Starostlivosť o kučeravé vlasy - rady, typy?

Príspevok v téme: Starostlivosť o kučeravé vlasy - rady, typy?
zoe92

Zdravím, od malička mám kučeravé vlasy, ktoré samozrejme prešli fázou žehlenia a fénovania, čo sa skončilo ostrihaním vlasov, lebo boli poriadne zničené:-( ale odvtedy sú to zhruba už tri roky, čo mi vlásky dorástli, vôbec nefénujem (alebo len málokedy), vyžehlím tak raz za 4 mesiace (pričom zakaždým používam aj ochranné prostriedky pred a po žehlení), takže moje vlasy sú na tom celkom fajn a vyzerajú zdravo a lesklo. Raz do mesiaca si dávam aj olivovú masku na vlasy, po umývaní vôbec nerozčesávam ale iba s pomocou kondicionéra prehrabnem prstami a zmyjem. Donedávna som na vlasy používala šampón od elseve s materskou kašičkou, ale už sa mi zdá slabý a vlasy mám po ňom hneď mastné. Takže sa chcem spýtať aké prípravky (cenovo prijateľné) používate vy - kučeravé kolegyne:-) Uvítam rôzne dostupné typy na krotenie tejto hrivy a tiež kozmetiku na kučeravé vlasy.

sona30

caute baby, uz som sem prispievala minuly rok a chcem sa podelit o moje nove skusenosti. mojim novym objavom na kucerave vlasy je rada Oleo Intense Thermo Care od SYOSS: sampon, kondicioner, kura v spreji. a na konceky DOVE SPLIT ENDS RESCUE serum. a mam super vlasy, nechavam si ich dokonca narast tak ako ma ta spevacka Lorde. :-) takze vrelo odporucam, aj ked syoss na internete nema nijake chvaly, ja mozem len odporucit. pozdravujem vas kucerky :-)

ivana.z

Ja mam vlasy take skor vlnite nez kucerave, nerobia sa mi uplne prstienky a mam problem ze ak pouzijem kondicioner tak su taka ani rovne ani kucerave. Aby boli naozaj kucerave, pouzivam tuzidlo, ale to dost nici vlasy. Podla mna je zaklad nemat sampony ktore zatazuju vlasy. Pouzivam zatial Syoss, ale pocla som ze vyborny je na to aj Redken - ten sa ale u nas tazko zhana a je aj dost drahy. Dal by sa ale urcite objednat cez Amazon.

Ivana Zakova
Medaprex

rovinka

Ja mám úplne kučeravé vlasy, a dobre sa mi osvedčila metóda curly girl, vysvetlená je na fb na stránke Kučery, brčky, vlnky. Je len čerstvo založená, ešte má málo členov :) Ak chcete, pridajte sa :) a môžeme si vymieňať slúsenosti a názory.

Majli

Ahojte žienky-slečny :) Pozdravujem vás,som kaderníčka,kedže si tu čítam rozne vlasove problemy,velmi rada vam poradím... skuste ma kontaktovať aj emailom majabalascakova@centrum.sk alebo cez facebook v kadernictve smajlik :)

Nataly:-)

Ja používam šampón dixi,ktorý neobsahuje silikon ktorý ti obali vlas a preto ich máš mastne.Je aj cenovo dostupný.:-).Mám po ňom krásne a zdravé vlasy.Ktore aj potom rýchlejšie rastú.:-)

