Ako dalej?.. ťažké depresie

Príspevok v téme: Ako dalej?.. ťažké depresie
nelly214

Prosim poradte.Trpim tazkymi depresiami uz asi cca 3 roky ale posledny rok som to naozaj nezvladla.Pokusila som sa uz 4krat o samovrazdu, vzdy s nadejou, ze sa to podari, nie preto, ze by som chcela na seba upozornovat.Kazdy raz som skoncila na psychiatrii. Netusim ako dalej, teraz ma opat pustili a to co som chvilu doma mam hned myslienku na dalsiu.Ako postupovat, teraz by som aj chcela zit, len netusim ako sa postavit na nohy. Ked je niekto pernamentny samovrah ma narok na invalidny dochodok s tym, ze sa zavrem doma a aspon ako tak bude zit vo svojom svete.Ked uz nech sa aspon dako udrzim pri zivote i ked nie pri plnohodnotnom.dakujem

Michael022

Ahoj Nelly. Nechcem tvrdiť, že viem ako Ti je, no cítim sa podobne. Mám problemy, stratil som prácu, rodina ma už dávnejšie odsudzila zato aký som bol. Musel som sa vystahovať lebo som už nemal na nájom. Je mi deň čo deň smutnejšie. Kamarátka ma zachránila, no cítim že som jej na obtiaž. Neviem ako mám ísť dalej. Denne rozmýšlam že to ukončím, no viem že by som tým ublížil ľudom, ktorým na mne záleží. Chcel by som toho ešte veľa zažiť, no neviem ako dalej. Neviem, koľko to ešte vydržím. No dávam si ešte nádej, daj si aj Ti...

p.d.

Chcel som povedat len to, ze to treba brat tiez do uvahy, netreba ist z extremu do extremu. Je vela exorcistov, ktori napr. spolupracuju s psychiatrami. Ja si myslim, ze ked ti za 3 roky nepomohli, tak to nie je v poriadku a nechat to tak?

p.d.

Ja som tiez veriaci, nie som vsak tym padom sprostejsi. Myslim si, ze iste percento ludi trpi dusevnymi ochoreniami kvoli tomu, ze im to sposobuje iny duchovny negativny svet. Fakt, ale fakt nikomu neprajem napr. trapenie zlym duchom. Len taka predstava: silne samovrazebne myslienky, neschopnost nic spravit, neschopnost pracovat, caste bolesti hlavy, permanentne vracanie, pokusy o samovrazdu.

p.d.

Z coho mozes mat tak silnu depresiu? Ja som mal psychozu sucasne s depresiou, no fakt "zazitok". Mom. depresiu nemam, preslo to. Depresia je horsia ako schizofrenia, to asi este nitko nepovedal:)

Andry

Ja som skôr narážal nato, že dneska je pojem Psyché a to čo za tým nasleduje veľmi posplietané. Pretože su tu rozny Para..., ako Jung a jemu podobní, ktori robili hypnozu, rozni New Age ludia pod.. a tiez akupunktura a neviem co, co robi len horsie..

Ako by povedal Ježiš: Nechajte ich, ak nie som proti nám, sú s nami. Ak nám ľudia dokazu pomoct tak dokazu a vďaka za takychto lekarov, psychologov, ucitelov a pod...

Len sa obávam či jej to pomôže. Moje skúsenosti, tam kde som bol boli, že veci su trosku duchovnejsie ako si myslime.. A naopak tebe pomohli a mnohych oznacili za debilov, supli im prasky, a skončili na ... (www.emmanuel.sk)

Ale vďaka Bohu aj za takých ako ty, ktorí pomáhajú a nestarajú sa len o seba, a že Boh zachránil tvoj život, či už to bolo skrze iných ľudí.

Meretseger

No vidíš, a ja zas nedám na psychoterapiu absolútne dopustiť:) Významne mi pomohla aj v prípade problému samovraždy, hoci táto problematika je naozaj zložitá... To máš tak, človek, čo nemá fakt vážnu príčinu, sa nepôjde zabiť, na to má pud sebazáchovy. Takže si síce uvedomujem, že suicidiálne myšlienky sú len a len zlým nastavením chémie v mojom mozgu, ale úplne chápem nelly, že sa o to pokúšala znova a znova. Aj ja som naposledy požrala lieky, potom odpadla na dve noci a deň do postele a potom fujazdila k doktorke, aby mi tú chémiu zas napravila :D Bolo by suppa, keby nelly mala niekoho, na koho sa môže vždy obrátiť, ak na tom bude fakt blbo, a ak by si našla dobrého terapeuta, ten by jej túto možnosť určite dal.

