Starostlivosť o kučeravé vlasy - rady, typy?

Príspevok v téme: Starostlivosť o kučeravé vlasy - rady, typy?
zoe92

Zdravím, od malička mám kučeravé vlasy, ktoré samozrejme prešli fázou žehlenia a fénovania, čo sa skončilo ostrihaním vlasov, lebo boli poriadne zničené:-( ale odvtedy sú to zhruba už tri roky, čo mi vlásky dorástli, vôbec nefénujem (alebo len málokedy), vyžehlím tak raz za 4 mesiace (pričom zakaždým používam aj ochranné prostriedky pred a po žehlení), takže moje vlasy sú na tom celkom fajn a vyzerajú zdravo a lesklo. Raz do mesiaca si dávam aj olivovú masku na vlasy, po umývaní vôbec nerozčesávam ale iba s pomocou kondicionéra prehrabnem prstami a zmyjem. Donedávna som na vlasy používala šampón od elseve s materskou kašičkou, ale už sa mi zdá slabý a vlasy mám po ňom hneď mastné. Takže sa chcem spýtať aké prípravky (cenovo prijateľné) používate vy - kučeravé kolegyne:-) Uvítam rôzne dostupné typy na krotenie tejto hrivy a tiež kozmetiku na kučeravé vlasy.

cinnamon

Multilevel, gel z lanovych semienok si uz skusala? Ja nan nedam dopustit, skvele tvaruje a hydratuje kucery, je 100 percent prirodny a hlavne setri mi kopu penazi lebo je to nenormalne lacna zalezitost..

MultiLevel

Hlasi sa dalsia majitelka kuceravych vlasov :) Vlasi si nikdy nerozcesavam, ja ich mam v podstate dost jemne, staci si ich po umyti prehrabat rukami. Verim vsak, ze tie, ktore maju extremne huste a zapletene vlasy to bez cesania nedaju.....
Zahodila som vsetky sampony z obchodu a pouzivam jedine prirodny sampon, vola sa sampuch a vyraba ho jedna holka na SR. Ako vyzivu pouzivam kokosovy olej, kakaove maslo alebo olivovy olej, samozrejme este pred umytim sampuchom. Jedine "chemicke" co si na vlasy cpem je tvarovac vln od Matrixu, ktory vsak nekupite bezne v obchode, len v kadernictvach, kde sa pouzivaju vyrobky Matrix. Je vsak vyborny! Ma bud gelovu alebo kremovu konzistenciu, mne vyhovuje skor ten gelovy. Vlasy nie su zatazene, su jemnucke ale zaroven kucery drzia svoj tvar aj niekolko dni :)
Odkedy sa snazim vyhybat chemii (dari sa mi to len ciastocne, vid tvarovac vln) vlasy mam krajsie a zdravsie ako pred tym :)

Raddy

Ahojte baby ;) Ja mám taktiež kučeravé vlásky, ktoré som hodnú chvíľu nenávidela, no prišla som na to, že prirodzenosť je najlepšia možnosť a tak som sa o ne začala starať, robiť zábaly,masky a začala som svoje vlasy milovať. Šampón používam od Johnsons Baby(prípadne obyčajný žihľavový/vajíčkový), pretože jedine tento mi vlasy poriadne zmyje.. Skúšala som aj od Bale-y ten na kučeravé, no po ňom som ich mala stále mastné. Kondicionér používam taktiež úplne lacný, buď Balea oil repair alebo z kauflandu taký žltý.. Veľmi, veľmi a ešte raz veľmi odporúčam kokosový olej a zábaly z neho.Dávam si ho aj do končekov po umytí ešte kým sú mokré, robí to zázraky(aspoň mne :D) Je to poklad a nedám naňho dopustiť.

