Bez ochrany smiem?

Príspevok v téme: Bez ochrany smiem?
chiarca

Dobry den, mám 53 rokov a si 4-5 rokov už nemám menzes , problemy som mala už od mojich 33 rokoch. Ale prechodom to skončilo , aspon dúfam. Chcela by som sa opýtat , že keby som mala nechráneny sex s manželom mohla by som otehotniet ? a ked nie , tak či by neuškodil nejak jeho ejakulát ked má prostatu. Sexuálný život u nás velmi poklesol máme ho tak raz za dva-tri mesiace , neviem či to nie je z tej prostaty manžel má 61 rokov nie som nejaka sexuálna maniačka ale sa mi to zda málo za rok cca 4-5 krat mat sex . Pre mna bol môj manžel prvý a bude aj posledny iného som nemala , nakolko ho aj po tolkých rokoch lúbima predpokladám , že aj on mna , i ked sem tam máme tiché dni ale verím , že ostaneme do smrti spolu, čakám na vaše reakcie, dakujem vopred

Lulita

tak jasne, najlepsie by bolo, keby vam odpisala pani vo vasom veku, urcite by bolo fajn po tolkych rokoch uz nemusiet davat pozor, urcite sa niekto ozve

chiarca

máte pravdu , suhlasim s vami, dúfam , že už to bude Ok i ked tento mesiac prvy krat v živote sme nedávali pozor , ale len raz , budúci mesiac mám až termin k lekárke opýtam sa jej na tieto veci.ale bola by som rada keby zatial aj tu reagovali ludia . dakujem

Lulita

aha, cize 5 rokov ste uz nemenstruovali, tak to by asi malo byt uz v poriadku, ale radsej by som zasla, oni aj cez usg vidia, ako su na tom vajeniky, plus ten hormonalny profil, aj ked sanca je minimalna, ale priroda je nevyspytatelna

chiarca

ano, lenže mne nie parkrat vynechala, ale ja už nemám vôbec menštruáciu cca 5 rokov. Raz mi povedala gynekologička ,že vaječniky su už v pokoji alebo niečo v takom zmysle.

Lulita

ja by som na vasom mieste neriskovala este, moja mama ma 57 rokov, par krat menstruacia jej vynechala, ale prisla naspat a pravidelne, cize plodne obodboie napr. u nej este neskoncilo, poradte sa s vasim gynekologom, nech vam urobi hormonalny profil a v polovice cyklu nech vam pozrie folikuly vo vajecniku