Chronický zápal močového mechúra - očkovanie!

Príspevok v téme: Chronický zápal močového mechúra - očkovanie!
Mysulka

Tak mile damy a slecny,
vsetky spolutrpitelky, ktore sa tocite v bludnom kruhu...co ja som sa prave nedozvedela? V Nemecku maju ockovaciu lasku STROVAC proti zapalom mocoveho mechura, na slovenskych strankach sa to neda ani vygooglit. Jedna sa o rocne ockovanie, prve sa sklada z 3 injekcii , potom sa kazdy rok treba preockovat jednou. Cena 3 injekcii dokopy je priblizne 108 eur, kedze to v Nemecku poistovna neuhradza, nemal by byt problem objednat to aj v lekarnach na SK. Teda aspon v Rakusku s tym problem nemaju a povedali, ze by to malo byt bezproblemove aj na SK. Ak nie, tak treba zonat niekoho, kto byva blizko hranic a nech vam objedna v Hainburgu an der Donau v lekarni:) Cena jednej injekcie pri preockovani je asi 40 eur. Ak si predstavim, ze ma to zbavi problemov a kolko penazi som uz investovala, bezutesne. na brusinky, urinaly akut, wobenzym, imunoglukan, urovaxom, masticky, cajiky, kupele, zabaly, drzim kazdy jeden bod spravnej stravy, oblecenia,cikania, pitny rezim, vysadila som rped rokmi kvoli tomu HAK, liecim si pelovu alergiu... toto je mala cena :)

Jedna sa o liek, ktory pozostava z viacerych kmenov rektalnych bakterii (napr. Urovaxom ma len E.coli), ktore najcastejsie napadaju zensku floru. Injekcie zeny podla for znasaju velmi zle, dopredu varujem. Treba si zobrat den, najlepsie dva dovolenky. Niektore mali symptomy chripky, ine rovno potom zapal mocoveho mechura, ale zvacsa posledny. Bolesti na mieste vpichu, horucky. Lenze takmer kazdej to zabralo. Tie, co mali kazdy mesiac aj dvakrat mali podla vypovedi zapal uz len 2x do roka, tie co menej casto, jeden alebo ziadny po cely rok. Prvu injekciu znasali zeny najhorsie, potom im uz zvyklo byt mierne lepsie. podla studii to u 5% pacientiek nezabera.

Tak...co poviete? zvazujem to, na nemeckych forach su o tom celeeee romany a vsetky zeny su spokojne az na vedlajsie ucinky pri pichani. ale vraj to stalo zato. Dufam,ze sa tu rozbehne debata, ze vas poinformujem, kedze je tu tolko zufalych uzivateliek a na nasich strankach takato informacia ani len neexistuje.

PS: Nemci este maju aj nejaku silnu prirodnu nahradu namiesto ATB,tiez na zapaly mocoveho mechura a dost dobre ohlasy, trosku horsie ako pri vakcine, vola sa to ANGOCIN Anti.infekt N
a beru sa celkom solidne davky pri akutnom zapale a znizene pri udrziavacke, 500tbl stoji asi 40-50 eur. Vacsinou vylieci zapaly bez ATB.

mimimimi

Ahojte dievcata, to som ja, Mysulka, zakladatelka temy, dnes som sa registrovala a moj nick uz bol zadany, takze sa volam mimimimi :) Je Januar 2019 a opat sa tocim v zapaloch, avsak mam uz davno po ockovani Strovac a na booster som nesla, kedze som presla na ockovanie Gynatren. Toto mi aj podla aktualnych testov rapidne zdvihlo pocet laktobacilov v posve, teraz som dokonca bohuzial musela brat 8 antibiotik, 10 az 14 dni na 1 antibiotikum a aj tak som nedostala plesne a ine problemy, co sa tyka vulvy. Gynatren uz mam po 6 mesiacoch preockovany boosterom, bolo treba. Velmi sa mi osvedcil a 6 mesiacov som s novym partnerom nemala ziadny problem, aj ked sme chodili plavat, do kupelov, saun a mali skutocne velmi frekventovany pohlavny styk. Zniesla som.zrazu aj kondomy, jeho spermie neboli problem, mokre plavky tiez nie, raj na zemi pol roka ;) Ako som vsak chytila novy zapal, neviem sa z neho dostat, klasika, moc. mechur ostal oslabeny a som nachylna na nove infekcie. Mam novu urologicku, je vo Viedni nova a zlozila statne odborne skusky ako najlepsia z celeho Rakuska (mimochodom moslimka, vazeni ;) ). Sama ma dala na listinu cakatelov Strovac, kedze sa mom. nevyraba do marca, nemusela som to ani navrhovat. Navyse mi dala u poistovne schvalit tzv. "instalaciu" mocoveho mechura, dalsi tyzden zacinam, budu mi mesiac raz tyzdenne plnit mocovy mechur kys. hyaluronovou, potom bude frekvencia klesat a ma to obnovit stenu mociaka a zvysit odolnost, kedze sa vytvori ochranny stit. Je to najnovsia metoda pre zeny ako som ja, ktore maju neustale recidivy. Je to draha metoda, preto sa musi schvalovat. Moja nova urologicka je top, takto vyskolenu lekarku/lekara som nikdy nemala a vyzna sa vo vsetkom, co poviem, navrhnem a co som kedy skusala. Taktiez ma neodbavila slovami "rozidte sa, chemia s partnerom nesedi" alebo "porodte dieta, potom to prestane" ci "nic tam nemate". Tvrdi, ze nieco mat musim, kedze mam zvysene leukocyty, len to nevedia pre male mnozstvo vykultivovat. Ockovania Strovac sa neviem dockat, zapalujem uz 4 mesiac takmer bez prestavky a s krvou a v kombinacii s gynatrenom to urcite bude neporazitelna dvojka. Ozvem sa priebezne opat, ako vzdy ;) A neviem preco, ale opat som skusala d-manozu a forkusil a enzymoterapiu a samozrejme tie najsilnejsie probiotika na trhu, ze som si nedala poradit, tolko penazi vyhodenych oknom...ja po 12 rokoch recidiv a nespravnej diagnozy rakoviny oblicky s tym, ze mi zlyhali a umieram som uz naozaj skusala vsetko a jedine co zabera, je veda. Chemia. Ockovanie. A mozno obcas zjemnuje jablcny bio nepasterizovany ocot, 1 PL do 2 dcl 3krat denne, ale to pijem na vlastne riziko ;)

