Hypnogen

Príspevok v téme: Hypnogen
andreaas90

Ahojte, chcel som sa spytat ci je vhodne si dat den pred statnicami na spanok hypnogen ? ci to cloveka nejako extra neotupi, statnice mam sice az za mesiac ale rozmyslam nad tym uz teraz lebo minuly rok som tiez takto nemohol spavat asi dva tri dni (prvy den som spal tak 4 hodiny, potom uz len 2 a den pred statnicami som ani oko nezazmuril) pred statnicami a nakoniec som na ne nesiel :)v tomto som celkom stresak ale len co sa tyka toho prezivania pred, zo skusenosti viem ze mi nerobi problem uz priamo na mieste rozpravat pred ludmi ked som sa to ucil. inak beriem poctivo dva mesiace rybi olej lyzicku denne, vitamin c 1g, b complex, b12 samostatne a magnezium 500mg, to celkom pomaha, samozrejme sa snazim dodrziavat nejake zasady psychohygieny, cvicenie, po celodennom uceni ist medzi ludi atd

andreaas90

melatonin mam odskusany a v case ked nie som nejako v extremnom strese na mna aj tak trocha posobi, ale ked som si ho daval minuly rok den pred tak na mna vobec neposobil, vtedy potrebujem jednoducho kladivom po hlave aby bol klud :)hypnogen nechcem uzivat pravidelne, so spankom problemy inak nemam a podla skusenosti ludi z internetu by som asi mal keby ze ho chcm uzivat dlhodobo ale nejake 2-3 dni pred dnom D po sebe by ma asi nezabili nemyslite ? o pevnu volu sa nebojim, v zivote som zmenil fajcenie a kopu inych veci zo dna na den

zewa

Kedze mas este mesiac cas, ja by som skusila melatonin. Mozes si ho kupit v lekarni. Odskusas a uvidis, ci zaberie. Nema tolko postranych ucinkov ako klasicke lieky na spanie. A je bez receptu.

joker 777

klassik

nie, rohypnol je iná látka, je to totálny sajrajt zo 70rokov, ten sa myslim uz ani nepredpisuje

zolpidem spolu so zopiclonom su najnovsie prásky na spanie, na trh prisli údajne ako nenávykové ale hned sa zistilo ze je to silná droga, clovek sa velmi velmo tazko z toho vykrúti ak s tým zacne pravidelne

Klasik12321

No to je tusim byvaly Rohypnol. Ja si ho tak dam 2-3x za rok - najma ak si obratim rezim, ked niekedy do noci robim a spim potom doobeda a nepodari sa mi vratit do normalneho rezimu a potrebujem to surne kvoli niecomu. Vyspaty sa po nom citim super tvrdo, rano som potom sviezi. No stalo sa mi, ze som ani po nom nezaspal - ale to bol extrem, ked som chcel ist spat po 6 hodinach od zobudenia. Viem, ze by mi zabrali 2 (raz som to skusil s Rohypnolom), ale radsej som to vyriesil presunom povinnosti, nechcel som si az tak zatazit organizmus.

andreaas90

no dnes som napriklad tiez nemohol spat a to mi sposobuje dalsiu uzkost lebo mam potom nevyuzity den a nedavam vobec ucenie, zacarovany kruh toto. ta nespavost to len zhorsuje

joker 777

ja tiez studujem a beriem to uz niekolko mesiacov, zolpidem sposobuje závislost, ja závisly som a nemám silu ani vôlu s tým bojovat, proste kazdu noc si dám a vyspím sa do sýtosti

mne lekár povedal ze zolpidem resp. sedativa/hypnotika sposobuju demenciu cca po 25 rokoch pravidelného uzívania, cize bezne uzivanie napr. 1/2 x tyzdenne niak neovplyvnuje dusevny výkon, lenze vzniká tam tá závislost

ked vstanes mozes byt troska oťapený, ale to je v pohode, supni do seba jednu kávu a vsetko je ok

andreaas90

praveze mam doma hypnogen co mi obvodna predpisala asi to musim skusit len tak na necisto ako to posobi na cloveka, resp ked sa mi nebuda dat zaspat dlhsie ako hodinu, co sa mi obcas stava