Štítna žľaza?

Príspevok v téme: Štítna žľaza?
LiS

Ahojte. Už dlhšiu dobu mám zdravotné problémy. Veľmi sa potím (v lete nosím len čierne veci, lebo som v momente ako vyjdem na ulicu cela mokra, dokonca sa potim aj v zime v autobuse! , som neustále unavena (spim aj 9 hodin denne a stále len polihujem), som nervozna, mám vysoký krvný tlak (160 na 110) , tep mam okolo 95 pritom športujem takmer každý deň. Zhoršila sa mi kvalita vlasov, su suché a vypadávajú. Jednoducho vyzerá to, ako by som mala zvýšenú funkciu ŠŽ. Lenže čo ma trápi, že pri tejto diagnóze je jeden zo znakov aj rapídne ubúdanie kíl - teda chudnutie napriek prejedaniu sa. Ja stále cvičím a upravila som stravu a nie nie schudnúť, naozaj je vidieť keď zjem malý keksík a potom zhodiť to je naozaj ťažké. Preto mi nejde do hlavy, že by to ta hypertyreoza nebola? Už mi robili krvné testy na hormóny ŠŽ lenže výsledky budem mať až o pár dni a stále na to myslím, chcela by som už vedieť, kde majú pôvod všetky tieto moje problémy. A ešte by som chcela vedieť, či sa z liekov ktoré sa nasadzujú na liečbu priberá, lebo som čítala, že áno a veľmi sa toho bojím. Budú mi neskôr ŠŽ aj úplne vybrať, či to nie je nutné? Ďakujem za odpovede a skúsenosti

olivienka

LiS, som po operácii vyše roka a pol a obmedzenia zatiaľ nepociťujem. akurát musím každé ráno polhodinu pred jedlom zjesť maličkú tabletku. cítim sa neporovnateľne lepšie oproti časom, keď som brala lieky proti hypertyreóze, a samozrejme aj oproti časom, keď som ešte nebrala žiadne lieky, ale problémy som už mala.
uvidím, čo bude o 30 rokov :) ale zatiaľ nemám žiaden dôvod ľutovať, že som sa nechala operovať

rusalka1987

ja som mala priznaky zvysenej aj znizenej cinnosti, vysledky krvi v norme, priam ukazkove a stitna zlaza musela ist von. na zaklade ultrazvuku mi zistili uzol.takze netreba sa spoliehat iba na krv.

LiS

Dakujem vam za nazory a za skusenosti :) dufam ze mna sa ta operacia tykat nebude. Olivienka ako sa ti bez sz zije mas nejake obmedzenia? :) RNG a v akek formy mam jod selen a ostate latky do tela dostat? Tabletky? Pocula som ze pri hypertyreoze by som sa praveze jodu a selenu mala vyhybat, je to pravda?

RNG

Zla fumnkcia stitnej zlazy je ovela castejsia ako si ludia myslia a ako sa da jednoduchym krvnym testom zistit. Je to najma z nedostatku selenu a jodu v nasej potrave, pripadne aj zinku, vitaminu C E a D-3, co spolu s mikrovlakninami a probiotikami odporucam kazdemu dplnovat.

olivienka

páni, LiS, to znie, ako keby to písalo moje ja spred 3 rokov :D až na ten vysoký tlak (resp. zvýšil sa mi, ale mala som ho v norme, predtým som totiž mávala znížený) som mala som PRESNE tie isté príznaky. aj to priberanie, s tým, že čo som pribrala sa ma držalo ako kliešť. diagnóza po pol roku trápenia - hypertyreóza. ešte som mala ďalšie problémy, napr. som bola celá akoby opuchnutá (keď vidím fotky spred 3 rokov, tak normálne žasnem), bola som chorľavejšia a šž sa mi dala trochu aj nahmatať, aj keď nejaká veľká struma to nebola
vydrž do výsledkov, to máš najistejšie... ale čo sa týka priberania/chudnutia po nasadení liekov, ja som najprv ešte asi 4 kg pribrala, potom 2 kg schudla, a potom som mala zhruba rok tú istú váhu (ale musela som dávať veľký pozor, čo jem), potom mi doktorka skúšala vysadiť lieky, hormóny sa mi hneď rozhodili a za 2 mesiace som schudla asi 6 kg :D nakoniec som musela ísť na operáciu. ale tým by som sa byť tebou zatiaľ veľmi netrápila, hlavne keď ešte ani nevieš, či tú chorobu vôbec máš

spaceboy

ahoj, dobre si spravila, ze si isla k lekarovi na testy. tvoje priznaky naznacuju, ze by mohol ist o problem so zvysenou aktivitou stitnej zlazy. Ak zatial nemas rezultat, mozes si pozriet aj ine symptomy tejto choroby tu zena.atlas.sk . Ak mas hypertyerozu, tvoj metabolizmus pracuje rychlejsie, podavanim liekov sa telo dostava do normalnej hladiny, teda do podmienok, kedy nespalujes viac kalorii ako obycajne. Preto lieky istym sposobom posobia na priberanie, ale v podstate priberas ako kazdy iny clovek. A nie je nutne, ze ti ju budu vyberat, vacsinou musia byt pridruzene aj ine choroby.

Lulita

najskor pockaj, ci s nou vobec nieco mas

ja mam skoro vsetky priznaky a nenasli mi nic ohladom stitnej zlazy, ale po 2 rokoch si ju idem dat opat skontrolovat

napis potom, ake si mala vysledky