Opakovane mám po antibiotikách kvasinkovú infekciu

Príspevok v téme: Opakovane mám po antibiotikách kvasinkovú infekciu
loloMi

Ahojte,

vždy ked som chorá a nasadia mi antibiotiká, tak súčasne o pár dní na to, dostanem aj kvasinkovu infekciu. Lenže ja užívam pri antibiotikách aj probiotiká, a aj tak kvasinky vždy dostanem ...

Mám jednu fajn masť , ktoru mi poradila moja obvodná lekárka, ked som kvasinky dostala prvýkrát, a tá masť mi vždy pomože....odvtedy ju vždy použijem, mám 23 a kvasinkovu infekciu som mala cca 4/5 krát.

A moja otázka: mám to takto riešiť?? : ked dostanem kvasinky, tak tuto masť a hotovo??? /vždy mi pomože/

Alebo mám ísť naozaj na tu gynekologiu a dať si nasadiť niečo ,,odborne,, ????

dakujem.

dekka

presne je to začarovaný kruh atb mykoza a tak. dookola. ja mám tiež dobré výsledky s Enzymaxom ja ho užívam ako prevenciu. Občas mám mykozu ale určite nie tak často ako predtým

pikolka

To je začarovaný kruh antibiotiká a zas probiotiká a stále dookola.Treba riešiť oslabenú imunitu.Ja som mala to isté mohla som si dávať čo som chcela nič nezaberalo.V zufalstve som si urobila výplach no koniec.Malé ranky sa rozkrvácali a to svrbenie.... Nič iné mi neostávalo len ísť dr.Po preliečení mi povedala o Enzymaxe a že by som ho mala začať užívať,lebo je to liečba enzýmami.Zatiaľ som iba v začiatkoch .

neste1

Dobry den, pozrite na stranku:
-odkaz odstránený-
je tam jedna velmi dobra vec, noahvicky proti vaginálnej mykóze. Obsahujú striebro ktore nici plesne, mykozu a bakterie. Su testovane na candidu albicans, kt sposobuje kvasinky. Pomaha aj pri svrbeni, paleni a výtoku z posvy. Mam ich odskusane, robila som na gynekologii
, viem aky je to zacarovaný kruh.

RNG

Medzi mikrovlakniny patria rozne plevy, najma psylium, pektonuy z jablk a hrusiek, arabinogalaktany z miazgy niektorych stromov(najma larix decidua=smrekovec ovisavy, larch), inulin (napr z korenov cakanky)glucomannan z korena konjac
en.wikipedia.org
Na Slovensku je lacny zdroj mikrovlaknin napr firma Vemica, kde najdes psylium, inulin, ryZovu a ovsennu vlakninu medzi vyrobkami s vlakninou, ine ako arabinogalaktan, glucomannan a modified citrus pectin najdez z dovozu, napr z firmy Swansonvitamins.com kde to kupujem aj ja na zmes mikrovlaknin na kazdodennu spotrebu.

RNG

Probiotika v crevach ked su spravne kultivivane creva(tj vyse 90% bakterii v crevach su uzitocne probiotika) nam vyrobia dostatok obrannych latok aj proti mikrobom inde v tele,. Ked ale znicis probiotika antibiotikami, tak prides az o 70% obrsnhych latok v tele a tym samozrejme podporis rozmnozovanie roznych mikrobov, ktore probiotika drzali v sachu.
Naviac ked nekrmis probiotika dostatocne mikrovklakninami, a jes plno cukrov a jemnych muk a vyrobkov z nich, tak si sam vypestujes candidy a plesne v tele, ktore ta zamoruju roznymi toxinami.
Candida na inych castiach tela je len malicky zlomok candid v crevach a ked ich znicis v crevaxch a nahradis cele probiotikami, tak ti zmiznu candidy aj inde v tele.
Na rapidne znicenie candidy treba rapidna dieta a hromada doplnkov, pozri cez Google.sk pod rng candida, ako na to ist

Zuzanka888

ahoj Nika223, ten wobenzym ti ozaj zabral? ja som si kupila enymi Profizym, brala som to viac ako mesiac a nic. Az potom som sa docitala na internete ze v cechach mali problem s neoverenymi studiami, zacal sa o to zaoberat Sukl a stahovali to z predaja. Tak uz neviem comu verit. Hm?

pe84

mne zabera na kvasinky Canesten gyn, mozem ho fakt odporucat, treba vyskusat, poradila mi ho moja gynekologicka, dala som si tabletu a natrela aj zvonku kremom, plus krem aj pre partnera, aby to nahodou nechytil tiez, je to lepsie takto proiadne preliecit...

Slecna A.

no bacha baby, nie su probiotika ako probiotika...mnohe sa nedostanu ani tam, kam maju. Treba si velmi zvazit, ake probiotika si kupujete, treba vela o tom studovat a az potom sa vybrat do lekarne. Najlepsie je doplnat si probiotika stravou. Cize tvaroh, bryndza, kysle mlieko, domaci jogurt. Ale zas bacha na to, co nam ponukaju v obchode. Mnohe jogurty oznacene ako probio su len obycajne jogurtiky, ktore neprinavratia zdravu mikrofloru, ani coby ste sa nimi napchavali kazdy den. Ak nieco obsahuje modifikovany skrob, tak to znici vsetky probioticke ucinky este v zaludku...

Nika223

Ahojte baby, mne sa mykozy zvykli vracat tak kazdych 6 tyzdnov, najskor iba po liecbe antibitikami, potom vzdy ked som bola prechladnuta a potom len tak, z nicoho nic. Tak som nasadila diety, menej cukru, pohyb, vlaknina... no nemalo to trvaly efekt. Mohla som robit co som chcela, aj tak sa to vratilo. Potom som si dala niekolko tyzdnovu kuru s wobenzymom, a uz mam rok a pol pokoj a mykoza neprisla ani ked som brala antibiotika. Takze mne pomohlo toto.