nela88

Kikuska 59
Ahoj Kikuska,
prosím Ťa mohla by si mi napísať mail? Chcela by som sa opýtať zo pár vecí ohľadom očkovania strovac, lebo mňa tie močové cesty trápia už tri roky v kuse. Moc lekár o tom nechce ani počuť. Vopred ďakujem za odpoveď. kontakt: 1989.nela@gmail.com

Kikuska 59

Dobrý deň!

Bola som očkovaná s 3 injekciami Strovacu. Cítila som sa velmi dobre, nemala som zápal močoveho mechura. Po roku, min.týžden som zacala cítit.......Bojím sa, že zase budem mat problémy... Piatok sa chystám na preočkovanie, dúfam, ze ma to zbavi problemov.
Má tu niekto skusenosti s Strovacom? Ak áno, tak mi napíšte! :)

Mysulka

Mimochodom, padla tu otazka o preockovani. Preockovanie sa vola Perison. Ak niekto viete nemecky, odporucam vam fora s tymto slovom vo vyhladavaci. Same pozitiva. Taktiez vavsinou tazsie vedlajsie ucinky, ale zeny tam Strovac s Perisonom napriek tonu chvalia, vraj to rozhodne stalo za to.

Mysulka

Ahojte ludia, tak ozivujem toto forum. Nakoniec mi vtedy tie zapaly s partberom ustali same. Mala som 4 rocny vztah a po prvom roku trapenia to utlo, zzapaly sa znizili na jeden za rok. Aj to som jeden mala po vynimocnom pouziti Pharmatexu. Myslim, ze moje telo a imunita si zvykli. . Teraz vsqk mam noveho priatela a cely kokotoc zacina odznova.Testy sme mali obaja, obaja zdravi, zapaly s krvacanim, bez krvacania, snaha vyliecit to bez atb zlyhala, momentalne si frcim v zacarovanom kruhu atb s velkym mnozstvom krvi v moci. Na rady a komemtare RNG zabudnite, ako som pisala, kedysi som sa tomu venovala a dokonca si s nim pisala a stalo ma to vsetko len kopu penazi. Existuju ludia, ktori su slepo psvedceni len vo svoju pravdu a nepocuvaju nazory a problemy inych. Dufam, ze toto forum uz atakovat nebude a necha nastupit modernu medicinu tam, kde alternativna zlyhava na celej ciare. Tamze som si kupila Strovac.V Rakusku, 3 ampulky. 116 eur. Teraz len cakam, kedy aspon ciastocne vyzdraviem, aby som si to dala naockovat. Je mi vsetko jedno ;) potom budem referovat priznaky, pocity, vedkajsie ucinky a aj vysledok;) K tomu nadalej zufalo zhanam na nemeckom trhu ockovanie Gynatren, ktore vam naockuje Laktobacily, pokial mate znicenu floru, cim.ja trpim uz dlhsie. Momentalne uz 3 mesiace nie je na sklade. V dvojkombinacii by mali mat skvele vysledky. Drzte paste , ozvem sa.

mona7778

to sa musim informovat ja uz chodim k urologovi ako na kolotoci, vzdy po sexe s frajerom antibiotika lebo mam krv v moci som uz z toho na prasky
keby to tak aspon nebolelo

Lenka2727

Baby prosím vás ako sa dostanem k tej očkovacej látke ? pretože je to na predpis a potrebujem vyskúšať niečo také... ďakujem pekne