Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

Záchvaty 16-ročnej dcéry

Príspevok v téme: Záchvaty 16-ročnej dcéry
maggie12

Som matka 16 ročnej dcéry s downovým syndrómom. Je dlhodobo liečená na psychiatrii, berie antipsychotiká (Zypsilan, Olanzapín) a už asi pol roka má záchvaty nepríčetnosti. Väčšinou je to v poobedňajších hodinách. Začne sa triasť, škriabe seba aj nás, rozhadzuje veci okolo seba, jej pohľad je neprítomný, necíti bolesť a nič nerozpráva. To všetko trvá niekoľko hodín (2 až 6) a celý čas ju musíme držať na posteli, lebo nevie udržať rovnováhu. Stále sa točí len dookola a všetko rozhadzuje. Intenzita záchvatu sa zníži, ak jej dáme Diazepam 10 mg, ale záchvat doznie aj tak až po niekoľkých hodinách a to tak, že zaspí.

Nemá niekto skúsenosti s takýmto chovaním? Niekoľko odborných lekárov nám nevie poradiť a celá rodina je už vyčerpaná.

Ďakujem.

drôt

RNG, ale doplnky jej zdravotna poistovna nepreplati, na rozdiel od liekov. A ked spocitas sumy za vsetky tie zazracne doplnky a porovnas to s vyskou prispevku na opatrovanie, ktory pani pravdepodobne pobera, dostanes sumu, ktoru si urcite nemoze dovolit, pretoze je dost mozne, za prekracuje sumu toho prispevku.
Ty si zijes v USA a si velmi dobre financne zabezpeceny, lenze slovenske pomery su ine a ty ich nepoznas.

RNG

Drot, patentovane chemicke lieky su ovela drahsie, ako doplnky. Tie, co tu radim nie su nijak extra drahe a clovek na to nemusi byt vobec financny magnat. Napr uvediem inositol hexaniacinate zo Swansonvitamins.com 240 kapsul x 500 mg stoji 14.49 dolara a to je dost na 120 dni.
Ale myslim si, ze je tu zbytocne dalej pisat, ked su tu ludia, co veria len na chemicke lieky.

drôt

No to je tazko nieco ordinovat pacientovi, ktory je na Tisercine a Olanzapine...ja na mieste jej lekara by som este vyskusala nejake antiepileptikum (hoci nema epi, pouzivaju sa aj na celkovu stabilizaciu psychiky), napriklad valproat...

maggie12

Dcéra bola hospitalizovaná 2x aj na psychiatrii, aj tam mala také záchvaty a nič sa nedoriešilo.

Najprv brala Zypsilan a teraz berie Olanzapín 5mg, 2x 1 tbl. Bola aj na neurológii, robili jej aj EEG, všetko je v poriadku. Tým vylúčili aj epilepsiu. Na CT aj preto nebola.

Záchvat má väčšinou cca raz do týždňa. Trpí aj poruchami spánku, na noc dostáva Tisercin.

Nemá niekto kontakt na nejakého dobrého odborného lekára, ktorý by bol schopný mi poradiť?

drôt

hej, nezaberie a vyvalia za to spustu penazi, pretoze predpokladam, ze pani nepracuje, ale opatruje choru dceru a pochybujem, ze jej manzel je financny magnat. Zbytocne bude skusat a potom aj tak mala skonci na neurologii s dalsimi liekmi.

RNG

Nuz skuste tlmice prirodne, potravinove doplnky, ako L-theanine, 2 x 400 mg, vitamin B-3 vo forme inositol hexaniacinate, 2 x 500 mg, a picamilom, 2 x 300 mg.

Toto ked nezaberie, aspon neuskodi ako uvedene lieky mozu skodit.

Ddana

A čo nato hovorí jej psychiater? Možno je potrebná zmena liečby. Tiež by som skúsila ešte neurologické vyšetrenie, hlavne EEG.

Katka333

kedze zachvat trva az niekolko hodin, vzdy by som volala zachranku, lebo je to pre jej telo velmi vycerpavajuce.
co vam doteraz povedali- ze je to z fyzickej alebo psychickej priciny?

epilepsia bola vylucena? bola robena magneticka rezonancia mozgu aby sa vylucil pripadny nador, ktory jej moze tlacit na centra spravania a rovnovahy? vestibularne vysetrenie ma ok?

ako casto sa zachvaty opakuju? nie je podozrenie na pridruzene ziskane infekcie ako napr. neuroborelioza?

este by som dodala, nechcem to nejako znevazovat, ale aj nas pes vo vyssom veku mal podobne zachvaty- z casu na cas ho tocilo dokola a akoby onemel a cely sa triasol. pricinu nevieme, ale mam podozrenie ze to mohlo byt z boreliozy a babeziozy, lebo maval vela kliestov

Textová Inzercia

Zapper | Fscan - revolučné prístroje

Rieši príčinu väčšiny zdravotných problémov. Záruka kvality a profesionálna podpora zdarma.Môžete ho mať doma aj vy!

Investujte do svojho zdravia

Frekvenčná metóda - rýchla pomoc ku zdraviu! Na všetky vírusy, baktérie, pliesne a parazitov.

Fresh - pre zdravie zamestnancov.

Služba pre firmy, ktorým záleží na zdraví svojich zamestnancov. Objednajte hneď!

Správca siete - SANDING

Správa firemných počitačov. Bratislava a okolie.