Ako pochopiť môjho muža

Príspevok v téme: Ako pochopiť môjho muža
pochopitmuza

Mám chlapa už rok aj nejaký ten mesiac. Zo začiatku bolo všetko v poriadku, vlastne aj teraz je, ale nie tak celkom. Niekedy mi hovoril ako si rozumieme ako ho chápem. No zrazu začal mať hocikedy zlú náladu a ja som mu stále na to hovorila, že ho ľúbim, som s ním, verím že on to nejak vyrieši lebo je úžasný chlap a takéto veci no on mi na to stále povedal že ho nechápem, neviem mu pomoct že ho mám nechať tak. Pochopenie hľadal u inej ženy, len si s nou pisal cez internet vraj ona ho chápe.(To sme si už vyriešili to neberte moc do úvahy). Keď som sa ho pýtala, čo by chcel v jeho zlej nálade počuť tak to že ho chápem. Keď mu to poviem, povie že klamem že ho vôbec nechápem, ale ja ho naozaj chápem ale neviem ako inak to sformulovať. Prosím Vás poradte mi ako mu vyjadriť, že ho naozaj chápem, prípadne čo vy hovoríte mužom ak maju zlú náladu a čo pomáha. Ďakujem :)

Klasik12321

Kokso, ako by si mna opisala pred rokmi - tiez som mal velmi tazke detstvo a takisto v dospelosti taketo prudke zmeny nalady. Nevedel som sa vobec ovladat.
Takze nech prerusi kontakt s rodinou uplne na minimum ako sa len da - i 1x rocne je niekedy vela.
Zajdi s nim k psychologovi, nech si s nim pokeca (on sa da na to uhovorit - povedz mu, ze ti tym striednim nalad velmi ublizuje a ze SI TO TY OD NEHO VOBEC NEZASLUZIS! - tato veta ma postavila do pozoru).
Hlavne si zite sami pre seba a nedavajte na nazory inych - najma on. Je sebestacna hodnotna bytost s vlastnym uvazovanim a vlastnou zodpovednostou za svoje spravanie - toto mu casto hovor + samozrejme to, ako ho milujes a ako ti na nom zalezi. Toto mu musi zarucene pomoct.

pochopitmuza

Skúsim sa ho to opýtať, len on zase na mňa vybehne s tým, že vôbec mu nepomáham, že mám zase nejaký problém a takéto veci...
Veď to, len on si nedá povedať..
A hlavne to, že mal takú jednu kamarátku na písanie asi 500 km od nás, ale jej sa tiež zdoveroval s problemami a vraj ho skvele chápala, no neviem, že ako to dokázala a čo mu na tie jeho problémy písala. Takže viem, že on nie je z tých chlapov ktorý chcú pokoj keď majú nejaký problém ale chcú to pochopenie a keď mu poviem, že ho chápem povie mi že klamem tak ja neviem

Dadula56

Tak sa ho ty spytaj, preco ta od seba vecne odhana a nevazi si to, ze mas zaujem byt pri nom, riesit jeho problem a podporit ho.To je podla mna ovela vhodnejsia otazka v celom tomto probleme.
Ja velmi dobre poznam tie typy ako je on. Nehovorim, ze nemaju problemy a dovod na take nalady. Existuje vsak cosi ako empatia. On ti vycita, ze ty ho nechapes. Ale kde je jeho pochopenie pre teba?

pochopitmuza

Áno, mám pocit, že je to moja chyba, lebo mi to neustále hovorí, že ho proste nechápem a mňa to bolí, rpetože mu chcem pomôcť len on ma od seba odháňa. A neviem nemám silu raz za týždeň sa s ním pohádať preto, že má zlú náladu vtedy si vykričíme aj to, čo nechceme.

Dadula56

Dievca, budes to mat s nim tazke. Neviem, ci si on uvedomuje, ze by sa mohol v tych naladach aspon trocha kontrolovat. Da sa to obmedzene, ale da sa to. Ak ma s tebou vztah, tak to ma snad pricinu. Musite si rozumiet na nejakej urovni. A clovek nikdy nedokaze naplno chapat druheho, pokial nezazil to iste. Cize ak ma ten pocit, ze ho nechapes, mal by si cenit to, ze si pri nom, ze sa snazis mu pomoct. Preco si to neceni?On ta od seba vzdy odozenie, je na teba zly. Ako ho mas chapat, ak s tebou odmieta o tom komunikovat?Ta chyba nie je u teba. Mam pocit,ze to tak beries. Ale ver mi, nie je to tebou. On by si mal uvedomit, ze je za hranicou normalu a riesit to. Lebo ty nie si psycholog ani psychiater, aby si bola vycvicena na komunikaciu s pacientom. Ty ponukas, co sa da. Pochopenie, starostlivost, zaujem.

kardinal

A co tak keby si mu zamestnala mysel malou expedicou vo dvojici do niektorej z jeho oblubenych krajin? Taky jedno mesacny pohyb niekde by mohol pomoct, zmena prostredia, nove podnety.

Agnes999

No je to hodne zamotana situacia, on ma nejake bloky, problemy sam so sebou co pramenia z jeho detstva a z toho, ze jeho rodicia sa k nemu stale spravaju tak ako sa spravaju. Mal by byt rad, ze nasiel niekoho, kto ho ma rad, kto ho chape, stoji pri nom. Tu by asi pomohol psycholog, ak obaja alebo aspon jeden z vas zacne navstevovat nejakeho dobreho psychologa, by vam mohol pomoct.