Andry

Tak slepo veriaci nie som, to je za prvé. Chodil som na psychoterapiu ale bola to strata casu - moj problem sa totizto takto nedal riesit. Clovek potrebuje motivovat a zacat odznova, ale veci ako sebevrazdy a .... su trosku iny level. Nepoviem ak sa dieta sa k rodicom a okoliu sprava zle, tak budem hladat pricinu v tom ze ho niekto v skole sikanuje a tam su na mieste... Ale riesit veci ktore su duchovné duševne, zväčša je strata času. A keď si s nimi tí ĺudia nevedia pomôcť, označia ich ako psychopatov a nasadia im prášky, a ludia sa dostavaju do zacarovaneho kruhu...

Meretseger

Ďalší bigotný. Z takýchto ľudí mám len ťažšiu depresiu. Čo to máš proti psychoterapiám? :D Poprosím rozumné argumenty. (Nie náboženské, ehm, reči!)

Andry

A tie knihy motivačné väčšinou vždy len naväzujú na bibliu. Pretože o pozitivnom vyznavani, mysleni, o tom ze zivot ma hodnotu a zmysel, o tom ze ked budeme konat dobro, tak dobro sa vrati.. vlastne Carnegie, OG Mandino, Kiyosaki, Brain Tracy,... a ostatní vela citovali bibliu ... ze mame milovat druhych, principy sejby zatvy, a vobec vsetkeho najdete v Biblii, ze z nepriatelov mame spravit svojich priatelov....

Čo sa týka psychoterapií, a rôznych.... na to pozor, lebo títo ľudia z vačša urobia ešte horšie. Nie ste debil, ani niekto neschopný. Problém je v duchovnom svete, kde na nás neustale utočia Satan a jeho svet. Skrze nemoralne veci, zle myslienky, skrze ludi, ktori nas utocia.. Clovek je tvoj neutrálny. teda nie je v nom ani robit zlo, ani dobro. Ak sa prida k Bohu a bude pocuvat ludi ktori im maju co dat a ktori maju moralne zasady a ... tak takymi budu, ked nie je tu uz len jedna moznost. Pridat sa k vacsine, ktora neveri v nic, alebo je na opacnej strane a prida sa k ludom ktori neublizuju len sebe ale aj druhym...

Ježiš povedal: Ja som prišiel aby ste mali život a v hojnosti. A Satan prišiel na to aby kradol, ničil a zabíjal...

Ale kde je skutocny problem... Ci v detsve, vo vychove, neodpusteni, niekto vas urazal, stratili ste pracu, nemate nikoho,... to musime zistit

Andry

Čo to robíš? Tak vzácny život kvôli niečomu čo ani neexistuje. Bol som istý čas v Afrike v jednom cirkevnom zhromaždení, kde týždenne sa venujú chorým (diery v nohach, rakoviny, HIV...) to som tu este nevidel nikdy, chudobným a ľuďom, ktorí su postihnutí, zapasia so smrtou, prostitutky, okultisti, magovia a ... a vacsina tych ludi ked tam pride, v ten den je ich problemu koniec. su uzdraveni z nevylicitelnych chorob, oslobodeni od mnohych zavislosti, posadlosti a .. všetko toto robia skrze meno Ježiša Krista ktoré je nad každé meno, nad každú chorobu, nad každú "depresiu"... lebo je v Biblii napísané:

3 Opovrhnutý a opustený ľuďmi, muž bolesti, ktorý poznal utrpenie, pred ktorým si zakrývajú tvár, opovrhnutý, a my sme si ho nevážili. 4 Naozaj, on (Ježiš) niesol naše choroby a naše bolesti ho obťažili. My sme si mysleli, že je ranený, Bohom doudieraný a opovrhnutý. 5 On však bol prebodnutý za naše hriechy, zdrvený za naše neprávosti. Trest, ktorý nám priniesol pokoj, spočinul na ňom a pre jeho rany sa nám dostalo uzdravenie.

Ak máš/máte záujem vedieť viac, napíšte na email (klik. na prezývku hore v lavo) ,) ale hlavne sa NIKDY NIKDY NEZVDAJ! TVOJ žIVOT je VEľmi VZÁCNY LEN NA TO, ABY SI/STE HO TAKTO PREMÁRNILI!