Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

Vzťah na dialku - ako dalej ?

Príspevok v téme: Vzťah na dialku - ako dalej ?
kolettka286

Ahojte.. mam priatela, teraz preslo prave 4 a pol roka, co sme spolu . uz takmer dva roky pracuje v zahranici-v Rakusku :( Mam 22 rokov.. on 25.. jeho rozhodnutie-ist pracovat do zahranicia, ma totalne zaskocilo a dodnes s tym nie som zmierena.. kvoli tomu mame neustale konflikty.. prvy pol rok bol hrozne tazky, nemal ani internet.. nic.. domov prichadza tak 4-5 krat rocne.. max na tyzden, ci 4-5 dni .. 3-4 krat rocne sa snazim ist za nim aj ja aspon na tyzden-dva, ale je to tazke, pretoze tiez pracujem a popritom aj studujem externe.. koncim buduci rok Mgr. .. dohodli sme sa, ze po skonceni skoly pojdem za nim .. ale strasne to uz skripe medzi nami-kvoli tej dialke ! proste kto uz bol alebo je v takom vztahu, vie o com hovorim.. chybaju dotyky, komunikacia, nikdy tu nie je kedy ho potrebujem, dlhe vikendy bez neho-aj ked mam kamosov.. ale. priatel je priatel ! v nedelu sme sa pohadali.. povedala som mu , ze je koniec.. odvtedy ma nekontaktuje vobec .. ja ho tiez nie .. obaja sme tvrdohlaví ... na sviatky mal prist domov.. ale este to nebolo iste.. ani neviem, ci vobec dojde. . . a myslim, keby aj dosiel, aj tak by sme sa len hadali .. myslela som si, ze ta dialka nas spoji .. ale stal sa pravy opak .. brutalne nas to rozdelilo ! nikomu neprajem vztah na dialku .. rozmyslala som uz aj nad tym ze dam v praci vypoved, a pojdem za nim ! a najdem si pracu aspon sezonne.. jun-september.. potom skola.. potom zas.. aj tak tu dostavam len minimalnu .. a tam za 4 mesiace by som si zarobila viac ako tu cely rok ! .. a mohli by sme byt spolu .. ci ja uz neviem co by sa dalo robit :(( cele je to take komplikovane.. nepredstavovala som si zivot ako 22 rocna takto :( .. buduci rok je este strasne daleko ! a caka nas aj leto ! z dovolenky zase nic , pretoze nebude mat tolko volna.. a tiez si ho nemozem privlastnit ! viem, ked dojde domov, ma aj kamosov aj rodinu ! nemoze sediet len pri mne :( a aj to ma ubija !!!! .. ani neviem, aku radu chcem od vas .. ked je niekto v takej situacii, nech mi poradi, ako to zvlada.. lebo ja uz neviem, co by bolo naj ..

karamellllka

preboha dievca, este raz o sebe povies, ze si sprosta a neviem co vsetko, tak asi sadnem do auta a pridem ta prefackat...ten chlap bol tvoja prva laska, tak je jasne, ze je to tazke...obaja ste urobili chyby, ale tu "nervacku" podla mna z teba urobil on tymto spravanim...vobec neuvazuj nad tym ci ist za nim, ci mu odpisat, to nech ta ani nenapadne! na hentakeho hulvata uprdeneho ser a vymaz si jeho cislo a zacni zit novy zivot!

kolettka286

Maoam: no vsak jasnacka, uz sa neskutocne tesim na "titul" a na to, ako ma kazdy bude cakat s otvorenou narucou a milionmi pracovnych ponuk ! haha .. chcem skusit zahranicie, to je sto percentne.. kym som mlada.. potom budem urcite lutovat.. a ked nic viac, aspon ten jazyk sa naucim :)

no vsak to je jasne, ja viem vsetko, co sme prezili. len ja viem, ako som sa spravala ja aj on v roznych situaciach ..
ozvem sa este, urcite :)

Iba Katka: Maoam za nic nemoze :D :))) .. nie nie sranda.. uz som si zmenila skype a na fb som chvala bohu nikdy nebola.. takze no problem :)) dufam, ze ma caka uz len nieco lepsie a krajsie ..

