Može ešte mladý clovek z tejto krajiny snívať?

Príspevok v téme: Može ešte mladý clovek z tejto krajiny snívať?
soffiaD

Mam taký pocit, neviem ako keby život pretekal pomedzi moje prsty, ako keby mladosť utekala a ja som stála a nevedela sa nikam pohnúť. Mojím snom je cestovať vidieť kultury, krajiny, moria, mestá, ochutnávať nové jedlá, počuť hudbu, mať zážitky... Ale ako si splniť tento sen ? Ako to uskutočniť? Ako si nato získať peniaze alebo akou cestou to uskutočniť?...Je to naivne ja viem ale kazdy vravy ze treba ist za snom. Ach len ja neviem ja som polroka nezamestnana a netušim co podniknut... UPLNE BLBý pocit jak tato realita zabija sny a nadej. Proste mojim snom by bolo cestovanie, ja netuzim po kariere nejakej uzasnes s vysokym platom ani na to nemam lebo ja niesom workoholic skorej pohodácka, ani deti a manzelstvo nechcem mat... Ale netušim akou cestou sa ubrať... Neviem rozmyslala som ze by som si urobila vysoku nejaku misijnu pracu a dostala sa do Indie a tam pomahala to by ma mozno naplnilo..alebo napr chcela by som v afrike pomahat zvieratam nejakou formou alebo žiť niekde na ostrove v Karibiku ..a to su take nerealne sny a pritom samu seba neviem dostat z toho snivania do tejto hnusnej reality na zem aby som sa zmierila s tým že budem proste nejaka pasová pracovnicka.. Chapete preco vacsina musi mat taky sivý život nicim nezaujimavý... Chcela by som mat take zazitky ako Julia vo filme JEDZ MODLI SA A MILUJ ..alebo nieco na styl VICKY CHRISTINA BARCELONA... nieco krasne... nieco inééé nieco zaživné... mam 21 rokov a desi ma ze o 9 rokov budem mat 30 a nebudem mat naco spomínať... Nepoznam ani nikoho znameho alebo blizkeho ktoby byval niekto v krajine kde je more alebo stale teplo a ludia su tam vasnivejsi živejši uživaju si zivot... Alebo cestovat nejako za malo penazi ...

Lulita

he je sranda ked si clovek v 20tke mysli, ze bude bilancovat v 30tke, do 30tky dojde ani neviem ako, jedneho dna sa zobudi a ma 30 a zisti, ze aj tak este nedosiahol co chcel, ale takto to v zivote chodi, nic nezvycajne a ide sa dalej :))

Emily opat

Ty chces v 30 rokoch spominat? :)))))))))))))
Ja mam onedlho 32 a akosi este nebilancujem :))))
Chces cestovat? Aku ma skolu? Vies jazyky? Moznosti su! Je x firiem co maju centraly ci pobocky v zahranici. Kde byvas? Odrazovy mostik moze byt Bratislava, Kosice ci Praha. Mozes robit v cestovnom ruchu ale aj nemusis preto aby si raz pracovala v zahranici a mohla cestovat.

Lulita

zamestnaj sa a vsetko si odloz, predpokladam, ze byvas s rodicmi, vydavky daj na minimum ak sa da a odid, ak ta to taha prec

ja som dnes mala taky intenzivny pocit, ze chcem zit inde, mavam take zablesky v poslednej dobe casto a tiez neviem, co s tym, ale tak ja mam ludi s ktorými chcem byt a zavazky rozne nielen citove, ale aj financne, takze to nemam take jednoduche, vsetko zosuladit niekedy jednoducho nejde, ja uz 30 mam a to vacsi pocit pretekania zivota prstami, takze ries