Antikoncepcia - rodičia?

Príspevok v téme: Antikoncepcia - rodičia?
nikusik_248

Chcela by som sa spýtať ohladom toho, keď chcem ísť ku gynekológovi si dať predpísať antikoncepciu, tak či o tom musia byť oboznámení rodičia. Mam 16 rokov a nerada by som sa im s tým "zverovala". A ešte by som sa chcela spýtať, či potrebujem ku gynekológovi(ešte som tam nebola) výmenný lístok od mojej obvodnej lekárky. Ďakujem za odpovede

Emily opat

Hej najma ked vacsina komentarov nema s objektivitou a s vyvazenostou informacii nic spolocne. Niektore su uplne bludy.

Slecna A.

vang a teba nikto nenuti citat komenty vsetky :) Pokial bude toto forum "slobodne", budu tu ludia pisat svoje nazory a je len na zakladatelke temy, CO si z tych nazorov zoberie :)

vang

ale ona sa nepýtala na váš názor na branie antikoncepcie! Ak je rozhodnutá že ju brať bude tak nech ju berie.. :)
Lepšie ako keby spí so svojím chalanom a o mesiac tu napíše že je tehotná. Potom by ste zasa všetci písali že prečo nebrala antikoncepciu....
Takže myslím že o tom rodičia vedieť nemusia a výmenný lístok nepotrebuješ. Kludne tam môžeš ísť len tak, ale mala by si sa objednať.. :)

Slecna A.

ja ti neviem, mas 16, fakt je to tak dolezite pre teba brat antiku? Ja som kratko po 17 narodkach sla prvy raz na gyndu a ta mi veru tlacila tabletky niekolko rokov! "Dajte si, pomoze to, dajte si! Nebudete mat bolestivu menstruaciu, znizi sa vam tmavsie ochlpenie (som bruneta), ma to milion vyhod!" Prd makovy, nic som si predpisat nedala, prvy raz som ju vyskusala az ako 21 rocna a skutocne som o nic neprisla. Ano, ma to fakt vyhodu, ze ten pocit pri sexe je uplne iny ako s kondomom. Ale len pri stalom partnerovi....Inak mozes byt len dalsia v poradi, ktora bude veselo sirit kadejake potvorky :)

Hasák

Na sex máš čas máš len 17 ja som začal v 21 a stratil som niečo ale keď si chceš ničiť zdravie tak prosim.

TinaM

Ja som zacala brat HAK ako cerstva 17-tka, vyvinula som sa normalne. Brala som ju s malymi prestavkami takmer 6 rokov!- ano viem, upalit ma na hranici, no ale mlade sproste. Ma to veeeela vyhod a ta pohodlnost-zacinajuc pri bezstarostnom sexe a konciac pri neskodnych pseudokramoch, ktore chodili na minutu presne kazdy mesiac. No sveta zit, nie?
Ale aby som to upresnila- uz by som to viac nebrala. O moznych nasledkoch mozno este ani sama netusim (stale verim, ze nebudu). Po vysadeni HAK som schudla 6 kil! (ked som ich zacala brat, pribrala som v priebehu prveho mesiaca 3 kila), vypadala mi asi polovica vlasov, pol roka trvalo, kym prestali vypadavat. Znovu som spoznala, co je to "predkramovy" pupak v strede cela alebo lica :D, ake je to mat skutocny menzes s bolestami, na ktore som uz aj zabudla.
A stala sa uzasna vec-moje migreny, ktore som uz mavala skoro kazdy tyzden, prestali. Vdaka bohu za to, ze sice neskoro, ale predsa som ich vysadila.

Nikusik porozmyslaj o tom este. Neodhovaram ta- z mojej pozicie na to nemam pravo. Len porozmyslaj.

Emily opat

Ahoj, nie nemusia byt oboznameni rodicia. Zavolaj si, objednaj sa a s gynekologom to preberiete.
Myslim, ze uvazujes rozumne a zodpovedne.

rgklhsghk

existuju aj ine formy nehonormalnej antikoncepcie ako len kondom. skus si o tom nieco nastudovat .. pozri si nieco o pharmatexe.
neviem ci vies, ale hak zastavuje vyvin a ma milion dalsich vedlajsich ucinkov, ako priberanie, rapidne zhorsenie pleti hlavne po vysadeni, vypadavanie vlasov. atd. a to su len vonkajsie prejavy.. urcite si nechces telo pokazit v takom mladom veku