Iba Katka

Maoam, zase rozbíjaš perspektívne vzťahy? ;) :D

Len taká sranda, inak s Maoam vo všetkom súhlasím, zo začiatku som síce písala, že by si mohla ísť skúsiť za ním, ale tak z neho sa za ten čas vykľul pekný kretén, takže určite by si to mala skončiť :) A ako som dole písala, choď sa niekde zabaviť, nutne to potrebuješ. A vypni skype :) Nech si nemyslí, že na neho čakáš

Maoam

Kolettka - tak ak uz mas iba rok skoly, jasne, ze ju dokonci, to by bol nezmysel to teraz hadzat za hlavu, to uz dokop do ciela, budes mat 'titul' :D

no nikdy nevies, mozno sa ti na daco zide v buducnosti, plus rodicom 'urobis radost' :D

aj ked potom asi odides zo SVK, ale clovek nikdy nevie, co bude, takze to urcite dokonci, rok je kratka doba

ale ten vztah - uprimne, osobne by som to ukoncila, ale do toho vidis skutocne len ty sama, nikto z nas tu na fore, ale podla toho co pises...:-/

aj skola sa ti lahsie bude ukoncovat, ked ta nik nebude trapit, budes sa moct sustredovat plne na to, diplomka, statnice....budes potrebovat dost casu aj sil, aj energie....

drz sa a napis, ako sa ti vodi

kolettka286

Maoam: je mi do placu, z celeho co si mi napisala, lebo mas pravdu :(( a dakujem ti ! ..
mam uz len rok skoly.. keby som ju prerusila, sklamem rodicov .. dokoncim to a potom ma uz tu nic nebude drzat ! praca, ktoru robim, ma nebavi .. takze pojdem si za svojim snom .. ano, najlepsie by bolo postavit sa na vlastne nohy, ale to aj bolo vzdy mojim cielom ! .. hned po strednej som si hladala pracu, aby som nebola rodicom na obtiaz ! .. o to mi islo, skoncit skolu, ist do rakuska za priatelom.. naucit sa jazyk .. a zacat nieco s cukrarcenim ..
ja sa akoze samoty nebojim :D ja som taky typ.. ze ani nepotrebujem mat moc vela ludi okolo seba .. a aj ked som akoze s nim, som sama ! pretoze on je tam ja som tu .. naucila som sa zit bez neho, aj ked sme si pisali tak raz denne jedna sms .. a cez vikend skype.. nikdy som ho ani nebombardovala ani nic.. viem, ze tam pracuje vela, v rakusku nedavaju peniaze zadarmo ..
mozno, ze ma to cele posilni a aspon uz nebudem taka naivka....len tazko sa to cele zahadzuje .. ale asi fakt niet o com .. nebol to ten pravy.. a ja si take spravanie fakt nezasluzim ..

Maoam

Kolettka - este nieco: zi tak, aby si bola co mozno najstastnejsia, zi tak, ako chces zit TY, nie ti druhi, nesplnaj druhym ich poziadavky, ked kvoli tomu ides proti sebe samej (ako napr. zijes teraz), preto nie ti druhi budu zit tvoj zivot, ale ty sama... a potom moze byt uz neskoro, chapes

budes lutovat to, ze si neurobila to, co si CHCELA, ver mi, skor ci neskor sa to stane

ak sa chces 'poistit', tak cojaviem tu VS si ponechaj, prerus na nejaky cas, ak chces vyskusat zahranicie, prerusit studium sa da aj na rok, s tym, ze ju nestratis, ak by to 'druhe' nebolo podla tvojho gusta, ale aspon vyskusas, ake to je, to, co si skutocne chcela

robit si VS pre 'titul' a este odbor, ktory ta nebavi - ja neviem, ci to ma vyznam, do toho ti kecat nechcem ani nemozem, to je tvoj zivot, ale uprimne - kazdy z nas ma na nieco talent a schopnosti a najväcsiu radost prinasa zivot vtedy, ked robime to, na co mame a co nam aj vnutorne vyhovuje, cim nejdeme proti nam samotnym

a ten chlap - kasli na neho, to nema vyznam, to je totalne pod uroven

ak nasilu drzis vztah len preto, ze nevies byt sama, lebo si emocne zavisla a mas strach z toho, byt sama (teda bez chlapa), tak je to zbytocny strach

nikdy nezosilnies, pokial sa neodhodlas na zivot 'SAMA SO SEBOU', vzdy budes zavesena na nejakych ludoch, zavisla, vzdy a to je o nicom
teraz si este velmi mlada, ale neskor...

co to bude za zivot? kazdy musime na niecom makat a pre teba je najvyssi cas, tak zacni, drzim ti palce

nie je zle zazit zly vztah, zle je v nom ostat....

