Ostala som tehotná a "otecko" mi povedal nech s ním nerátam...

ebi777

ak ti také dokáže povedať, že so mnou nerátaj, tak ja neviem či ťa vôbec ľúbi, či to bol pre neho šok tá správa, že si tehotná?,,, príde mi to divné celé

plysh

No ja by som najradšej vychovávala malé s otcom, ešte má čas zmeniť svoje rozhodnutie a určite sa o tom budeme ešte baviť... v opačnom prípade sa budem musieť vrátiť k rodičom, s nimi počítať môžem...

Emily opat

No ak si rozhodnuta dieta si nechat, lahke to mat nebudes. Otca uved v rodnom liste, nasledne sud urci vyzivne. Ci ti ich otec diedata bude patit, sa ukaze. S dalsou pomocou od neho pociat nemozes, mozno sa ale nakoniec predsa len k dietatu bude hlasit. Neviem ci vies, ake to maju samotne matky s vychovou tazke, nie kazda to zvladne. Ak si rozhodnuta do toho ist a si schopna sa o dieta plnohodnotne pistarat aj sama, tak ti prajem vea stastia.

lea128

Boze Nirv, ty si jaka zakomplexovana zena :D ( teda ked si zena)a tento tvoj pohlad urcite nie je realisticky, ale totalne unahlene nepodstatne zavery tu robis, pricom ludi vobec nepoznas:)

nirv

Nerozumiem čo riesis, veď ked nechceš ísť na potrat, ostáva ti iba vychovávať ho. A že na to budeš sama, no bože, kolko bab malo normálne frajera a ked otehotneli ich kopli frajeri do zadku. Len si dobre premysli, ako to financne utiahnes, ak poziadas o výživné, ocakavaj ťahanice po sudoch, dna testy, a aj to že nebude platiť vcas resp vôbec. A že ty budeš viac menej bez príjmu, a mať dieťa ktoré fakticky nemá otca, čiže dieťa s traumou už vopred....

p.d.

Ale platit bude musiet a okrem toho, krv nie je voda. A clovek nema srdce z kamena, jedine, ze by to bola fakt riadna sv... .

plysh

No on mladý rozhodne nie je, je už usadeny v podstate a ked sme sa zo začiatku bavili o buducnosti, tak povedal, že už chce niečo trvalejšie a tak.. a keď došlo na "lámanie chleba" tak zrazu je všetko len a len na mne. jak keby on nebol pri počatí prítomný... no ja mam 21 a on 32.

lea128

Je to tazka situacia ale je od teba velmi zodpovedne a dospele, ze si na potrat nepristupila:) Mas moj velky obdiv, lebo v dnesnej dobe je potrat bezne " vychodisko" ako utiect pred zodpovednostou...Ked mas dostatocne pevnu psychiku a podporu zo strany rodiny, mozes dieta vychovat vyborne aj sama a este lepsie ako by malo vyrastat pri otcovi s nespravnym pohladom na zivot alebo so zlou povahou, charakerom. To ako sa k tebe zachoval, len odraza jeho charakter, ze takehoto otca, ktory sa poserie a utecie... pre svoje dieta ani nepotrebujes. No mozno, ze je len primlady, a neskor to bude lutovat....co jedine mozes spravit v tejto situacii, je otca dietata do tejto nahlej zodpovednosti nijak netlacit, dat mu moznost volby a mozno tym pristupom zmeni aj svoje terajsie rozhodnutie...Jedine naco mas pravo z jeho strany je financna podpora. No nutit ho do pozicie otca v podstate nemozes, pretoze ked bude citit prilis velky nadtlak, utecie tak ci tak... Tych chlapov by som zabila, sexovat chcu, ale ked pride dieta, tak sa uz tvaria, ze nic spolocne s tym nemaju :/ Strasne si drzim palce vo vsetkom a nech to dopadne co najlepsie...Ci uz sa otec dietata spamata, ci nie, nezabudaj, ze o nic neprichadzas, babo budes mat a mozes kludne aj zajtra stretnut chlapa, ktory si teba aj tvoje dieta bude vazit ovela viac ako tento tu...a hlavne bude ovela zodpovednejsi :)