Lieky do konca života?

Príspevok v téme: Lieky do konca života?
Jane_3sto18

Tak takto si to určite nepredstavujem! Clovek len na chvíľu vyjde z trasy zaužívaných liekov, občas si nedá jednu tabletku a už mu je zle. Nechcem stráviť celý život pojedaním tabletiek a strážením sa, či som si ju náhodou nezabudla dať presne na sekundu....
Na čo to je? Má to človeku naozaj pomôcť, alebo to prinesie len samé problémy? A čo vedľajšie účinky? Aj tak sa lieky musia po čase meniť... /ak nie, tak mám mylnú informáciu/ ale zas jesť ich furt... Nechcem to. Zle bez nich, ešte horšie s nimi!
Dá sa z toho nejak vôbec ujsť?

Jane_3sto18

Ja som rozmýšľala, že tiež budem používať iba byliny, však mne treba vlastne len antidepresíva a nejaké anxiolytiká a to je všetko....
A pýtam sa to preto, lebo ma to štve, uvedomila som si, že sa furt musím kontrolovať, kedy vezmem tabletku /ani ich neberiem pravidelne + na ne aj pijem, takže zbohom rodina, minule som sa ich zas trošku predávkovala/ .... A chytila som na to nervy, lebo ja nechcem do konca života brať lieky.

RNG

Potravinove doplnky a potraviny nemaju skodlive postranne ucinky. A da sa nimi adresovat dnes kazdy zdravotny problem ucinne. Zialbohu, lekarov co vedia alebo su to ochotni prevadzat je mizivo malo. Takze aj ja som nakoniec si musel tie veci nastudovat sam, z periodik a knih lekarov, co lieci inac/alternativne ako bezni lekari. A uz vyse 17 rokov sa beznym lekarom vyhybam a pouzivam miesto liekov len potravinove doplnky a kontrolujem si dietu/stravu. A ide to!

zewa

Ber to tak, že aspoň mozu žiť. Raz možno budeme poznať ako vyliečiť všetko. Raz.
Voľakedy by takého schizofrenika vysťahovali za dedinu a hneď by mal vymaľované. Zbavili by sa ho. Dnes to pod vplyvom liekov na človeku ani nevidno.
Takže v porovnaní s minulosťou majú/máme všetci psychiatrickí pacienti kvalitnejší život. A možno ozaj príde doba so zázračnou pilulkou.
Je to možno smola. A možno prirodzená selekcia. Len dnes už tú selekciu vieme dosť obabrať.
Nie je podstatou nájsť odpoveď na otázku prečo musí niekto brať lieky celý život. Otázkou je, prečo sa na to pytas práve ty a teraz? Nehľadajme otázky, ale riešenia.

Jane_3sto18

Tu sa nejedná o diagnozu. Chcela som len poukázať na to, že aj ľudia, čo majú depresiu musia brať niekoľko rokov lieky, ak nie do konca života, nehovoriac o iných /príklad taký schizofrenik, čo si nemôže dovoliť vysadiť lieky/. Vlastne pomoc nechcem, ja sa len rozčuľujem, že je to na hlavu všetko, prečo sa to nedá liečiť inakšie? Cloveku, čo sa predávkoval liekmi, dajú domov vyše dvesto dalších, nech ich môže požrať znova. Lebo aj tak vie, že jesť ich je zbytočné.
Mala som na chvíľu pocit, že mi pomohli, ale viem, že je to len umelá radosť možno z niečoho nereálneho, placebo efekt, ktorý pominul a zas som sa vrátila do reality. A tie tabletky sú zbytočné, viac škodlivých vedľajších účinkov ako pomoci.

zuja - vieš, prečo sú mladí depresívni? Lebo celý tento svet je v jednej veľkej depresii. Nič dobré tu nikoho nečaká a niektorí si to uvedomujú a potom majú z toho zbytočne depresie a úzkosti. Ani sa im nečudujem, toto mi povedala aj doktorka, že sa nám mladým nečuduje. A je to zle. Ale čo s tým narobíme?
Zas len budeme žrať lieky. A bude nám aj tak zle. Ale budeme sa tváriť, že je všetko v poriadku.
Nikdy nebude nič v poriadku.
Iba smrť.

pan d.

Ja som mal pocit, ze jedine lieky, ktore mi pomahaju, su tie na spanie. Z tych ostatnych mi bolo pravdupovediac este horsie, ale mozno sa mylim, mozno mi netrafili liek atd. atd.
/som zvedavy, ako rychlo sem zalozi M. temu v mojom mene:)/

zuja

Nie je to téma ako tu čítam. Ale súvisí to s depresiami, úzkostou, strachom, obavami zo samoty. Mám 2 deti syna 38 ročného a dcéru 36 ročnú,stalo sa, že sa rozišli s partnermi. Nezávisle od seba. Je to už asi cca 5-6 rokov. Vidím to na nich, že ich to veěmi bolí, obávajú sa, že už nestretnú lásku, dcéra trpí tým, že nebude mat deti, stratili chut žit, dokonca hladař partnera, po viacerých sklamaniach zostali bez radosti zo života, chodia do kina, športujú, ale chýba im blízka duša a všetky činnosti čo robia, im nerobia radost. Čo to je dnes s mladými luďmi, bojím sa mám z toho velký smútok. Pomoct im neviem, pretože to je len na nich. Ste mladí, máte na to názor _

rene1337

Napis cim trpis a ake lieky jes.
Takto ti clovek nemoze pomoct nic konkretne si nenapisala,potom nemozes ziadat pomoc.