Metastazy na peceni

Príspevok v téme: Metastazy na peceni
ro

ahojte, viem, ze takychto tem uz tu bolo, ale nejak som tu nenasla co potrebujem. ja vlastne ani neviem co chcem vediet,asi sa chcem len vyrozpravat. som uz na kraji zo silami, nervy ako sa hovori v kybli. mojej mamine pred dvoma rokmi diagnostikovali rakovinu.nasla si hrcku v prsniku, podstupila radu chemo, operaciu, znova chemo a ozarovania, vraj pre istotu. toto trvalo rok. potom mala rok pokoj, vysledky v poriadku. min.rok v novembri ju pochytil strasny kasel, samozrejme obvodny lekar tvrdil, ze zapal pluc. po vsetkych moznych vysetreniach,kruta realita, metastazy na plucach a peceni. kasel ju trapi uz 5 mesiacov,do toho voda v bruchu,strasna bolest v oblasti pecene. kazdy den a pytam preco, preco prave ona musi takto trpiet. prosim ak mate niekto nejaku radu ako jej ulavit, napiste. viem, ze je toho plny internet,aj sme toho vela vyskusali,ale nic sa nemeni. niekedy ma lepsie dni, no tie horsie stale prevazuju. a ja som uz v koncoch.

vitali

Fuha, tak to je zle, ked nechce spolupracovat :( To je to najhorsie, co moze robit chory a takto si ublizuje sama sebe. No zaroven rozumiem, uz ked je zoslabnuta, tak uz ma hocijake zmyslanie. Nedaj sa odradit tym, co o mms pisu. Tiez som nad tym dlho rozmyslala a predsa som si to objednala. Ano, pravda je, ze to smrdi. Ale savo to nie je, vsak keby bolo, ludia by pomreli z toho a ja by som uz tiez nazive nebola :). Take informacie rozdavaju len ti ludia, co o tom velke prd vedia a nemaju skusenosti, alebo to brali uplne inak, ako sa ma a potom si myslia, ze to nefunguje.

mirka169

hm.. že zapal pľuc...
moja mama mala taktiež rakovinu prsnika.. po skončeni chemoterapie chodila na vyŠetenia či je v poriadku.. Lekarka vravela že je všetko ok.

Po čase mamu začal strašne bolieť chrbát, a ťažko sa jej dýchalo.. Schudla 10 kíl, prestalo jej chutiť sladké. Keď sme zavolali lekára, pichol jej injekciu od bolesti a dovidenia.. Potom šla k lekarovi ona sama, lekar jej predpisal len nejake kvapky od bolesti... Proste kašlali na to, aj v nemocnici...

Raz keď prišla sanitka, začala som už po nich vrieskať, nech s tym niečo robia, že sa o mamu bojim. Vzali ju do nemocnice a zistili jej vodu na plúcach.. Potom jej zisili metastazy.. Bohužiaľ, par dni na to rakovine podľahla.

Od tej doby lekarov neznašam. Prepač ak som ťa vystrašila, no chcem len aby si bola a pokusila si sa mamke najsť čo najlepšich lekarov. Moja na takych štasie nemala..

Držim tvojej mamke palce, nech jej je čo najlepšie. Buď jej oporou, potrebuje to.

ro

a tie mms kvapky som uz tiez chcela vyskusat,ale vraj to vela ludom neurobilo dobre, tak sa toho trochu bojim.mama je dost slaba, ledva prejde par krokov, ani jest jej nechuti, tak ju nechcem zatazovat este aj s tymi kvapkami.pocula som vraj to je nieco ako savo ?

ro

no jadierka uzivala, tie horke,len este nemame ziadne vysledky,lebo ju este cakaju dve chemo, a potom komplexne vysetrenie ci sa metastazy aspon zastavili, lebo zmiznut uz asi nezmiznu. teraz ich neuziva,ako som napisala, mam z nej pocit, ze to odmieta. ja jej o tom rozpravam, citam rozne clanky,ako to ludom pomoholo,ona len prykyvne a to je koniec nasej debaty. a ja uz neviem co dalej.

vitali

Ro, skoda ze nepises, ako jej pomaha vitamin a jadierka. Zlepsilo sa nieco po uzivani? A co povies na mms kvapky, tie ste neskusali este?

ro

jadierka mame aj vitaminy b17 v tabletkach nakupene, a j11 neviem este o tom ze by sa jej to rozsirilo do hlavy. nemam ten pocit,ani vysetrenia to nedokazali. tak ma nestras :)

Matka872

Ahoj
precitaj si o marhulovych jadierkach- vitamin B17.
Ked uz je clovek na tom zle tak sa pychaju do zily vysoke davky vitaminu B17.Samozrejme zdravotnictvo odmieta takuto liecbu robit.Velmi vela som o tom citala.Nechapala som kolko ludi sa vyliecilo touto formou liecby.Skus to.Nemozes nic stratit.Prajem vela sil.

ro

dakujem za odozvy. rng tvoju stranku uz mam prestudovanu od a po z :) a vela mi to pomohlo. no najhorsie je ze aj ked mame doma vsetkych moznych lieciv a vitaminov, mam pocit ako by to mama odmietala. keby jej nepoviem, ani si za cely den nic neda. a pritom viem,ze sa chce vyliecit,no niekedy mam pocit ze uz rezignuje. a nechcem ju nutit do niecoho nasilu. no strasne jej chcem pomoct.je to dost aj o psychike. a tu mame naburanu uz cela rodina. j11 trochu som nepochopila tvojej odpovedi. ale v pohode.