Ako dalej?.. ťažké depresie

Príspevok v téme: Ako dalej?.. ťažké depresie
nelly214

Prosim poradte.Trpim tazkymi depresiami uz asi cca 3 roky ale posledny rok som to naozaj nezvladla.Pokusila som sa uz 4krat o samovrazdu, vzdy s nadejou, ze sa to podari, nie preto, ze by som chcela na seba upozornovat.Kazdy raz som skoncila na psychiatrii. Netusim ako dalej, teraz ma opat pustili a to co som chvilu doma mam hned myslienku na dalsiu.Ako postupovat, teraz by som aj chcela zit, len netusim ako sa postavit na nohy. Ked je niekto pernamentny samovrah ma narok na invalidny dochodok s tym, ze sa zavrem doma a aspon ako tak bude zit vo svojom svete.Ked uz nech sa aspon dako udrzim pri zivote i ked nie pri plnohodnotnom.dakujem

anla

Milé dievčatá ozajstná bolesť. Je ked zomrie dieťa matke ked stratíte najbližšieho človeka dnešný svet je príliš chorí na to aby sme nemuseli čeliť nátlaku bežného života. Aj ja som ochorela a viem čo je debka bola som hospitalizovaná a mala som dosť nechcelo sa mi žiť nechcelo sa mi ani dýchať po nasadení ad som začala ako vnímať život tam som prišla na jednu videla som mladučke dievča mala šestnásť a bola v klietke to má prebralo a povedala som si dosť od teraz urobím všetko preto aby som sa vyliecila všetko je to myšlienkach ak budem myslieť na smrt tak naozaj sa to stane sila podvedomia je silná

igy017494

caute,
chcel by som tymto "podakovat" adminovi za zmazanie mojich prispevkov v tomto fore :)
a tiez by som bol rad, keby mi niekto vysvetlil, preco to urobil, kedze som si nie vedomi nejakeho porusenia pravidiel
vdaka
Igy

RNG

Emilim, mas zle travenie a absorbciu zivin, tj aj materialov na vyrobu neurotransmiterov, aj materialov na vyrobu energie, aj materialov na
imunitu.
Travenie je vec kyselin enzymov mikrovlaknin a nasadenych dobrych probiotik, co mikrovlakniny rozmnozia mnohotisickrat.
Co chyba treba doplnit, inac smerujes k stovkam roznych zdravotnych problemov

p.d.

Ja mozem povedat len tolko, ze badam jednu vec. S mojou psychiatrickou to nijako nepohlo, ci uz som mal take alebo hentake stavy. Tak som sa na to vykaslal aj ja:) Akoze what? Ja nie som stredobod vesmiru...

Emilim

Lenze nasi psychiatri nie su ochotni pacienta ani poriadne vypocut. Ja sa liecim uz 12 rokov a vysledok ziadny. Psychiatricka napise vysetrenie do papierov raz za 1 mesiac-2 mesiace a stale to iste. Chodimdo prace na 8 hod. a ked pridem na kontrolu, opyta sa ma ako sa mam a ked jej poviem ,ze som velmi unavena, odpoviemi, ze vy ste stale unavena. Tak ake je to vysetrenie. Ziadne, to tam nemusim ani chodit a aspon nebude za mna brat peniaze. Lieky do papierov pise aj ked mi ich nepredpisuje, napr. beriem popri AD Pancreolan na zaludok, ona si napise, lieky trojo a k tomu Pancreolan , lenze ja si Pancreolan kupujem bez predpisu. Este ani raz mi ho nepredpisala. A Zoleptil napise, ale ho neberiem. Tak potom ako moze ist rad k lekarovi, ked maju k ludom takyto pristup. Chcem zmenit psychiatricku, len si musim zistit, ku ktorej by som mohla chodit.

luciano

Predpokladám, že ti doktori nasadili antidepresíva a tie ti zrejme nezaberajú. Asi si farmakorezistentá. Alebo doktori nepoužili všetky možnosti medikácie. Skús si nájsť kvalitného psychiatra, ktorý sa nebojí aplikovať aj neštandartné kombinácie liekov. Depresia je jednoducho špatná chémia v mozgu a tá sa dá napraviť jedine liekmi.

p.d.

Ludia tuzia po tom, aby sa citili dobre, ale okrem toho, ze beru liek, tak pre to nic nespravia. Vsak treba mat nejake zaluby, trochu ten svoj mozog aj cibrit/ucit sa, sportovat, mat radost zo zivota, mat priatelov. Ja mam rad velmi hudbu a poviem vam, ze ked hram, tak vtedy si neuvedomujem, ze mam nejake psychicke problemy. Mozno sa vo vsetko mylim, ale tak to citim.