vedeli lepsie spravovat a starat sa o nasu krajinu

xxy

vebe, ano v prvych mesiacoch clovek riesi tazsiu financnu situaciu.. ked si zhana pracu, pricom potrebuje platit ucty.. a vsetko vykalkulovat tak, aby prezil. ale postupne, ked zacne zarabat, tak sa to zlepsuje. samozrejme, zase zalezi od mzdy, typu prac. uvazku, prac. zaradenia a pod. nikde som nepisala, ze ludia v zahranici su automaticky miliardari.