Zdravotne tazkosti (zaludok)

Príspevok v téme: Zdravotne tazkosti (zaludok)
Zohan

Pred par dnami ma zacala palit zaha trvalo to jeden den.Na druhy den sa pridruzila horkasta chut v ustach a pobolievanie zaludka nie su to nejake extremne krce ktore sa nedaju vydrzat ale citi zaludok ako keby som mal stale plny.K tomu sa pridala bolest chrbta (neviem ci to ma nejaky suvis alebo nie).Chut do jedla mam rovnaku a zvlastne je ze ked sa najem sa citim najlepsie,stolicu mam pravidelnu a ako predtym bez zmeny.Ziaden pocit na zvracanie ani ostatne zdravotne problemy.Vie mi niekto poradit v com moze byt problem?Alebo mal niekto nieco podobne?

Zohan

Helus: napis mi prosim ta na seba mail budeme komunikovat cez mail a hlavne ma zaujima ako na tom gastre, lebo to som rozmyslal vcera ze po obvodnom to absolvujem ako prve

Zohan

Citam o tom zlcniku lenze ja nemam bolest pod pravym rebrom ani mi nevystreluje bolest pod lavu lopatku ako sa vsade uvadza mna napriklad dnes neskutocne bolia krize a brucho mam ako keby stale plne (nafuknute) ale jest mi chuti s tym problem nemam a ani s travenim ako pozorujem...ako pridem na Slovensko hned absolvujem nejake vysetrenia lebo tu v Anglicku sa mi to nechce absolvovat uz odpocitavam dni...ale za vsetky dotazy vam vsetkym dakujem

Helus

ahoj Zohan ja mam presne tieto priznaky,ako pises ty,len mna neboli chrbat,ale boli ma pod lavym rebrom,uz to trva 6 tyzdnov.V utorok som bola na some,a nikde mi nic nezistili,mam vasetko v poriadku.V pondelok idem na gastro,tak som zvedava.Ked pijem obycaju vodu,tak tak mam v ustach horko.

erika 1020

Daj si urobiť sono žlčnika,je to žlcnik,pri vredoch chrbat neboli,aj ta horká chuť je od žlče. potom daj vediet ako si dopadol,držim palce

RNG

Horka chut v ustach je zlc, ktora sa ti dostala do zaludka pre mnozstvo plynov vytvorenych v crevach, ktore ju vytlacili do zaludka a zo zaludka az do pazeraku.
Zaludok ma vybornu ochranu proti kyselinam, ale ziadnu proti zlci, tj zlc ti napadla steny a z toho me zapal a bolesti.
Reflux zlce sa da odstranit casto mikrovlakninami, do ktorych sa zlc nasiakne a vyvezie z tela normalnou cestou bez "spiatocky"Obvykle staci zjest 1-2 jablka a je po probleme refluxu zlce.
Ked sa ti to opakuje castejsie, musis si travenie napravit. Travenie je vec kyselin enzymov, mikrovlaknin a spravnej probiotickej flory v crevach. Co chyba sa da doplnit, alebo aspon upravit jedalny listok, aby sa problem nedostatkov zmensil

Zohan

Moze ist o vredy?Mam 24 rokov a zatial ziadne vaznejsie problemy som nemal a uz vobec nie zaludka, nic mi nezostava iba gastro tak to vidim.