Pravda o rakovine - VITAMIN B17

radca

cm,

poviem ti svoj nazor.pri kazdom zapale a poraneni (ako su aj hemeroidy) sa musi chybne tkanivo nahradit novym. A tym sa dost zvysuje pravdepodobnost,ze sa prepis informaacii bunkach urobi s nejakou chybou. Navyse ten prepis zabezpecuje nejaky enzym (na jeho nazov sa nepamatam-je to nejaka transferaza, alebo nieco podobne), ktory tiez nie je dokonaly a vyraba vela chyb. Potom uz zavisi, aka chyba vznikla a ak vznikla prave v urcitych genoch bunky, ktore zodpovedaju za jej mnozenie, tak moze vzniknut rakovina, pokial ich imunita vcas neodstrani. Latky, ktore drazdia zapal(kava , alkohol, fajcenie), tu pravdepodobnost este zvacsuju, lebo spomaluju hojenie. To, kedy sa to stane a ci vobec zavisi od velmi vela veci a neda sa to presne urcit.

radca

Po antibiotikach a crevncyh problemoch uplne staci jest zeleninu a nejake ovocie. Ziadne tabletky s probiotikami nie su vobec potrebne. To je len reklama. Vacsina probiotik sa ani nedostane tam, kam ma, ak nie su uz v tabletkach mrtve. Navyse presne zlozenie probiotik v creve(lebo aj tych je vela druhov) nie je ani dneska zname, takze clovek si moze teoreticky aj uskodit. Vo velkom mnozstve mozu probiotika z obchodu sposobovat kazenie zubov (kyselina mliecna rozpusta zubnu sklovinu), alebo aj zapaly a u zien gynekologicke problemy.

cm

radca
to ako si myslel ze hemoroidy mozu sposobit rakovinu,
prosim vysvetli ako,
po akom case.
nik mi to nepovedal, ani ziadna kontrola, nic
a na kolono som bola pred 3 rokmi
mam len to krvacanie z vnutornych hemoroidov-teda aspon dufam-tak tomu bolo vtedy.
myslis zeby bola vhodna kontrolna kolonoskopia ?po akom dlhom case?

RNG

Radca, to "Je dokazane, ze zlozenie crevnych bakterii sa meni len kratko po narodeni dietata. Potom sa uz velmi nemeni a to ani ked clovek zje tonu probiotik z lekarne." je tvrdenie uplne absurdne. Neviem , kde si ho nasiel, ale som zvedavy, z coho sa mohli tie bakterie tam vytvorit, ked ich tam nedas zvonku?
A po pouziti atb alebo roznych nakazach z potravin sa ten "poriadok" uplne zmeni, to je predsa znamy fakt, a sami od seba sa tam nevytvoria nove, pokial ich tam nedodas zvonka.
Neviem, kde chodis na tie informacie, ale si uplne vedla!
To by tu potom neexistovali ziadne temy na hnacky, zaplesnenie, kandidu,atd, a to su realne pripady roho, ze sa v crevach zmenilo osadenie bakterii.

Inac tonu probiotik netreba zjest, len dost na to, aby osidlili creva
Ja osobne ich beriem pre istotu snad raz za dva tyzdne a vzdy niekolko dni po hnacke, kedze tato musela mat pricinu v niecom v crevach

alo

radca tak to ked sa zlozenie bakterii nemeni, tak by mala prevencia dych testom na karcinogenne bakterie u ludi vyznam, kedze niekto ich tam ma cely zivot (iny zas nie) tak ten co ich ma , ma asi vacsie riziko.
prosim ta, kde a kto vykonava ten dychovy test. je to bezne vysetrenie?
a inak, ved ani o HPV netusis ci mas-necitis ked robi problemy a zrazu bác a clovek je prekvapeny!/teda ak nieje prevencia kde to mozu zistit skor)

- mira

Antibiotiká dokážu črevnú mikroflóru úplne zničiť, podobne to robia i chemické konzervanty, ktoré sú v potravinách alebo nápojoch. Obnova probiotikami sa nedarí vtedy, ak nevhodnou skladbou stravy udržujeme v čreve kyslejšie prostredie, ako probiotické baktérie potrebujú, takže v nevhodnom prostredí sa nemôžu uchytiť ani rozmnožovať.

radca

Lenze poistovne v USA funguju uplne inak, ako tu v Europe. Ked poistovna v USA nema peniaze, tak zvysi poistne a vec je vybavena. U nas to ziadna poistovna nemoze urobit a nemoze mat ani zisk.

Je dokazane, ze zlozenie crevnzch bakterii sa meni len kratko po narodeni dietata. Potom sa uz velmi nemeni a to ani ked clovek zje tonu probiotik z lekarne.

CM

Dobry den. Mna by zaujimalo,ci aj hemoroidy mozu sposobovat po case rakovinu konecnika? Teda vnutorne hemoroidy co krvacaju.
A tiez, co mam brat,aby to nekrvacalo, ci nieco na posilnenie ciev, ci crevnej steny, ci proti zapalu,alebo co.
Vie vobec niekto co je pricinou vnutornych hemoroidov?
som stihla, zdravo sa stravujem, aj vlaknina, aj probiotika uzivam, stolicu mam normalnu a pravidelnu, neboli ma to ani nesvrbi, len to krvaca, co ma dost znervoznuje. Neviem ci by som nemala ist na kolonoskopiu. Pred 3 rokmi mi zistili vnutorne hemoroidy...