Sexualna minulost partnera/partnerky

Príspevok v téme: Sexualna minulost partnera/partnerky
wazzaw

Zaujimali by ma vase pohlady na minulost vasho partnera/partnerky v intimnej oblasti. Je to pre vas dolezita informacia? Ovplyvnuje to nejak vas vztah? Musite to vediet?
Alebo na druhu stranu to povazujete za sukromnu vec, ktoru si ma clovek nechat sam pre seba, pokial o tom nechce hovorit. Mame na to pravo? Co ak to moze ohrozit aktualny vztah (nejakou chorobou prenosnou pohlavne)?

Zhrnutie: Aky je vas nazor na informovanost sucasnych partnerov o sexualnej minulosti? Je to sukromie alebo vec na diskusiu v sucasnom vztahu?

Maoam

najväcsia pecka je, ze mnohi promiskuitne sa spravajuci ludia maju dlhe roky fakt stastie

a kolko je pripadov, ze zena mala 1 partnera a ten ju nakazil....

takze zaujimat sa o sexualne zdravie partnera je uplne normalne, ak sa clovek voci sebe samemu sprava zodpovedne a ide do vztahu s niekym, ktoreho mozno pozna, ale nepozna jeho minulych partnerov a ani to, ci sa dostatocne chranili

Slecna A.

myslim, ze pekne to napisala aj Dadula..tu nejde o hrabanie sa v minulosti, len o iste informacie, ktore su myslim uplne normlane, pokial cloveku samemu na sebe zalezi... :)

Maoam

a aby som bola ferova - aj mnohe zeny sa spravaju promiskuitne a cosi ako prezervativ ani nevideli a vrhaju sa veselo na hocikoho ;-)

Slecna A.

kardinal, to ze si s nikym nahodnym nespal ti dava istotu, ze nemozes byt prenasacom nejakej choroby? :D Pokojne mozes. Pretoze tie tvoje partnerky mali tiez istych sexualnych partnerov a ti zas mali dalsich sexualnych partnerov :) Takze to, ze si "poznal" svoje holky, neznamena, ze vies o ich zdravotnom stave vsetko :)
Tu nejde o romantiku, ved na taketo veci sa nepytas pri svieckach pocas vecere. Je to normalna vec, ze sa zaujimas o svoje zdravie. Ja teda mam vela kamaratok, ktore maju hpv a ich muzi v minulosti, respektive terajsi partneri nemali nikdy nijake problemy...a siria to dalej, lebo o tom ani nevedia :) Diky, dobrovolne sa nakazit nedam nicim :)

Dadula56

Je to dolezite hlavne zo zdravotneho hladiska. Plati, ze vsetci byvali sexualni partneri sa automaticky stavaju aj sexualnymi partnermi kazdeho dalsieho z hladiska prenosu roznych chorob.
Dalej by si clovek mal urobit obraz vseobecne o spravani partnera. Teda ak mal niekto pohlavny styk s privela partnermi, tak by u mna skoncil. Niekomu to nevadi, mne by to vadilo.
Urcite by som to vsak neskumala detailne. Iba nutne informacie.

kardinal

Najvacsie matadorky sa uz vyjadrili, treba predlozit krvne testy :D

Ja som teda spal len so zenami, ktore som poznal, nahodny sex len 1 krat s prezervativom. Ani jednej z nich som sa nepytal, kolko chlapov mala, alebo ci nema nejaku chorobu - nenapadlo ma to, ani neviem ci je to romanticke :D

Maoam

je to proste znak absolutnej nezodpovednosti a fakt, ze ho absolutne netrapi fakt, ze by ohrozil zdravie vlastnej partnerky........strasne

Slecna A.

a este doplnim...Mas plne pravo vediet, s kym ides do postele. Mas pravo vediet, ci netrpi nejakou pohlavnou chorobou, alebo ci v minulosti partner niecim netrpel. To su veci, na ktore vo vztahu mas pravo. Ale netreba sa viac v tom hrabat ako je potrebne. Treba sa opytat, byt informovany, ale do hlbsich debat o minulosti by som nesla. Pokial sa to netyka tvojho zdravia, je to uz vyslovene sukromna vec toho druheho a je len na nom, co vsetko ti povie :)