Lesna_vila

Ahoj,ja mam tiez prirodzene kudrny a poviem ti, ze obcas je to riadny boj...vlasy si aj casto zehlim, niekedy aj 2 x do tyzdna (vzdy s pouzitim termo-ochrany). Vlasy si umyvam kazdy 2 den a vzdy pouzivam masku na vlasy, vzdy! Niekedy si za maskou dam aj kondicioner + si vlasy nikdy nefenujem, nechavam iba volne vyschnut a este do vlhkych najma do koncov votriem olej na kucerave vlasy (tieto vlasy su prirodzene suchsie, takze si vyzaduju aj zvysenu starostlivost). Vlasy si rozcesavam iba po umyti a iba vtedy ak si ich idem zehlit, suche ich nikdy necesem + si robim niekedy zabal na noc -masku na vlasy a rano zmyjem, alebo nejake prirodne (na nete je kvantum tipov). A co sa tyka produktov, tak mam aj od znacky "Balea", hlavne ten olej na kucerave vlasy (niekedy si ho davam tiez v hojnom mnozstve a nechavam posobit celu noc)... pouzivam aj znacku Kallos, vyhovuje mi, je lacna a krasne vonia. Dalej L´oreal - sampon, maska aj bezoplachova starostlivost, taka medova, ma to bielo-zlte balenie, to mi velmi vyhovuje. Inak sa snazim sa o tie vlasy fakt starat, hydratovat, nefenovat a nesuchat uterakom a casto menim aj znacky kozmetiky... inak tiez by som uvitala nejake triky ako mat pekne kucery, lebo tie moje su niekedy velmi neposlusne a strapate, mozno je to tym, ze mam vlasy uz velmi dlhe a tie kucery sa akokeby "nasponovali", su niekedy take, ze niektore pramene su povytiahnute, akoby mierne vyrovnane...kocky co s tym robite aby tie kucery boli pekne a pruzne? Dakujem

monka22

Dobrý deň, potrebovala by som súrne poradiť. Mám kučeravé vlasy, teda už nie tak kučeravé, ako hrozne krepové. Nemajú už skoro žiadny objem. Hlavne ráno keď sa zobudím ich mam splasknuté. Viete mi niekto poradiť aký prípravok mám používať aby som mala opäť krásne vlny, objem a nie splasknuté krepové vlasy? Ď.

zoe92

xyz, gabiztatier...dakujem baby za tip:-P co sa tyka toho tuzidla davam si ho aj ja na mokre vlasy po umyti vyschnu pekne a vobec nie su zelextrizovane...len mi vadi ze potom sa vytvaraju aspon mne strasne lupiny...a co sa tyka masky na vlasy pre mna naaj je domaca maska z olivoveho oleja: 3 lyzice mierne ohriateho ol. oleja, jedno vajce a par kvapiek citrona dam si to na vlasy tak cca na polhodinu - hodinu a zmyjem vlasy uplne jemne, uhladene a vyzivene tak skuste;-)

GabiZtatier

Ahojte baby... Takže, ja používam, rôzne produkty a celkom zaberajú. Je to skoro ako keď za sebou zatvorím dvere od kaderníčky :) Takže klasika šampón neriešim či je s kondicionérom, ale najprv si umyjem vlasy napríklad DIXI žihľavový a potom čokoľvek iné a potom nejaká maska napríklad teraz mám od nastávajúcej švagrinky veľké balenie bambusového masla (zvýšilo sa im keď skončila vysokú školu) a potom na vlhké vlasy tekuté zlato Orofluido a ešte na podporu vĺn Beuty & Science Curls - Activator (toto som si kúpila u kaderníčky). PS: Ak máte dobrú kaderníčku tak určite nájde vhodné prípravky za rozumnú cenu.. Ja som si raz kúpila u svojej masku na vlasy, ktorú mi dávala keď som bola u nej na úpravu hrivy a bola som veľmi milo prekvapená keď ma vyšla len 2€. Tak verím, že som pomohla. Pekný zvyšok dňa :)

xyz_

Ja mám úplne kučeravé vlasy, mám 17 takže až tak vela skuseností nemám, do 8 triede ny základnej škole som nevedela že mám take kučery, vedela som že som kučeravá ale nie až tak, vlasy som si po umytí vždy ulízala do vrkoča takže boli len vlnité/mierne kučeravé. Potom som raz skusila radu od kamarátky pouziť tužidlo a nechať si vlasy volne vyschnúť, bola som veelmi prekvapena, vlasy som mala kučeravé skoro ako černošky. Iba pred asi dvoma rokmi som sa začala o ne starať, na šampone mne osobne velmi nezáleží, hlavne nech je lachký mam rada dixi šampony, podporuju vraj aj rast vlasov, kondicioner je myslim si že pri kučerách samozrejmosť. Masky z drogerie mám dve, každy si dávam rz do týždna, + domáca maska tak raz za mesiac a zábal z kokosového oleja tiež raz do mesiaca, potom používam olejček gliss kur, ktorý si dávam iba na končeky a na záver si dám uhladzujuce mlieko proti krepovateniu, ziadny vosk, lak či gél. Ked su vlasy suché vtedy podla potreby nejaky ten lak na vlasy ale to málokedy, snád pomôže :)