Ako sa branit? Zazila som agresivny utok vlciaka... mam traumu, skrabance

Príspevok v téme: Ako sa branit? Zazila som agresivny utok vlciaka... mam traumu, skrabance
pia

Dobry den. Psov mam velmi rada, vyrastala som s nimi odmalicka. Byvam na vidieku, kde sa dodrziavanie zakazu volneho pohybu psov porusuje denne. Mam doma dve fenky jazvecika, jedna ma 11 rokov a jej stena ma rok. Za 11 rokov co chodievam temer denne na prechadzky sa mi nic pobodne nestalo. J ked idem vencit svoje fenkypocivo idu na voditku, tato prechadzka v sobotu bola ale pre moje feny aj mna temer osudna. V susedstve chovaju nemeckeho vlciaka-fenu, ktora ked videla mna s mojim dvoma podliezla plot ci dieru v plote, uz nevem ako to bolo, boli sme od seba cca 100 a vyrutila sa ako zmyslov zbavena na moje fenky na voditku. Ten pes-resp. fena besnela, nedala sa zastavit, trhala a trhala, keby som tam nebola ja z mojich zajveciciek neostane nic.... Som sokovana a mam traumu na cely zivot, 10 minut som volala o pomoc aby mi niekto prisiel pomoct. svoje jazvecicky som chranila vlastnym telom, ale aj tak sa k nim dostala thrala, zurivo ako sialena....tak som si na vlciacku musela sadnut a nejak su sfacifikovat, ale to hovado malo minimalne 0 kil, trhala sa mi ... jazvecicky lezali bokom, ta starsia ide zajtra na operaciu , ma brusnu traumaticku herniu, madsej sa ako zazrakom nic nestalo, teda nevidno nic na tele, na dusi iste ostali stopy..... ja mam od vcerajska panicky strach z vlciakov, z nepochopitejneho spravania a nezodpovednosti majitelov..od malicka som chodievala do prirody so psami, teraz sa bojim...ako sa banit, ked sa na vas vyvali rozbesneny zurivy vlciak, ako obranit seba a svoje psy????majitel tu vlcacku vraj da prec, ockovana bola( mam skrabance od zapasu po celom tele), nahrada sody bude zaplatena..ale co trauma na dusi...neprajem to nikomu. naozaj nikomu...rozmyslala som nad paralyzerom, keby sa nekedy neco podobne stalo, alebo naozaj netusim co robit...

i-ujo

o.k...aspon vieš pocity nás, čo nemáme "psíkov" radi! My nechceme riešiť čo ten, alebo onen psík dokáže...a Vy, psíčkari sa z toho aj tak vždy neako vyzujete. Každý tvrdí, že toho ICH sa nemusíme báť...!

Iba Katka

Poznám ten pocit, u priateľa na dedine je to to isté, deravé ploty, každý druhý dvor má veľké plemeno, ktoré sa ide zbesnieť, keď niekto okolo venčí psa.

Fakt jedine ten paralyzér si zaobstarať alebo slzný plýn (sú také aj na psov), lebo toto je sila. Ja keby som mala deravý plot tak mám psa jedine v ohrade.