xpetusa

Ahojte...tak ja pouzivam.znacku balea...je cenovo dostupna a zatial sa mi osvedcila.kozmetika matrix je skvela tu sem tam.dostanem ako darcek :-) mam sestenicu kozmeticku a ta ma kucerave vlasy tiez. Po dlhom case si zas farbim vkasy :- musim prekryvat sediny ale ako hovorim pripravky na vlasy som nezmenila a zatial.je to ok.ale kazda mame ine vlasy inu kvalitu..ja napriklad nemozem pouzivat pantene..katastrofa po nich...a argamovy olej pouzijem.sem tam..ale.vobec nefenujem...ozaj uz musiii byt

Klariis

ahoj holky, od mych 12, 13 let jsem si zehlila vlasy kazdy den do 17 let.. Pak jsem zjistila ze je mam kudrnate, ale vzdycky byli krepate, zkusila jsem tuzidlo (2 nebo 3 cislo silnosti, nikdy ne silnejsi, protoze to pak nici vlasy) a mam je krasne kudrnate. Myju si je kazdy 3 az 4 den a vzdycky pred mytim si davam masku, tudiz:
-podle delky vlasu, ja mam po ramena takze si davam tak 3, 4 lzicky tepleho olivoveho oleje, jedno vejce-jen zloutek, 1, 2 lzicky mede a pulku bananu. Banan rozmackam vidlickou a dukladne promicham a nanesu na vlasy. Necham pusobit tak pulku hodky az hodku a umyju samponem. Sampon davam uz jen na pokozku hlavy, nikdy ne na cele vlasy, protoze mi to vysusuje konecky, nanesu kondicioner rozcesu, umeju, vymacknu vodu rukama, trosku zabalim do rucniku, ale nedru, jen jemne vymacknu vodu. Nanesu tuzidlo a jeste trosku rucnikem v predklonu susim (jako kdyz fenujete v predklonu) necham volne uschnout, a jsou vynikajici ! snad vam tahle rada nejak pomuze, tohle delam uz dva roky a krasne mi rostou a jsou zdrave ;) mejte se

Mono1992

Ahojte baby
Ja mam ties odmala kucerave vlasy ktore su suche, krepovite, lamu sa mi a uzluju, ale mam na ne mali trik ked si umyjem vlasy ( pouzivam sampon SAYOS s keratinom) tak do mokrych si vmasirujem trochu teloveho mlieka garnier a ucesem sa tuto fintu pouzivam uz tri roky a vlasy sa mi nelamu a nemam ich vysuseme ako kedysi a to mam vlasy pod pas. Ale pozor netreba davat teloveho mlieka moc aby nezostali vlasy mastne a odporucam iba pre baby s faaakt suchymi vlasmy ako mam ja inak sa mozu mastit.

Mishel222

ahojte :) ja som skúšala veľmi veľa šampónov, no najviac sa mi osvedčila značka Balea :) je cenovo veľmi dostupná a kvalitná :) ja používam Balea šampón na kučeravé vlasy (taký oranžový) a balzam na kučeravé vlasy (taktiež od Balei) je to z tej istej rady ako šampón. Potom ešte olejček tiež od Balei :D na suché a poškodené vlasy. a som veľmi spokojná :)

mišaa

Ahojte baby, mám prirodzene kučeravé vlasy, ale začali sa mi kučeravieť asi pred 5 rokmi. Problém nastal asi tak pred pol rokom, od kedy už nie vždy boli až také kučeravé,vôbec si ich nežehlím(možno raz za pol roka), ani si ich moc nečešem, pretože sa mi vyrovnajú. Neviete mi poradiť ako si ich zachovať? Nechcem prejsť k trvalej, len už si to bez nich neviem predstaviť :)

lennka123

Ahoj ma kucerave vlasy(ako aj vy) a nosim ich zopnute v gumicke. Velmi rada by som si ich rozpusila ale vzdy ked tak urobim vyzeraju hrozne. Mam ich velmi suche. Skusala som sa davat ostrihat a potom si ich nechat rozpustene(pouzival som aj rozne sampony)ale nic mi nepomohlo.Bola by som vdacna keby ste mi niako pomohli aby som si ich mohla rozpustit.