Maoam

Kolettka, nemyslim, ze by si bola 'sprosta', kedze si velmi dobre uvedomujes velmi vela veci a dokonca realne vnimas aj jeho rodinu a aj svoje vlastne pocity vies spravne pomenovat a triafas sa do cierneho.

Akurat musis vnutorne zosilniet a zit vlastny zivot a podla seba samej, nie podla nazorov a ocakavani tvojho okolia.

Ked sa ocitnes za hranicami, nic ine ti neostane, pretoze jedina osoba, na ktoru sa budes moct MIMO domova spolahnut, budes ty sama :-).

Lepsi recept na zosilnenie a hlavne na 'pristatie pri zemi' a zrealnenie nepoznam...

Plus sa este naucis aj jazyk, co je vzdy velke plus.

A ak chces robit cukrarku - co ti v tom brani? Tip - ked uz, tak najskor v AT - su fakt machri v tomto obore, je to ale dost drina, ale maju uroven, celkovo to tam trva tri roky, ta skola + prax spolu.

kolettka286

..ano mate pravdu ! aj maoam ! VS vobec nesuvisi s inteligenciou ! .. som slaboch, nemam uctu sama k sebe .. nemam hrdost .. nemam sebavedomie.. nemam rozum.. trepem sa za somarom .. neviem si predstavit zit v takej rodine, v akej ziju oni ! .. irituje ma hlas jeho matky.. neschopnost jeho sestry.. viem, ze nikdy nebudem robit to co studujem ! ani by ma nebavil marketing.. ani nie som kreativna.. titul robim len kvoli rodicom .. a preto, ze je to uz zakladna poziadavka takmer vsade .. aj tak to mas jedno, aku skolu si skoncil .. staci, ked si v niecom sikovny.. mojim snom je stat sa cukrarkou ..
nie som vnutorne OK .. vobec nie ! .. to je tiez pravda.. a mozno ani neviem, co su zakladne hodnoty v zivote .. zila som v rozpravke.. chcela som mat normalneho partnera, co si ma bude vazit, ktory pri mne bude stat . a nie ktory ma tu necha kvoli peniazom, ktore aj tak nema.. a hadat sa s jeho rodicmi-to je dopredu prehraty boj ..
beriem si vsetky vase rady k srdcu a dakujem ..

Maoam

kolettka - sorry, precitala som si iba tvoj prvy vcerajsi prispevok, ktory si pisala nieco po 10-tej hodine, aj to len do polovice, nic ostatne som necitala

len tolko k tomu - a teda aj k tebe: PRECO to trpis? PRECO HO trpis?

odpovedz si na to - ak budes sama k sebe uprimna, prides na to, ze si seba samu nevazis a musis prehodnotit jedine seba samu a najmä svoj vztah k sebe samotnej, vobec nie jeho

On je len obraz tvojho vnutra, nic viac - teda keby si ty vnutorne bola OK, s takym primitivom by si nestracala ani sekundu, pretoze by ti bolo na zvracanie.

Agness99: moja, dobre vies, ze na SVK VS vela s inteligenciou ako takou spolocne nema, cest niektorym odborom, kde sa dostatocne IQ a aj mnohe ine schopnosti vyzaduju.

Jedno je mat VS, druhe je mat cosi ako hrdost, vlastnu sebahodnotu a zdravy sedliacky rozum a byt schopny ostat 'pri zemi' a domysliet veci do konca a vidiet dalej ako len po okraj taniera.....toto ta nik nenauci, ziadna skola...bud na to mas alebo nie, alebo sa to pracne naucis pocas zivota, rovnako ako odhadnut ludi, atd atd atd.

este ku Kolett: marketing - ehm, no ziadna slava na SVK asi s tym moc nepochodis, ak pojdes za hranice, asi urobis lepsie a ked k tomu dospejes, mozes si urobit INU skolu aj za hranicami a vyber si nejaky perspektivnejsi odbor, drz sa!

a hlavne - PREMYSLAJ NAD SEBOU

Agnes999

inak nechapem, preco sa ty - inteligentna vysokoskolacka vobec zahadzujes s takym primitivom, co sa vie len dobre ozrat a oblapavat vsetky velke prsia co sa mu vyskytnu v dosahu.