Ako sa vyrovnat s rozvodom

Príspevok v téme: Ako sa vyrovnat s rozvodom
smutna2000

Ahojte, ako sa mam vyrovnať s rozvodom? S muzom sme žili dlho spolu, neviem sa vyrovnať s bliziacim sa rozvodom. Mam ho stale rada, aj ked mi ublizoval nemozem zabudnúť. Koľko času este potrebujem,som na dne. Chcela by som aby to bolo už vsetko za mnou, smútok, strach, beznadej. Naplakala som sa uz dost ale nie a nie zabudut, nic ma nebaví.

Filip TT

Sustred sa na syna. Manzel ti ublizil, ale nechaj ho ist. Zachranuj co sa da a to je syn.

Mame znamych co sa rozviedli, obaja maju nove rodiny a ich maly syn je v striedavej starostlivosti. Chodi z jednej rodiny do druhej, v oboch su deti, ktore su tam doma, len on nema stabilny domov. Pred rodicami sa vyhraza samovrazdou aby si vynutil pozornost, su z neho na prasky.

Snaz sa vytvorit synovi domov, ako len mozes - sustred sa na to.

Messje

A este nieco...
Vies co zacalo pomahat u mna?Povedala som ex,ze ak nevie rozdelit povinnost byt zo synom,nech su teda spolu vsetci traja.Ked chce byt aj s nou nech ju vezme so sebou.A zacalo to fungovat.Povedala som sama sebe,ze ak bude spokojny otec,bude aj syn a tym padom aj ja.

Messje

Dobre tomu rozumiem ze si po troch rokoch od prveho prispevku stale neni rozvedená?
Prepac ale neviem preco,ale ja mam pocit,ze tu frustraciu prenasas ty na syna.Syn je sice maly ale je na tebe s nim pracovat a vysvetlit mu ze otec ked nepride vzdy ako ma,stale ho ma rad.Nesmies mu dat pocitit,ze jeho nova partnerka ma pre neho vacsiu cenu ako syn.Aj ked to tak vyzera,ale syn to nesmie tak vnimat.Ty sa musis zmoerit s tym,ze ju uz nemozes nazyvat milenka.Vy uz spolu nezijete.Je to jeho partnerka,s ktorou zije a riesi buducnost.Silne slova ja viem ale predla som s tym a moj muz ...ex...zabudal na syna uplne.Ja som mu pomaly vysvetlovala,ze on ma teraz ine veci ked sa nemohol dostavit ale urcite pride nabuduce.Nefiltrovala som svoj hnev cez syna..On to zacal chapat a zvykol si nato ze som tu ja stale pre neho.A vzdy budem.Prestal ho cakavat.Je to len na tebe.

