Stafylokokus aureus

linka

Nie sú tam žiadne obmedzenia ale ak to nemáš opakovane tak na očkovanie nieje dovod.My sme boli chorý v jednom kuse.Bez ATB sme vydržali max. tri týždne a výtery z nosa sme mali stále pozitívne.

linka

Samko ja neviem ako je to u dospelých.Očkuje sa vtedy keď ATB na tieto koky nezaberajú.V nemocnici mi povedali,že tieto bacile sú také zmutované že na niektoré sú aj ATB krátke a jednoducho nezaberajú.Mojji synovia mali streptokoka opakovane už asi dva roky.Dobrali ATB a dobre bolo len nejaké dva týždne.

samko r.

Linka a prosím ťa v čom je problém pri tom očkovaní proti pneukokom. Sú tam nejaké obmedzenia, alebo niečo podobné? Mňa na toto liečili vlani a taktiež mi ho zistili z výteru nosa. Vtedy som užíval ATB Fromilid Uno. Za toho otca ma totiž neprestávalo bolieť hrdlo, závodný lekár mi neveril, na ORL tvrdili že je všetko OK, ale pľúcnej sa to nepozdávalo a tá mi robila tie výtery a predpísala lieky.

linka

Ahoj.Nerozmýšlala si nad očkovaním proti pneumokokom?Poraď sa o tom zo svojou lekárkou.Ja mám zaočkovaných oboch synov.Stále prechádzali s choroby do choroby s mladším som skončila aj v nemocnici kde sme dva krát dostali zápal stredného ucha so zlatým stafilokokom.My sme mali už tolko kokov.Dúfam že nám totoočkovanie pomože.

panika

ahoj - uz som narazila aj na nazor, ze kym nesposobuje hnisave zapaly -beru ho ako ,,prirodzenu floru" (trochu nadlahcene povedane)

tereza1978

mala by si s nim zajst na orl a oni by mu mali podla kultivacie nasadit atb.zlaty stafylokok sa neda vyliecit zostava v krvi ale treba preliecit kazdy zapal.