Svokra - ako jej to setrne povedat

Príspevok v téme: Svokra - ako jej to setrne povedat
weledka

no, ide o to, ze moja svokra je veelmi "mudra" zena, ako, nie je najhlupejsia, ale robi veci vzdy po svojom, aj ked ju milionkrat na to upozornime. Pisem tu teraz vo vztahu ona a nas maly syncek- jej vnuk. Nedavno jej zistili HELOKOBAKTERA, mala zdravotne problemy, aj ma (z nezdravej stravy) no a ja som samozrejme chytila mensiu paniku, lebo moj maly je teraz prvy rok v skolke chorlavejsi ako inokedy, aby to nechytil. V nedelu sme boli u nich na obede aj s malym, a schvalne som si ju vsimala, ze ako serviruje jedlo. By ste neverili, ona takmer nepouziva pribor, jedlo naklada rukami, aj vnucikom na tanier, samozrejme ryzu a taketo veci nie, ale maso, chlieb, dokonca maso a zeleninu do polievky a co potom nasleduje, pravidelne si olizuje prsty, ked tam ma zvysky jedla a tymi prstami nevaha ist malemu do taniera, kde miesto nozika nasuva jedlo prstami na vidlicku. Parkrat si aj odkasle, samozrejme nie do vreckovky, ale do dlane. Je mi z toho z prepacenim na grc. Manzelovi som to hovorila, tiez si to vsimol, je z toho smutny, ale nevie ako jej to setrne povedat. Ona si totiz o sebe mysli ze je superbabka a nikdy by si toto nepriznala, robila by sa, ze sa mylime a vkuse by vysvetlovala, ze ona to tak nerobi a blabla.. Okrem toho sa dokaze rozplakat na pockanie, ona je dost teatralna, tak aj tohoto sa bojime. Take veci, ze nema malemu davat sladkosti, alebo ze pije iba vodu a nesladeny caj, nech mu nedava dzusy, to viem v pohode povedat, aj ked viem ze ma za chrbtom ohovara, ze neviem naucit maleho na normalne jedlo, tj. rezne a bravcovy bocik so zemiakovym salatom.... Niekedy mam vycitky, ze sa furt na nu hnevam, ale ja uz zacínam byt normalne chora znej, stale na to myslim, ze aka je neuvedomela, dzignuta. I tak ho krmi pernikmi a dzusom :-/
Prosim ako matky, ako by ste riesili takuto delikatnu situaciu? Vdaka moc.

nirv

Svagrina to nerieši, keďže je jej dcéra, jej výchova. Tiez mám svagrinu a tiež ma tri deti :DD a manžel? No sak chlap, normálne že spina mu nevadí...či? ;)

weledka

ako nechcem aby to vyznelo tak, ze aj moj manzel je humusak :-D Prave naopak a aj velakrat jej povie na rovinu veci, takze nie je to nejaky tulkmas :-) Niektore veci sa povedat nedaju, preto tu pisem a je toho vela, napr. ako sa preteka s mojou mamou, kto je lepsia babka, a snazi sa, aby maly mal radsej ju ako moju mamu. Je to ocividne, aj svokor to vidi, len sa na tom smeju. Ona je v tomto velmi slabomyselna. Moja mama o nicom nevie, ma ju rada.

weledka

vcera sme tam boli a dnes mi opuchlo dasno, proste z tych nervov mam vzdy nejake zdravotne problemy. Moj manzel, ze preco ju nemozem akceptovat taku aka je, ze aka je dolezita tolerancia v rodine. Ale toto je uz naozaj mimo mojej tolerancie. Svagrina ma 3 deti, jej to nevadi, oni to beru ze normalka, mozno preto, ze su taki isti humusaci, ako nic v zlom, ja ich mam rada, kupu sa tiez raz tyzdenne. Dnes som si povedala ze budem maximalne asertivna a poviem jej vzdy a vsetko zasadne, co mi bude vadit. Cize asertivne, tj. "nechcem sa vas dotknut, ale, bla bla bla..." setrne jej to vysvetlim a ked to bude robit nadalej, zdrham navzdy. Trosku sa obavam svokra, aby to nebral tiez citlivo.

Maoam

fuuuuuuuuj baby uz dost :DDDDDDDDD

kks, ona musi mat imunitu jak delo, urcite je z dediny z nejakeho gazdovskeho dvora s XY zvieratami alebo co, kde mali dreveny zachod na dvore a vodu akurat zo studne na dvore alebo co

no inak ja by som jej dieta tiez nedavala, iba ak by si mala odvahu s nou jasne a na rovinu o tom pohovorit

Maoam

ja ked som bola mala a mama mi olizala zmrzlinu, tak som jej kornutok odovzdala s tym, nech si ju doje sama a to som mala 4 roky :DDDD

to je proste HNUS, fuj

Dadula56

Ako fuj, ja sa divim, ze jej vobec davas maleho. Ja by som jej decko nedala uz po tom prvom zazitku s vredom na ksichte. No, normalne mi nevolno dochadza.

nirv

Moja svokra na umývanie riadov používala mastné handricky, aby ušetrila. Ked som kúpila spongie, tak to brala ako útok :)

weledka

maoam, lenze ona je prehnane mila a ja vtedy nemam to srdce :-(
A jasnacka, zmrzlinu mu olizuje jedna radost, ked sa hlavne topi... chapete? Ja som jeho mama a neolizujem to, kvapky odstranujem so servitkou. Inak ako normalka, ked to robia mamicky svojim detom, to mi nevadi, len mne sa to hnusi :-(