Riešenie neexistujuceho problemu alebo vecna paranoja

Príspevok v téme: Riešenie neexistujuceho problemu alebo vecna paranoja
divnazienka

Komu niet rady tomu niet pomoci. To je moj pripad. Ludia ja neviem co robit, pomozte mi, zjazdite ma alebo povedzte ci aj vy ste mali ten problem. Mam priatela, s ktorym problem nie je. Fakt nevidim nic zle medzi nami. Problem tkvie vo mne. Ja proste neustale riesim nejake bludy, domyslam si vymyslam si, a sledujem ake kolvek detaily. Vkuse ma prepadava strach z toho, ze ma prestava milovat alebo ze ma chce opustit alebo ze sa uz nieco zmenilo. O mojom probleme vie ciastocne, nepovedala som ze sa toho bojim povedala som, ze riesim hluposti a domyslam si a to ma trapi. Avsak najhorsie na tom je, ze si vinu pripisuje sebe, ze on za to moze. To ma mrzi a preto ma opät raz napadlo ze co ak ma kvôli tomu necha, lebo sa bude trapit tym, ze on je dôvod mojich divnych myslienok. Ja mu tym nechcem ublizovat preto nehovorim vzdy zakazdym ze ma daco hneva.
Co by ste robili vy? Ako sa toho hnusneho pocitu zbavit? Nie je pre mna velmi jednoduche prist na lepsie myslienky ak ten strach je neprekonatelny.

nirv

Hm to vyzerá ako nejaké nutkave myšlienky, OKP , tie blbe myšlienky sa týkajú len vzťahu? Zrejme si mala nejaké zle skúsenosti v predchádzajúcich vztahoch?Buď sa naucis ovládať a veriť si a aj jemu, alebo potom smer psychológ, nech si nekazis vzťah zbytočne...