Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

Tep 108 v klude

Príspevok v téme: Tep 108 v klude
tenebris

Chcela by som sa spytat ci je normalne mat v klude pravidelne tep okolo 108 za minutu? Ked cviicim a meriam si ho tak byva okolo 190. Niekedy ma aj popichuje taka ostrejsia bolest na akoby v srdci ale vzdy som si hovorila ze to je skor asi z chrbtice aj ked neviem ci to ma nieco spolocne. Stravujem sa zdravo, snazim sa denne skakat na svihadle, uprednostnujem schody pred vytahom, cvicim pravidelne. Aj ked nemozem cvicit moc intenzivne lebo aj pri behu mi ide po chvilke srdce vybehnut z hrude. Nemyslim ze je to nieco vazne len sa chcem spytat ci to je normalne kedze tep v klude by mal byt okolo 70 za minutu. Trreba s tym nieco robit? Dakujem za odpovede :)

olivienka

držím palce, nech to nie je nič vážne... aj keď si osobne myslím, že na nejaký čas ti lieky dajú, aj keď nič zvláštne nezistia, na skľudnenie toho tepu. lebo keď srdce bije takmer dvakrát rýchlejšie, než by malo, tak sa aj dvakrát rýchlejšie opotrebuje :/

tenebris

No dakujem zajdem tedamzajtra za lekarkov sa jej popytat. No ja som si to uz vsimla asi pred dvomi rokmi ked som chodila k osbnemu trenerovy cvicit a mala som na sebe merac tebu a aj po par drepoch som mala tep 200, no ale snad to nebude nic vazne a snad mi nezakaze cvicit lebo bez toho si neviem predstavit byt :D
Dakujem ale moc za ospoved :)

olivienka

nie je to normálne, ani náhodou! ja som mávala okolo 100/min., občas to išlo až na 120 (ale to len výnimočne) - mala som to kvôli zvýšenej činnosti štítnej žľazy. bola som s tým najprv u internistky, až odtiaľ ma poslali na endokrinológiu, ale tá internistka bola celkom zhrozená, že ako som mohla pol roka s takým tepom chodiť po svete a neriešiť. hneď mi nasadila betablokátory a ZAKÁZALA mi cvičiť - hoci som mladá baba a okrem toho tepu som mala srdce úplne zdravé, ale hovorila, že je to riziko a nesmiem srdce preťažovať, kým sa neskľudní. aj u endokrinologičky mi potom okrem vyšetrenia šž pri každej návšteve (čo bolo každých 6 týždňov) robili EKG, a až po cca pol roku som mohla vysadiť tie betablokátory a začať aj znova cvičiť. a to som si myslela, že len trápny tep, pohoda
takže bež k doktorovi, čím najskôr, a radšej dovtedy necvič, kým nebudeš vedieť, na čom si (aspoň nie také športy, pri ktorých vyskakuje najviac tep, ako napr. beh a bicykel. posilňovať hádam môžeš)