Našu rodinu ovláda voľačo zlé

Príspevok v téme: Našu rodinu ovláda voľačo zlé
liam

dobry den, mam 19 mam taky dojem, ze nasu rodinu volaco zle ovlada, rychlo kazdy podlieha v nej hnevu, neviem, ci tu vsetci o sebe pochybuju, ale moj zivot sprevadzali od zaciatku problemy, tie sa casom nabalovali a aj co sa tyka clenov rodiny, volakedy si myslim, ze mama s otcom ani nevedeli, co vlastne chceli. ale problem tkvie v tom ze tu pretrvava zla sila, alebo neviem to nejako opisat napada mi uz iba jedno asi nas volakto preklial. neviem co si mam o tom mysleiet. aby tieto problemy volacim tragickym nevyvrcholili. chcel by som pocut nejake vase vyjadrenia. da sa s tym nieco robit? takym veciam ako magii by som sa najradsej vyhol...

Iveta Michael

jasan:)

no vráťme sa k liamovi ...ak sa ešte ozve...uvidíme ako sa to s ním vyvrbí,dúfam že sa z toho chlapec vystrábi nejako..s niečou pomocou,hlavne s Božou:))) sorry ostatní:)

olivienka

Iveta, nie som... ale do ba to nemám až tak ďaleko, cca 60 km ;)
a ja som to pôvodne nechcela až tak rozoberať, nie som na to odborník :D koho to zaujíma, môže si vygoogliť. samozrejme, že je to o niečom inom, ako vo filme :) a napríklad tzv. "malý" exorcizmus sa robí vždy pri krste, čo som sa dozvedela až od kaplana, keď som sa mala stať krstnou mamou :) (modlitba)
a samozrejme, že páter Leopold zostáva tým istým skvelým človekom (a osobne som aj veľmi rada, že sa toho Bezáka zastal. ale to už odbieham od témy). ale zasa 3 roky neboli až tak veľa, hlavne keď bol na to zvlášť povolaný (podľa jeho svedectva na mojpribeh.sk), takže je to aj škoda

Iveta Michael

olivienka: duchovní psychoterapeuti ..presnejšie povedané

a mimochodom páter Leopold,nevadí že sa zastal Bezáka..ale nevadí ani to že už nie je exorcistom,práve naopak je dobre že ho to už nezaťažuje..to nie je úrad na veľa rokov,pretože byť kňazom -exorcistom je strašné,vyčerpávajúce...nemôže sa to vykonávať dlho,myslím že to je limitované rokmi..a potom,ten páter Leopold ostáva tým istým človekom a kňazom i naďalej...tá duchovná charizma nezaniká ukončením exorcis. služby nie? :)

p.s. mala by si vysvetliť neveriacemu človeku že exorcista je kňaz v pastoračnej službe ale nie taký ako je to v tom filme ,,exorcista,, keď o tom tak rada píšeš:)nie si náhodou z Ba?

olivienka

Iveta, ok :) ja som len reagovala na tvoju vetu, že nepotrebuje žiaden exorcizmus. tak som to chcela objasniť, lebo veľa ľudí ani netuší, že nejakí exorcisti existujú, a ak to aj vedia, tak si pod tým hneď predstavujú ktoviečo :) oni sú naozaj aj takí psychoterapeuti... ale áno, ak bude chcieť liam skúsiť využiť pomoc duchovného, stačí, keď pôjde najprv za obyčajným kňazom a ten mu povie, že čo ďalej
a ja som poznala pátra Leopolda, ale ten už žiaľ exorcistom nie je :/ (je to ten, ktorého riešili aj v novinách, že ho odvolali, lebo sa zastal bezáka)

Iveta Michael

olivienka

veď dobre...ja netvrdím že nie ale možno by mu vedel pomôcť aj bežný kňaz,neviem..

ja som poznala osobne jedného kňaza,bol exorcistom pre Ba a západoslov.kraj a pôsobil v BA-Záhorskej Bystrici a toho tuším poznalo celé Slovensko:)

Ja som ho mala veľmi rada,mnohí sa ho báli neviem prečo...ale mne bol od prvého dňa veľmi sympatický,bol to dobrý a obetavý kňaz a tiež milý človek (Ing.Anton Solčiansky,ThLic.)

On bol taký duchovný psychoterapeut a v podstate tvrdil to isté čo si opisovala,ale my nemôžeme tipovať do prázdna,liam vie o čo ide..nám to len tak načrtol...

olivienka

a kým niekto povie, že som tiež z nejakej sekty, tak nie som :D a píšem sem len možnosť, ktorá existuje, je už na liamovi, či tomu verí a ako s touto možnosťou naloží

olivienka

Iveta, ako vieš, že ho nepotrebuje, resp. že by nepomohol? exorcista rieši aj iné veci, než posadnutie samotným diablom, ktoré je vraj zriedkavé, a prejavuje sa napr. tak, ako spomínal j11.
ono, ja si nie som ešte úplne istá, na koľko percent tomu exorcizmu vlastne verím - hoci som katolíčka, ale... asi by som to musela vidieť :) ale trocha som o tom čítala, a hlavne poznám kňaza, ktorého si veľmi vážim a verím mu - a on bol exorcistom. a poznám aj pána, ktorému konkrétne tento exorcista veľmi pomohol. preto som to aj liamovi navrhla.
len skopírujem, z jedného článku, čo napríklad exorcisti riešia - myslím, že je to DOSŤ podobné tomu, čo písal liam:
Ľudia tiež prichádzajú s tým, že sa často v ich rodine deje veľa nešťastia, niečo veľmi zlé, úmrtia, jednoducho rôzne ťažké situácie. Alebo tiež vnímajú, že niečo zlé sa deje im, majú pocit, ako by ich niekto preklínal alebo im bral energiu, alebo niekto na nich posiela niečo zlé. Niekedy stačí modlitba za uzdravenie, niekedy stačí dobrá rada, niekedy modlitba za oslobodenie,“ vysvetľuje páter Havlát. - exorcista v prahe

Iveta Michael

j11

toto som videla aj ja na vlastné oči a hm..je to nepríjemné,ale liam nepotrebuje nijaký exorcizmus!:)

Iveta Michael

ika211

nemútim mu hlavu prekliatím,prosím ťa:)nikde som nič také tuná netvrdila...je to moc zložité vysvetliť jedným príspevkom,okrem toho si nečítala si celú diskusiu...on si pýtal na mňa kontakt sám,potom ma to škrelo že som mu ho dala bez uváženia ale tak snaha bola on sa musí rozhodnúť sám

Lulita

ono je niekedy tazke rozlisit, co sa deje z obycajneho zivota a co je uz nejaky problem z duchovnej sfery, vacsina problemov je proste zivot...aj ked vlastne aj to druhe je zivot, vsetko so vsetkym suvisi

ja ked som sa citila, ze na mna sa vali snad vsetko, som sa okupala v čistci, aspon pre dobry pocit