Psychika naruby..

Príspevok v téme: Psychika naruby..
innerworld

Ahojte. Pisem tu preto,aby som zistila,ze v tom nie som sama,aby som sa konecne uz niekde psychicky pohla, i ked navonok to vyzera v poriadku.

Je to 3 a pol mesiaca,co som sa rozisla s priatelom(moj prvy) - boli sme spolu skoro 4 roky - bez hadok,podvadzania,jednoducho,aj ked boli nezrovnalosti navonok to vyzeralo ukazkovo - on ma v tom nechal az do konca.

Ked som predtym chcela riesit nejake problemy,vyhybal sa tomu,veci riesil mlcanim alebo sa tvaril,ze sa nic nedeje. Posledne mesiace prezil k tomu hroznu rodinnu stratu(nahla tragicka smrt otca) a ja som si myslela,ze jeho mlcanie znamena to,ze sa s tym snazi vysporiadat,nechcela som nanho tlacit.

Na druhej strane som si vedoma,ze ked mi niekolkonasobne kazdy den opakoval ako mu je zle, povedala som mu,aby to trosku obmedzil,ze je z toho zle aj mne(Neraz som skoncila na neurologii s migrenou a strpnutou rukou). Navyse cela situacia znasobovala moju, uz predtym, neuspokojenu potrebu intimneho zivota s nim,takze som zacala rozoberat aj to. Ale hovorila som mu,ze sa to zlepsi. Ved je to nas prvy vztah,nemozeme byt vsetci skuseny. Ale asi som to nemala spominat vtedy. Akoby toho nebolo malo,vedel o mojej platonickej zalubenosti k jednemu muzovi. Ta zalubenost je este stale silna a trva to uz 1,5 roka. Cely cas som mu hovorila,ze je to iba poblaznenie,ze to vyprcha. Ked som sa reciam o tom muzovi chcela vyhnut,zacal s tym sam a kedze moja zalubenost bola(je) taka silna,mne to este robilo dobre. Ale nechapem preco sa v tom vrtal.

Posledny den sme spolu boli na Silvestra a to boli dve mesiace od smrti jeho otca a navyse sviatok,tak som si myslela,ze preto je tak ticho. Viem ale,ze som mu vtedy povedala,ze je to medzi nami teraz naozaj iba ako kamaratstvo.

Na Novy rok mi napisal mail,ze nech to skoncime a nakydal na seba najviac ako mohol. Ja ale viem,ze chyba bola na oboch stranach a chcela som vediet,co som robila zle,co mu ublizovalo,i ked som to tusila,ale predsa nejaky navrhy s jeho strany by boli tiez uzitocne. No nedozvedela som sa nic.

O mesiac sme sa stretli,aby mi vratil jednu vec,co som unho nechala a ked som navrhla,co by sa a ako by sa mohlo zmenit v nasom vztahu,tak bol ticho. On bol vzdy konstruktivny clovek,radi sme spolu veci analyzovali,nechapem,kde sa stala chyba. U nas bol vztah zalozeny na pevnom kamaratstve a preto ma to hlavne mrzi. Ja si doveru voci ludom budujem dlho,aj unho mi to trvalo mozno take dva roky. No jeho zamlciavanie mi ukazalo ako velmi som sa mylila. Neviem,ci budem schopna niekomu verit.

Odvtedy mam pocit akoby som sa niekde zasekla. Cele dni sa snazim,stale nieco robim,ale z nicoho nic na mna pride taky divny pocit,ani nemusim na nic mysliet,padaju mi veci z ruk,sem-tam si trochu poplacem,ale ulava neprichadza. Koncim strednu a na ucenie sa sustredim niekedy tazko.

A co je najhorsie,vsetko je mi jedno. Venujem sa zalubam,ale nerobia ma stastnou. Nadvazujem nove kontakty(kamaratske),ale stale akoby som platala nejaku "dieru". Moja dobra kamaratka je so mnou tak casto ako moze, ale ja sa uz o nikoho neviem opriet.

Casto mam migrenu a pristihla som sa,ze aj ked chcem mysliet pozitivne a robim vsetko preto,nieco vo mne sa tomu stale brani. Mam pocit akoby som hlavne posledny mesiac nevnimala a robila vsetko mechanicky nic necitiac do hlbky. Akoby som svet vokol seba iba pozorovala aj napriek tomu,ze sa zucastnujem na jeho diani.Akoby som ani nebola...

winki

Ale treba brať ohľad aj na to, že mu zomrel otec, tým sa veľa vecí mení. Ty si mala byť tá čo ho pochopí a mala si dať na bok svoje problémy a svoje starosti....v tomto období to pre neho bolo neznesiteľné, určite mal chuť na menej nežností, na menej dotykov, na menej slov, na menej zábavy....ty si to mala prekusnúť, chápať a vydržať. A nie mu vyčítať.

winki

Ja osobne by som nedokázala brať kamoša ako priateľa.....keď s niekým mám mať niečo viac a to vzťah tak to viem už od začiatku na niečo také ako najprv kamaráti a potom časom vzťah...nato ja neverím, lebo ako kamošovi poviem viac, prežijeme veľa vecí čo s partnerom nie. Ak ma chápete.
Mať s niekým vzťah nieje len o príťažlivosť čo sa týka vzhľadu, musíš cítiť, že ho chceš mať, dotýkať sa ho, cítiť jeho vônu a tak, kdežto pri priateľo nájdeš svoje druhé ja svoju spraznenú dušu.

innerworld

michael:

Chces povedat,ze si mam vztah postavit na fyzickej pritazlivosti? Tak to mi vydrzi rok-dva a dovidenia. Jasne,ze tam bola aj pritazlivost,ale ked ja s niekym nemam dobry kamaratsky vztah,tak s nim nemam o com.