smutna2000

Dnes som si citala prispevky, prvy prispevok som napisala v r.2013, rozvod pred dverami, na rozvod sa tesim, ze sa nieco ukonci, lebo mam stavy,ked nevladzem uz dalej. Moj muz, zachvilku ex si robi co chce. Spisali sme dohodu, ktoru sme si povedali, ze budeme dodrziavat. Stale meni terminy a ja som ako na gumicke, v strehu, ci pride po neho, ci nie, ci mozem-nemozem zostat v praci dlhsie. Maly chcel byt s nim v den, ked ho mal mat, povedal mu ze nemoze, tak zacal strasne plakat,ja som ho upokojovala, cely sa mi triasol, ja sa vlastne trapim dvojnasobne,aj za seba aj za maleho. Tazko zvladam tieto situacie. Dokelu, ved ked sa nieco spise,tak sa snazia normalni ludia to dodrziavat,aby netrpelo hlavne dieta. Ja uz neviem,co si mam mysliet. On ho ma rad,aj muz syna aj syn otca,ale co musim prezivat aj ja vo svojom vnutri. Raz zabudne, ze ho ma mat, potom ma iny program s milenkou a dookola a mne povie, ze ja som chorá, ze malemu neviem vysvetlit, ze jeho ,,tatinko nemoze,lebo ma vela prace,, dokedy,dokedy mam toto akceptovat a klamat. Ved on nema 5 rokov, ma skoro 10 rokov a je dost velky na to,aby si vyvodil preco otec nema na neho cas... Ja viem, ze to chce cas, nech sa to utrasie, ale mam pred ocami syna ako place a to ma velmi boli. A on? Pche... aj syn to musi pochopit... ale co ma pochopit? To ze ho prosi,aby bol s nim a ten manipulator ani to s nim nepohne?? Milenka,praca je dolezitejsia ako jeho syn?? Spravila som chybu, ze som povedala, ze tvoj tato je v tomto nenormalny a maly na to zareagoval,ze ty si stale normalna?? Ja chcem len aby sa dohoda dodrziavala, cuvla som vo viacerych veciach. Podpisala som dohodu, ze okrem kazdeho druheho víkendu ho bude mat este aj 1den v tyzdni, myslim, ze som vysla v ustrety, ini chlapi bojuju so zenami, co im nechcu davat deti a on si to absolutne nevazi a navyse mne povie, ze ja som sibnuta, ze to stale menim. Dostava ma do takého tlaku, ze niekedy uz mam pochybnosti aj sama o sebe a rozmyslam,ako z toho vykluckovat aby som sa netrapila nad tym. Potom to riesim utlmujucimi tabletkami a nemozem sa poriadne sustredit ani v praci.. Ja viem, ze na fore sa toto neporiesi,ale je dobre vedit, ak mal s tym niekto skusenost,rada si nechcam poradit..dakujem

mam56

Ja som sa s rozvodom vyrovnal tak, že mi dali sériu el. šokov, aby som na všetko zabudol. Veľmi mi táto liečebná metóda pomohla. Tak veľmi som si ju obľúbil, že keď chcem na niečo zabudnúť, tak si nasadím takú malú čiapku (mám ju z USA) a pustím si niekoľko ampérov do svojej hlavy. Potom na všetko okamžite zabudnem.
Dokonca zabudnem aj vypiť, keď si tú auto-el.-konvulzívnu terapiu sám aplikujem.

rachel789

dobrý večer,v nedeľu ma manžel zavolal na výlet na burzu do Miskloca, obaja máme radi starožitnosti, žijeme oddelené domácnosti už 3 mesiace , zamiloval sa po 31 rokoch manželstva máme nádherné šikovné a samostatné deti a čakáme 3 vnučku, robíme v rodinnej firme všetci idilka ako z románu, cestou domou mi povedal, že ked nežijeme spolu sa rozvedieme, pichlo zabolelo to viac ako pri pôrode, pri ktorom ani jednom nebol a ani nevedel kedy som rodila,ani neviem ako to predýchať celý svoj život som venovala rodine a práci vo firme soboty...viem, že som mladá 52 rokov, duchom aj telom som v pohode , veľa cvičím od leta, bojím sa len majetkového vyrovnania nakoľko mi povedal , že z firmy nedostanem nič a vložila som tam srdce a svoje dedičstvo po rodičoch, ako sa nerozhádzať, rozísť v dobrom nevláčiť po súdoch a dostať čo mi patrí....

smutna2000

Ja viem, ze to bude tazke aj je to velmi tazke. Myslim na neho ked zaspavam, ked lezim v posteli, stale tak bdiem. Stale ho mam rada,ale uz by som nedovolila, aby sa vratil. (jeho laska ku mne vyprchala uz davno a to uz ziaden zmysel nemalo, nechala som ho odist) Trvalo to priliz dlho, co som dufala a prosila. Verim tomu, ze to zvladnem, urcite to zvladnem a bude vsetko ok. Nemam nikoho a ani sa to necitim, musim sa najprv postavit,vliecit a zlepit :)