Rada od starších

Príspevok v téme: Rada od starších
Alica3333

Mám 21 rokov s priateľom som 2 roky je o pomaly desať rokov starší. Je to dobrý chlap s veľkým srdcom. Viem že by ma nepodviedol a naozaj ma ľúbi. Problém je v tom , že už vyprchalo to krásne zo začiatku. Ja sa s tým neviem jednoducho zmieriť, chýba mi to držanie za ruku. Vyznávanie lásky a pod. V poslednom čase sa len hádame ja vyčítam všetko jemu on mne. On nechápe mňa a ja jeho. Ale sú dni keď si to neviem bez neho predstaviť. Ďalší problém sa týka sexu. V posteli to klape iba z jeho strany. Milujeme sa 1-2x do mesiaca. vraj je unavený. Mne to jasné že nestačí. Neviem v čom je chyba vraj som pekná...K tomu som nikdy nemala orgazmus. Je môj prvý. Keď sa teraz hádame tak mám väčšiu slabosť na iných chlapov. Som si istá že by som ho nikdy nepodviedla. Ale začínam si iných všímať. V práci som stretla jedného muža. Je mladý krásny a páči sa mi a na prvý pohľad nás niečo k sebe priťahovalo..povedali sme si že pokiaľ mam priateľa tak nič neriešime a len sme si vymenili čísla a každý deň sa na seba len usmievame. Neviem čo mám robiť neviem či som šťastná. Bojím sa že poľavím ak sa niečo nezmení . Stale čakam že sa niečo zmení a nič??? asi som sa potrebovala len vyrozprávať nejaký názor...?

John Dee

Mila Alica,
slecna A. to velmi mudro napisala.
Ak priatel o teba stoji, bude mat zaujem veci riesit.
Zial, nebud sklamana, ak to tak nebude. V 30 rokoch este vela muzov nevie co od zivota caka a realizuje sa uplne v praci (to moze byt aj pricina nizsej tvorby testosteronu a znizeneho zaujmu o teba - da sa prechodne riesit prirodnymi doplnkami).
Teba berie ako nieco samozrejme. Az ked o teba pride, zisti co si pre neho znamenala. Bude vsak neskoro :( ...ale taky je zivot.
Pises, ze sa hadate. Skuste sa obaja pozriet na problemy ocami toho druheho s jeho pomocou. Ak budete chciet veci riesit obaja, najdete riesenia a to bude dobry predpoklad pre dalsi spolocny zivot. Pretoze "zivot neni pericko", problemy su i budu a bude ich viac a niektore vacsie - vasou ulohou je naucit sa veci riesit spolocne. Utekom ich ani jeden nevyriesi, iba oddiali do svojho dalsieho vztahu. Viem, co pisem, mam 2x viac rokov ako ty a este par naviac...
Ak je to naozaj laska, nie iba zalubenie, zvladnete to. Drzim palce!

nirv

Miluje ťa ale v spolocnosti sa s tebou nebaví a nevzrusujes ho ...:) on sa s tebou nerozide, jemu vyhovujes, ty sa musíš sama postaviť za to čo chceš a potrebujes, ak by o teba ozaj stál, snažil by sa ti vyhovieť...a to on nerobí .

Dadula56

Ja sice nie som ovela starsia, ale je univerzalne platne, ze chlap s tymto pristupom k zivotu a vasmu vztahu sa nezmeni. On sa menit ani nechce a tym to hasne.
Nevravim, ze je zly alebo nieco take, skor ma svoj styl zivota a predstavu o vztahu a nebude to kvoli tebe menit. Vychadzaj teda pri rozhodovani z toho. Myslim si, ze dufanie, ze sa zrazu zmeni je len mrhanie casom. Ale neda sa ti to vycitat, vela ludi premrhalo roky zivota kvoli tomu, ze dufali, ze sa "nieco" zmeni.

Alica3333

áno z práce ale nechápem to aj ja chodím unavená z práce ale chuť mám aj tak.Čo spravil jednoducho v tom sexe sa nechce pohnúť. Dokonca mi povedal že to tak asi ostane. A v ostatnom ho to drží tak deň a zasa na to kašle...Ako prídeme do spoločnosti tak neexistujem napríklad ani sa so mnou nerozpráva.Jednoducho neviem noo...

Slecna A.

alica, ak o tom vie, co urobil preto, aby sa to dalo do pohody opat? Zacal sa pri sexe viac snazit? Rozpravate sa o tom viac? Jasne, ze to chce cas, ale zacat nieco riesit, to treba hned.
A preco byva unaveny? Z prace?

gunther

30 rocny chlap chce veceru s pivom, nie behat za rucicky na zmrzlinu, a ak ma chut na sex s tebou 1-2 za mesiac tak tam bude velmi vazna chyba

Alica3333

Presne toto som potrebovala počuť ďakujem. A inak vie o tom a rozprávame sa o tom. Ale no neviem chce to čas a uvidím či sa niečo zmení. Inak so všetkým súhlasím

Slecna A.

Alica, v prvom rade si pohovor s priatelom na tuto temu. Aj o tom, co ti chyba (drzanie za ruky a pod) a aj o sexe. Je to dolezite, ale nezabudaj na to, akym tonom s nim budes komunikovat. Skus si nastudovat nieco o asertivite a podla toho si s priatelom pohovor. Sex mate teda skutocne malinko, ani mne by to nestacilo. Ze je unaveny? Co by si robila ty, keby si bola unavena a on by ta do toho tlacil? Chcela by si urcite od neho davku pochopenia, tak to skus i ty chapat. Toto je problem vseobecny, nie len muzov v jeho veku...Orgazmus - on vie, ze si ho nikdy nezazila? Ak o tom nevie, okamzite s pravdou von a zacnite to riesit. Opat rozhovorom. Ked sa k nemu pritulis a milym hlaskom mu budes sepkat do ucha, co by sa ti pacilo a ako by ti to mal urobit, neverim , ze to s nim nic neurobi.....
Samozrejme, ze mas obdobie pozerania sa po inych a vsimania si rozdielov medzi priatelom a nimi. Momentalne vsak nerozmyslas hlavou, ale len srdcom a pocitmi a to nie je moc fajn. Dobry, fungujuci vztah chce najma hlavu, nech si myslis co chces. Kasli na to, koho mas okolo seba. Bud s kolegom kamoska, ale ries najprv svoj sucasny vztah. Opustis priatela kvoli kolegovi a zistis, ze si si na krk zavesila este cosi horsie. Co urobis potom? Zas sa zahladis do ineho? A co ak aj ten iny bude "nevyhovujuci"?
Vravis, ze vztah s priatelom mas inak pekny, tak ries teraz problemy s priatelom a kasli na dake poblaznenie v praci. Chod na priatela asertivne a uvidis aku to bude mat odozvu...