Depresia - nezáujem o život

Príspevok v téme: Depresia - nezáujem o život
Shinody33

Čaute,

už dlhší čas trpím podľa všetkého depresiou. Bol som párkrát u psychiatra a predpísal mi lieky. Zo začiatku sa to čiastočne zlepšilo, ale posledné mesiace to ide so mnou riadne dole kopcom.
Opäť prestávam jesť, ťažko sa mi spí, stačí mi maličkosť a už sa mi v hlave spustí príval negatívnych myšlienok, ktoré nejde zastaviť.
Neviem, či to môžem nazvať pokusom o samovraždu, ale jedného dňa som to proste už nevydržal a zožral všetky lieky, ktoré som mal, už som to chcel ukončiť. Uchýlil som sa k sebapoškodzovaniu, avšak nikdy som si nerezal zápästie, mal som strach, ale aj tak to hnusne vyzerá po oboch rukách.
Snažím sa na to nemyslieť, nejak zabaviť svoju myseľ, aby som nemyslel na hlúposti, ale nedá sa to. Mám tušenie, že si opäť niečo vyvediem, ale v tomto momente mi je to jedno.
Všetko sa začalo, keď som sa zaľúbil do kolegyne a ona do mňa nie. Všetko sa vtedy rozsypalo. Veľmi ťažko sa mi takto pracuje a ona neskutočne ovplyvňuje moju náladu. Rozmýšľal som aj nad výpoveďou, ale to nie je len tak, v dnešnej dobe zmeniť prácu a myslím si, že aj tak by som tie problémy nevyriešil.
Strašne ma to trápi, že nemám priateľku a nechápem prečo. Mám prácu, nežijem s rodičmi, starám sa sám o seba a proste nič. A to je proste všade, absolútny nezáujem o všetko. Nič ma vôbec nezaujíma, neviem na koho sa mám obrátiť, s kým sa porozprávať. Proste neviem, čo mám robiť, som úplne stratený.
Mám nové tabletky na spanie, dva balíčky a keď sa to v najbližšom čase nezmení, tak si ich zoberiem a budem dúfať, že sa už nikdy nepreberiem ...

Shinody33

Viem, že najlepší spôsob ako proti tomu bojovať je, že zamestnám svoju myseľ niečím, viem, že je plno možností, prihlásiť na veľké množstvo kurzov, naučiť sa niečo nové, zaujímavé, ale nič ma nezaujíma, absolútne nič. Neviem, prečo je to tak, ale všetko považujem za zbytočnú stratu času i peňazí. Pre nič sa neviem nadchnúť. Niekedy mám také záblesky, že OK odteraz budem pravidelne jesť, aby som pribral, ale stačí nejaká úplná maličkosť a som opäť na bode nula.
Nedokážem sám seba mať rád, hnevám sa na seba, až by som povedal, že sa nenávidím. Nie je nič v mojom živote na čo by som bol hrdý, nič sa mi nepodarilo a len blúdim ako telo bez duše.

nirv

Láska je sviňa. Chápem že sa cítiš mizerne. Ako ti už písali, zamestnaj svoju myseľ čo najviac novými dojmami. Si slobodný, máš prácu, tak môžeš chodiť kam chceš, s kým chceš, robiť si čo chceš. Nemáš priateľov? Nájdi si, treba sa len posnazit, začni športovať, každú voľnú chvíľu si zapln a snaz sa byť medzi blízkymi ľuďmi. Vieš, ani láska ťa nezachrani a nespravi šťastným, musíš sa naučiť byť šťastný sám. Až potom príde láska.

p.d.

Ak clovek nijako nezatazuje svoj mozog, tak sa mozog zacne zamestnavat sam a to vedie k depresii. Treba mat zaluby, studovat jazyky, hrat na hudobny nastroj, vyvazat sa napr. na motorke. Neviem, ci by v takom pripade mala depresia sancu:)

odpovedam

skus okrem psychiatra aj psychologa. Unho sa mozes vyrozpravat, pripadne podstupit terapiu. Rozhodne nevahaj a objednaj sa. Tvoj zivot urcite stoji za to, len to momentalne tak neprezivas.