Kontaktné šošovky

Príspevok v téme: Kontaktné šošovky
nikaroxy

Ahoj chcem sa spýtať, do teraz som nosila šošovky ĽO: - 1,5 a PO - 1,75 čiže pravé oko trošku silnejšie. Zhoršila sa mi znova po polroku o pol dioptrie. Očná to namerala na: ĽO: - 2, a PO: - 2,25. No chcem sa spýtať, ked nemam rovnaku velkosť tak si musim zvlast pre jedno oko a zvlast pre druhe objednavat sosovky. Myslíte si že keby si dám aj na jedno oko 2.0 a na druhe tiez 2.0 bola by to velka chyba? Lebo takto ma to vyde 28€ 6 šošoviek na 3 mesiace. Inak 56€ na pol roka. Naraz mi je to vela zaplatit. Len neviem ci je az take strasne keby si objednam pre obe oči - 2.00. Ďakujem za odpoveď :) Ked som na to prave oko doteraz nosila 1,75 tak 2.00 by mu mohlo stacit :DDD

Lulu2011

15 rokov, od 15tich, 30 mam :) kratko pred 16tkou mi ich tusim mama kupila, nechcela osm nosit okuliare, nic nevidela, tak mi ich kupila a odvtedy si ich uz kupjem sama, teraz si chcem dat urobit aj okuliare, ale len na doma, k telke a tak, preto zvyknem zaspat pri telke a potom mam oci suche a neprijemne to je v noci z oka vytahovat sosovky, ked clovek zaspi

mne sosovky nevadia, takze na operaciu sa nechystam zatial, nemam na to peniaze, je to dost drahe a aj sa celkom bojim

nikaroxy

17 rokov ? :) no tak ty si príklad pre mňa :D Ja nosim pol roka ale okuliare krásne tronia od vtedy v šufliku. Ale tak ja som nováčik medzi ,,slepcami" :) Len druhý rok si zvykam, že bez týchto pomocok som stratená. No čo už. Štúdium a čítanie po nociach a za PC si vzalo svoju daň. A nepremýšlali ste niekedy aj nad laserovou operáciou? I ked vraj nie je 100%

ni-ka

ja nosim sosovky uz 17 rokov nepretrzite od rana do vecera a nemala som zatial ziadny problem,tiez uz okuliare nepouzivam:)

nikaroxy

ďakujem dievčatá :) Potrebovala som presne takúto radu z praxe. Inak ni-ka aj mne toto niekto hovoril, že šošovky stacia edze su priamo slabsie ale tatomoja očná sa somnou o ničom nebaví, musím sa jej vypytovať na všetko inak by som sa nič nedozvedela. Takže objednám dvojky a snáď budem zase krásne ostro do dialky vidiet ako predtmým. Inak neviem si už život bez nich predstaviť. Okuliare už uplne vynechávam, ja viem že by sa to malo striedať..ale akosi mi tie okuliare vadia na nose, aj na šoferovanie mi vadia, na sport tiež a ked je zle pocasie ze prší tak ani nehovorim.

Lulu2011

ja si myslim, ze 2 a 2,25 nie je nejaky rozdiel, ktory treba eliminovat, takze ti stacia 2

ak by si chcela 2,25 (ak vobec take vyrabaju) a kombinovala by si so skatulko 2, tak ti predsa ostanu na dlhsiu dobu, nepreplatis, len ti dlhsie vydrzia

ni-ka

myslim ze by to nevadilo,lebo ja mam napriklad okuliare o dioptriu vacsie ako soosvky a to mam sosovky-7...takze to uz je aj poznat...mne raz ocna hovorila ze sosovky mozu byt aj slabsie dioptricky pretoze tym ze su priamo v oku tak maju zosilneny efekt...takze myslim ze to nebude zas az taky problem:)

nikaroxy

Pomohla by mi táto rada,lebo viem asi cca čo by povedala očná, že nie je dobré nosiť inu dioptriu..ale zaujimala by ma vasa skusenosť.