Invalidný vozík pre onkologického pacienta - je to možné?

ddana

Myslela som dlhodobé zapožičanie, u nás na poliklinike sa to dá, ak majú voľný vozík, a rovnako si myslím, že to bude aj na Červenom kríži.

ni-ka

lucush,ako som ti uz pisala,zvycajne vozik predpisujue ortoped,pripadne rehabilitacny,zvycajne pre pacientov s pohybovym ochorenim...ale moze nastat vynimka,ked ma pacient napr.chore pluca a nevladze chodit lebo nemoze dychat,pripadne ine ochorenia ako spominas ty...vtedy sa ziada na poistovni o vynimku...treba sa obratit na osetrujuceho lekara,on musi poziadat poistovnu a dolozit chorobopis a odovodnenie...

lucush111

ddana: Ďakujem za info. Pri každej návšteve nemocnice si ho požičiavame, no streávame sa dosť často s neochotou personálu. Preto zisťujem, či je možné získať vozík na predpis. Bolo by to omnoho jednoduchšie a pohodlnejšie ako sa stále niekomu prosiť a dookola vysvetľovať situáciu a stav....

ddana

Ak by bol problém pri vybavovaní, invalidný vozík sa dá aj zapožičať napr. na poliklinike, Červenom kríži, alebo v rôznym svojpomocných združeniach.

AN44

nam ho pre babku predpisala rehabilitacna doktorka, potom poukaz poslete na schvalenie na poistovnu a oni to schvalia.. potom si ho iba vyzdvihnete v zdravotnickych potrebach... nam ho schvalili aj bez doplatku,odpustili ho.. potom ked ho raz nebude potrebovat ho vratite poistovni

ni-ka

ak ho predpise ortoped tak ho poistovna preplati...obcas ho mozu predpisat aj na ochorenie nesuvisiace s pohybovymi problemami vtedy sa ziada o vynimku...treba sa obratit na lekara