Starostlivosť o kučeravé vlasy - rady, typy?

Príspevok v téme: Starostlivosť o kučeravé vlasy - rady, typy?
zoe92

Zdravím, od malička mám kučeravé vlasy, ktoré samozrejme prešli fázou žehlenia a fénovania, čo sa skončilo ostrihaním vlasov, lebo boli poriadne zničené:-( ale odvtedy sú to zhruba už tri roky, čo mi vlásky dorástli, vôbec nefénujem (alebo len málokedy), vyžehlím tak raz za 4 mesiace (pričom zakaždým používam aj ochranné prostriedky pred a po žehlení), takže moje vlasy sú na tom celkom fajn a vyzerajú zdravo a lesklo. Raz do mesiaca si dávam aj olivovú masku na vlasy, po umývaní vôbec nerozčesávam ale iba s pomocou kondicionéra prehrabnem prstami a zmyjem. Donedávna som na vlasy používala šampón od elseve s materskou kašičkou, ale už sa mi zdá slabý a vlasy mám po ňom hneď mastné. Takže sa chcem spýtať aké prípravky (cenovo prijateľné) používate vy - kučeravé kolegyne:-) Uvítam rôzne dostupné typy na krotenie tejto hrivy a tiež kozmetiku na kučeravé vlasy.

zoe92

ja som zas niekde citala ze prave kucerave vlasy sa nemaju cesat za mokra lebo sa potom viac lamu a stracaju postupne svoj tvar...ak tak ja si vlasy ucesem poriadne tak raz za 2 tyzdne aj to pred umytim...inak si ich vzdy len prehrabnem prstami pomocou kondicionera a nemam ziadne chuchvalce:-)ale vsak kazda sme ina:D

škoricová

To myslíte vážne, že sa nerozčesávate? :O ja mám tiež mega kučery,ale rezčešem po každom umytí ešte za mokra, a potom nechám vyschnúť. Bez rozčesania by som mala neskutočné uzly a chumáče :O

sona30

to je vyrobkov na jedny kucerave vlasy, co? :-) a ten gel vyrabaju, len ho uz nemaju na slovensku, skoda. a ten aussie sampon, co som na zaciatku spominala, je super. ma len 2 sulfaty a robi pekne vlasy. tak ho budem chvilu pouzivat, pozdravujem.

zoe92

no ten pantene nepoznam vobec!...ale ak vravis ze uz zrusili vyrobu tak to uz zrejme ani nikde nedostanem:-/..co sa tyka gelu nedavam si ziadny pretoze mi vzdy vlasy tak nejako divne splasnu a zlepia sa...ale mozem ti poradit ked sa rano zobudim vzdy mam vlasy ako po vybuchu tak pouzivam z oriflamu taky fialovy sprej..on je sice na objem a ma sluzit ako kondicioner ale na vlasoch pekne zaschne a za mokra ich mozes vytvarovat ako potrebujes a vlasy drzia cely den, takze ja pouzivam ten na finalny styling:-)

sona30

ahoj, tak som ten "beach effect" vyskusala a musim zatial povedat, ze je super. pekne mi vyformoval vlny a drzali. nakoniec som si dala ako final styling PANTENE Waves and curles styling gel a krasny uces. inak tento pantene gel uz zrusili vyrobu sa mi zda, poznas ho? ja zachvilu potrebujem nahradu a neviem aky gel si vybrat? :-)

zoe92

no skus skus podla mna je fajny na vlasy a akurat teraz nan maju akciu v 101-ke za 3 ecka myslim inak stoji tak 5/6..a ten frizz lotion mam tiez len mne z neho nejak mastnu vlasy rychlo:-/ ale pred zehlenim je tiez super:-)

sona30

inak teraz ma got2be novinku, take iste balenie, len bledomodre, beach matt, mermaid look. no teraz sa nebudem vediet rozhodnut, co si kupit :-)