Kolko boli zub po vybrati nervu?

Príspevok v téme: Kolko boli zub po vybrati nervu?
keksik22222

zdravim pred 6 dnami mi vytahovali nerv z 1 zuba. do teraz ma zub boli. ide o speficicky druh bolesti. boli len na zahryz alebo na zakepanie. ta bolest je akoby v tom koreni z ktoreho sa vyberal nerv. ked si na zub zatlacim tak to citim az tam hore,
neviete kolko to este bude trvat? je to 6 den a stale nepreslo...

Domka77

Dobrý večer, velmi vas prosim o radu. Od polovice 12/2015 chodim pravidelne k zubarke, nakolko som cca 4 dni pocitovala neustalu bolest v zube. (stolicka na spodnej celusti). Zub bol zrontgenovany, nebol odhaleny ziaden kaz ani iny problem, na zaklade neustupujúcej bolesti mi vsak zubarka vybrala nervy- zub sme urcili na zaklade testovania na chlad. Od vtedy pravidelne chodim na cistenie kanalika a vlozkovanie, nakolko zub stale boli. Uz sme riesili aj vedlajsi zub, ktory mi reagoval na chlad. Bolest vsak neustupuje. Niekedy je slabsia, inokedy intenzivnejsia, v posledných dnoch je to vsak na nevydrzanie. Zvykol boliet rano po prebudeni a vecer pred spanim, dokonca som sa budila na bolest. Od 12/2015 beriem vkuse nieco na bolest, ale v posledných dnoch uz mam aj opuch uzliny a bolest ucha a neviem sa na bolest prestat sustredit. Prosim poradte ak mozete.

JankaZV

Ahojte, ja som si u zubara tiez uzila svoje. mala som problem s hornou osmickou. Najskor kaz, potom nerv. Ten mi vyberali, potom sa mi to zapalilo a az nakoniec napadlo doktora ze bude asi najrozumnejsie cele to vybrat. To uz som bola tyzden opucnuta a bolelo ma vsetko. Zubar mi poradil pred vybranim a hlavne potom brat wobenzym, ono to zmiernuje opuchy, podporuje vstrebavanie a lieci zapal. Potom sa to konecne zahojilo a s tym wobenzymom to trvalo 5 dni. Co bola po predchadzajucich torturach uplna ulava.

keksik22222

hnis tam nemam, lebo ani pred tym ako mi siel vyberat nerv som nemala ani zapal a ani hnis, co dokazal rtg aj mikroskop. pochybujem ze by sa mi tam spravil hnis po zakroku. zubara mam dobreho kvalitneho tie kanaliky vydenzifikoval chlorom (ci cim...) a az potom zaplnil a nasledne skontrolovat rtg ci vsetko sedi a kedze sedelo tak to zablomboval lenze je to 5 dni a boli to stale :(

ebi777777

keksík, buducizubar nepísal "parodontitidu",,,,,, ale "periodontu", čo je diametrálny rozdiel

nerv ti vyberal zrejme preto, lebo máš hnis pod koreňom, a takto ti ho otvoril, vybral nervy, aby ti ho mohol následne liečiť, a keď ťa bolí nakus, je to kvôli tomu, že ten hnis pod koreňom stále máš, ale to je len moje špekulovanie, nedávam za to ruku do ohňa ;-)

keksik22222

ja nemam parodontitidu. to viem od lekara. mam zdrave zuby aj dasna nemam ani krvacanie dasien. mna bolel zub (aj ked som tam mala malicky kaz, tak zub ma bolel nadalej) tak sa lekar rozhodol vybrat koren. tak ako ma pred tym bolel zub tak tak uz ma neboli ale teraz ma boli akoby vo vnurti ako keby mi ta vypln zubu tlacila do dasna vo vnurti. neviem to opisat. a vcera som mala pocit akoby ma tak svrbelo...

buducizubar

zub po spravnom edodontickom osetreni uz boliet nema.
bolest ktoru popisujete sa mi javi ako bolest pri ochoreni periodontu (boli konkretny zub, boli na nakus,...)