Keď je žena škaredá...

Príspevok v téme: Keď je žena škaredá...
škaredá57

Ahojte ženy,

túto otázku chcem smerovať hlavne na vás. Možno to mnohé z vás neriešia a možno niektoré áno, ale chcem sa opýtať, ako sa vyrovnávate s "krásnou" konkurenciou? Ja som obyčajná a priemerná, postava je myslím ok - štíhla a proporčne pekná, ale to, s čím som nikdy nebola a nebudem spokojná je moja tvár - nudná, zabudnuteľná, nezaujímavá, možno škaredá. Hrozne sa preto trápim, už odmalička. Doma sa pekne namaľujem, upravím, ale akonáhle prídem do školy či práce, tak vidím, že ostatné ženy sú miliónkrát krajšie ako ja a to aj nenamaľované. Okrem toho máme v práci také svetlá, v ktorých vyzerám tak 100krát horšie a vždy je mi potom na vracanie, keď sa kuknem sa seba a na nejakú peknú kolegyňu. Vlastne mi to pokazí celý deň - vidím niekoho naozaj pekného a upadám do depresie. Nikdy nebudem krajšia ako oni a to am ničí a hovorím si, ako mam žiť? Takto? Všetko sa točí len okolo vzhľadu. Mám priateľa, ale nemám žiadne sebavedomie, keď je ku mne iný chlap milý, beriem to ako znamenie toho, že ma ľutuje... neviem, fakt neviem, ako sa mám prinútiť nemyslieť každý boží deň na krásu, keď je to jediné, načo ľudia pozerajú, aj keď to nikdy nikdy neprizná.

kraska000

raz ked budes stara budes odkopnuta mladsou pokial nemas krestanskeho priatela. to si pis, a potom musis mat plan b na pracu a svoju vlastnu obzivu nezbierat plody na poli

škaredá57

Aha, takto to myslíš. Nie povaha, ale vyžarovanie. Nuž, neviem, ja som sa ešte s niečim takým živote nestretla.

škaredá57

Dobre sa to počúva, ale vieš... spoznala som zákerné a namyslené ženy, ale pekné, síce len výzorovo, ale pekné. A potom ženy dobré a milé, vnútorne krásne, ale... jednoducho nikdy nemali na tie krásky. Bolo jedno aké sú dobré, na fotke,či na pohľad boli proste škaredé a tie pekné ostali pekné aj keď to boli mrchy. Takže je jedno, aký som dobrý človek, ľudia to uvidia možno až na druhý, tretí pohľad... na prvý budem vždy špata.

sweater*

ne, ja tu teraz nepisem o povahe a ani podobne veci, proste nieco z vnutra vyzaruju, co tych chlapov pritahuje. mozno je to zmes nejake spokojnosti, sebavedomia, su si vedome svojej hodnoty a toho ze su pritazlive, a nie nieje to preto ze su "krajsie" ako ty... uz neviem ako to lepsie napisat, jednoducho pritazlivost je skor o stave vnutorneho rozpolozenia cloveka nez o vyzore, neplati to 100%ne samozrejme...

sweater

Možno niektorí ľudia si všímajú aj vnútornú krásu, ale nie je ich mnoho. Hlavne chlapi niečo také nevnímajú, poväčšine.

škaredá57

Agnes: Vieš, ja presne toto nechápem, že prečo vyzerám tak ako vyzerám, keď prvky mojej tváre sú jednotlivo v poriadku - mám oválnu tvár (ale nie extrémne podlhovastú), normálne plné pery, rovné tuby, normálny nos (ani veľký, ani krivý, ani prasačí), proste žiadna anomália, žiadny extrém. No chápeš to? Ale dokopy to jednoducho nedá peknú tvár. Kedy som mala akné, ale už ho nemám, vtedy som myslela, že ma špatí akné... ale viem, že to nie je ono. Naozaj mi vie niekto vysvetliť, prečo to jednoducho nedá peknú príťažlivú tvár? Je to zúfalstvo.

Ďakujem všetkým, ktorí sem napísali. Snažím sa myslieť pozitívnejšie, ale ide to ťažko.