Neschopnost prinutit sa pisat

Príspevok v téme: Neschopnost prinutit sa pisat
TinaM

Ano, viem, kazdy si tym presiel. Pisanie diplomovky je kriticke. A ja som vzdy vedela prokrastinovat vo velkom, radsej som cistila kachlicky zubnou kefkou, ako sa ucila ci pisala (samozrejme, nakoniec som sa tomu aj tak nevyhla). Ale teraz...teraz je to VAZNE kriticke. Ved vidite, o mesiac odovzdavam a ja som tu- na fore zdravia- a citam si este aj o chorobach maciek (ktore nemam rada). Viem, mam sa zatat, vypnut net a pisat. Casu je malo, bla bla...vsetko viem- teoreticky. Ale prakticky sa donutit, to je uz ina vec. Som clovek, ktory potrebuje, aby mu na krk dychal deadline...ked mam do skusky alebo odovzdania textu 2 dni, tak pisem ako drak. Ale to teraz nezazivam. A ked sa spamatam 2 dni pred terminom odovzdania diplomovky, obavam sa, ze to uz bude uplne jedno. Nie ze by som uplne nic nerobila, ale viem, ze robim malo. A teda na co to pisem: poradte mi prosim, ako sa donutite robit nieco, co sa vam fakt nechce? Nejake efektivne "techniky" ako prekonat sameho seba.

kukurica9999

dolezite je vypnut facebook :D
a povedat si ze lepsie to spravit rychlo teraz a mat pokoj ako to tlacit cely cas pred sebou ked aj tak vies ze to treba spravit.

Dadula56

Tina, tiez pisem, nevedela som sa prinutit a bola som zo seba zuriva, ale uz som si spravila taky rezim:
1. pripravit si co idem pisat (aby to neskoncilo internetovym hladanim niecoho)
2. pripravit si cinnost "po", na ktoru sa tesim a nedovolit si ju robit pokial nedopisem na dnes stanovene
3. zo vsetkeho najviac sa snazit neskoncit na tom inetrnete, pretoze v tom momente je cle pisanie vies kde
4. dobry trik je napisat veducej, ze "do konca tyzdna dodam dalsiu cast", to sa cloveku nechce strapnit, ze by nedodal
5. mna pohana to, ze v aprili mam iste aktitivty naplanovane a chcem mat dovtedy pokoj
Tak vela stastia ;), neviem, ci som ti pomohla.

kukurica9999

ale aspon to je plus ze si si uveodmila ze ma stento problem tak necitaj fora a bez pisat pracu lebo to vazne nestihnes.
dalsia vec este ze nevieme aky si typ. mam kamosku co tiez je taka ako ty ale cim sa blizi termin tym ma vacsi stres a tym poda kvalitnejsi vykon teda praca je super. ale niekto je taky ze cim mnej casu tym vacsi stres a tym je vo vacsich problemoch.kazdopadne nesed tu a chod pisat prinut sa...ci ti stoji ist opakovat rok koli tomu ze sa ti nechce teraz?

kukurica9999

tak si povec dopredu ze je za tym strasne vela roboty (co si asi hovoris kedze sa ti nechce zacat) ale mozu nastat komplikacie zo zohnatim literatury k teme, moze nastat hocico a potom ti nepomozu ani vsetci svaty lebo nebudes mat cas. ked zacinas dopredu tak pomalicky ziadny stres pises a ked sa nieco pritrafi tak clovek to lepsie zvladne lebo nieje pod tlakom.

lilyianka

ako by som čítala o sebe .... tiež môžem mať kopec času napr. na učenie sa na skúšky, ale dokopem sa k tomu max 3 dni predtým a už veľakrát sa mi stalo, že som sa učila noc pred skúškou (a skúška bola o ôsmej ráno).. ja tak obdivujem tých, čo majú tú pevnú vôľu zaťať sa a spravia si harmonogram (vtedy sa naučím to a vtedy tamto a toľko)