A mam zacat verit hned po par tyzdnoch pritom cloveka ani nepoznam? Toto mi tiez nedava logiku.

innerworld

TinaM:

V uplnom mieri sme sa nerozisli,ale nebolo to ani velmi burlive. Vies,myslim,ze obe strany ani nemozu byt velmi spokojne,ked jeden druhemu napise mail a tam to hasne. Pre mna tym nas vztah zneuctil. Ale ten hnev mam v sebe niekedy aj teraz,neviem sa ho zbavit,nici ma to. Nevies ako s tym pohnut?

innerworld

Agnes999:

A este k tej zamilovanosti - moje city k nemu zacal dusil,ked on svoje prestal prejavovat.

Teraz uz viem,ze v case poblaznenosti tym muzom sme sa mali prestat stykat aspon na nejaky cas,aby som si to vyriesila( s tym chlapom to realne nie je),ale ako vravim,ja som mojho priatela milovala a bolo mi tazko dat si od neho pauzu. My fault.

innerworld

Emily opat:

Ja som mu verila. Bol moj najblizsi priatel. Uz ziadneho najblizsieho priatela nechcem. Niezeby som nechcela mat ludi,ktori su mi blizki,ale uz nikomu nebudem o sebe vsetko vraviet. Vsetky taketo absolutisticke vztahy u mna skoncili zle. Mam jednu skvelu kamaratku, ale aj tam mam mam hranice a funguje to.

innerworld

Tak v prvom rade. Ja som mu o zamilovanosti nehovorila. Zistil to sam. Nebolo mu treba nic hovorit. To,ze to bol pre nas problem som mu povedala az po rozchode. Len ide o to,ze on sam toho chlapa rozoberal! Nabadal ma! Mohla som mu hovorit,ze stacilo,no prenho nie.

Sexualne problemy som zacala rozoberat preto,lebo ma uz unavoval jeho chlad(a to bolo este pred smrtou jeho otca). No uznajte,koho by bavilo tak asi rok dostavat bozk na rozlucku a to je vsetko? Mohla som sa snazit,ale nic to nebolo platne. Robila som to,co som chcela,aby robil mne,no nic. Jemne som nacrtla a tiez nic. Vsimol si to az ked som mu to povedala na rovinu,no to sa urazil.

Navyse sa casto spraval arogantne(tiez este davno predtym) a neustale kritizoval ludi,sam vravieval,ze on ma radsej zvierata. Vtedy som este nevedela,ze to myslel doslovne. Totiz on nemal(neviem ako je na tom teraz) ziadnych priatelov,vravel,ze on ich nepotrebuje. A stale chcel,aby som bola s nim,ked nie tak bolo zle.

Nemyslite si,ze bol iba on ten zly. Jasne,ze viem o svojich chybach. Ale tak strasne ma mrzi,ze sa to nezacalo riesit skor. Nezacal by mne ublizovat a ja by som ho nedorazila. No a teraz napokon on mna.

Agnes999

No, bol to tvoj prvy vztah, tak sa aspon pouc z chyb. Ked svojmu priatelovi hovoris, ako si uz rok a pol zamilovana do niekoho ineho, sa nediv, ze to nakoniec ukoncil. A to este vydrzal dost dlho. Naco mu take hovoris a naco si s niekym, do koho nie si zamilovana. Tie tvoje reci o tom, ze ste len kamarati a nepochopenie jeho smutku po otcovej smrti ho v tom len utvrdili. Asi hladal priatelku, lasku - nie kamaratku. Niekoho, kto bude zamilovany do neho, nie do niekoho ineho.

Emily opat

Tak ja si myslim, ze partneri by mali byt zaroven najblizsi priatela. A ze dovera sa buduje nielen v praci... Ak partnerovi neverim, nemozem s nim byt.

TinaM

Baba konci strednu, je to jej prvy vztah, nebud taky kruty. Ked si ja spomeniem, ako som veci analyzovala donemoty, tak by si ma asi dal zavriet na psychiatriu..je to normalny znak dospievania, okrem toho, ked sa skonci taky dlhodoby vztah, vzdy zostane prazdno v dusi. Bud rada, ze ste sa rozisli v mieri, ze ste sa nehadali ako psy a ze teraz na seba nenadavate. To, co si popisovala (platonicka laska, este mu o tom hovorit? neuspokojena v sexualnom zivote...) to su jasne dokazy toho, ze vas vztah bol naozaj LEN kamaratsky a preto je dobre, ze to skoncilo. Teraz mate obaja moznost stretnut naozajstnu partnersku lasku. Nehovorim, ze medzi vami nebola laska...len bola kamaratska, nie milenecka a to je malo na vztah-duplom v takom mladom veku.