Našu rodinu ovláda voľačo zlé

Príspevok v téme: Našu rodinu ovláda voľačo zlé
liam

dobry den, mam 19 mam taky dojem, ze nasu rodinu volaco zle ovlada, rychlo kazdy podlieha v nej hnevu, neviem, ci tu vsetci o sebe pochybuju, ale moj zivot sprevadzali od zaciatku problemy, tie sa casom nabalovali a aj co sa tyka clenov rodiny, volakedy si myslim, ze mama s otcom ani nevedeli, co vlastne chceli. ale problem tkvie v tom ze tu pretrvava zla sila, alebo neviem to nejako opisat napada mi uz iba jedno asi nas volakto preklial. neviem co si mam o tom mysleiet. aby tieto problemy volacim tragickym nevyvrcholili. chcel by som pocut nejake vase vyjadrenia. da sa s tym nieco robit? takym veciam ako magii by som sa najradsej vyhol...

anka89

vidim ze ste ma pochopili ale najhorsi su ti ludia co vam ponklonkuju od tych co najdalej ale taky co vam povedia pravdu rovno do oci to su v podstate dobry ludia od nich nikdy nedostanete ako sa vravy nozik do chrbta ale ludia falosny a patolizaci su najhorsi na nich velky pozor ja som na to nikdy neverila som bola silna osobnost ale zavist cloveka moze velmi ublizit

Slecna A.

baby, toto vnimam i ja casto. Staci, aby som si cosi nove zobrala do prace a kolegyne si idu nohy dolamat, aby to iste, len o cosi lepsie mali na druhy den aj ony :D najprv som si myslela, ze si to len nahovaram. Ale ked som prisla so zasnubnym prstenom, pochopila som, ze si to nenamyslam. Do tyzdna mali vsetky (!) zasnubne prstene :D
Mna toto napriklad nikdy netrapilo, co ma kto nove a ak som aj niekedy zatuzila po niecom, co ma niekto iny, vzdy len a len v dobrom. Radsej neriskovat, ze sa cosi vrati, lebo i ja som toho nazoru, ze sa vsetko vracia spat...vsetko co vysleme zo seba

Maoam

je to len odraz toho, co maju v hlave a srdci, nic ine...

tak sa to zrkadli aj navonok

osobne povazujem pomstychtivych a krutych ludi za velmi nebezpecnych, tak ako uz bolo uvedene aj v prikladoch nizsie, lebo su schopni velmi ublizit

Maoam

tak skutocne dobrych, prajnych a vyrovnanych ludi je na tomto svete velmi male %, takze to, co pozorujes, je normalne - teda pre ludske plemeno

Lulita

Maoam - ja si vsimam aj take veci medzi ludmi, najma teraz, ked som zacala chodit do prace, ze niekto ani cloveka ani nepozna a uz sa tvari predpojato, nesympaticky, ze to vzbudzuje nedoveru, taka ta prirodzena sympatickost z niektorých vobec nejde a je mi to neprijemne, malo ludi je srdecnych, usmiatych, snazim sa to neprispustat si nejak, ale nie je to niekedy lahke

Maoam

je velmi dolezite vybudovat si vlastnu sebaistotu a verit sam v seba, ist na odstup od ludi, ktori jasne siria negativizmus, nenavist atd.

ale tak bumerang v zivote fakt funguje, len niekedy to trva dlho

snaz sam seba naplnit pozitivnymi myslienkami aj pocitmi, snaz sa makat na sebe, vybudovat si co sa da (nie na nestasti inych ani nevyliezat po chrbtoch inych, ci druhych zneuzivat- vrati sa ti to)

no a pomstychtivi ludia su velmi, velmi nebezpecni :-/ a je ich fakt vela

Lulita

popripade si urobit doma maly ritual, zapalit sviecku, predstavit si, ako sa vsetko zle rozpusta v ohni a povedat si, ze ta caka uz len to dobre, ze si slobodný a vsetko bude v poriadku, kazdopadne sa zbavit strachu, lebo ten nikdy nic dobre neprinesie vacsinou

Slecna A.

moja starka mi raz rozpravala o tom, ako ju prekliala jej vlastna svokra. Vraj ju prekliala aby mala s jej synom velmi tazky zivot. Neskor, v den starkinej svadby sa diali cudesne veci, z nicoho nic sa v izbe, kde boli svadobni hostia objavili ropuchy a dialo sa este kadeco ine...Starka mala skutocne zly zivot po boku svojho manzela. Taketo veci sa potom vraj prenasaju z generacie na generaciu...
U mna tiez vznikla casom ista neprajnost voci jednej osobe (nechcem ale pisat o co islo). Ta osoba mi velmi ublizila a musela som navstevovat psychologa, aby som sa s tym ako tak zmierila. Potom som vsak pochopila, ze zmenou myslenia mozem mnohe napravit aj sama. V duchu som odpustila tej osobe a kazdy vecer som jej zazelala vsetko dobre, nech sa jej dari a nech je stastna. Pocitila som casom i ja obrovsku ulavu.
Odpustit tym, co nam ublizili je dolezite, i ked hrozne tazke. Skus pozistovat, co sa dialo v minulosti vo vasej rodine. To, co sa tam deje teraz moze byt sposobene napriklad len nedostatocnou zrelostou tvojich rodicov...ale rovnako to moze mat aj iny povod...