Ako pomoct týranému zvieratku...

Príspevok v téme: Ako pomoct týranému zvieratku...
drahomira84

Ahojte,
chcela by som sa poradiť.

U nás v obci sme si viacerí všimli psíka, ktorého niekto umiestnil na malom pozemku, na ktorom je len štrk, tráva, dve schátralé autá, je tam reklama na autobazár, ďalej jedna búda zamknutá.

Tento psík tam bol niekoľko dní bez žrádla a vody. Najhoršie je, že tam nemá žiadnu striešku ani miesto, kde by sa zložil. Celé dni je pod holým nebom, ležal len medzi smeťami - vrece s odpadkami, ktoré si rozstrhal, zrejme mu bola zima - bol tam aj keď u nás bolo ešte mínus 10 stupňov.

Je to typ psa - nejaká biela doga, s hnedým fľakom okolo oka, keď som tam bola zaniesť mu niečo pod zub a zhodnotiť situáciu, působil veĺmi placho a zničene, ani neštekal, osobne sa veľkých psov bojím, ale tohto som aj tak pohladkala cez plot.

Mám to niekde nahlásiť? Nedá sa nám každý deň okolo neho len tak chodiť - neviem kto je majiteľom, v prenájme na tomto pozemku bol jeden chlap, čo býva blízko nás, takže neviem či je jeho a spýtať sa ho nemozem, pretože si myslím, že ak to je jeho pes a začnu sa okolo toho točiť ludia a vypytovat sa ho, tak psika rovno skantri - je to taký psychopat, ale je možné, že už tam v nájme nieje a majiteľ je tým pádom pre mňa neznámy.

Viem, že orgán, na ktorý sa to dá nahlásiť je povinná prešetriť každú sťaznost týrania prípadne nevhodných podmienok života zvierat.......kde to žijeme.....psík pred pár dňami dostal riadnu spršku krúpov, keď bola búrka =(

Myslím, že ak by bol odobraný do útulku, tak si majiteľa len tak nenájde, pochybujem, že kto má záujem o chov takéhoto "bojovného" či aký to je pes :) půjde hľadať do útulku.....=( čo robiť, ako mu pomoct a ešte viac neublížiť.......čo sa týka slobody zvierat - boli kauzy, nie je to len marketing?????

Ďakujem za každú reakciu

Deria

a este ma napadlo....raz sme odtialto z nemecka pisali starostovi jednej obce na sk, kde tiez tak pes trpel v horucavach bez strechy, bez vody, atd. a mali sme stastie, starosta zakrocil a bolo to v poriadku. starosta nam dokonca odpisal, ze pes ma uz strechu, vodu a krmivo.
NAPIS MI, KDE PRESNE SA TEN PSIK NACHADZA! obec, najlepsie aj ulica alebo este nejaky orientacny bod! pokusila by som sa aj ja pomoct. hlavne to tak nenechaj a ozvi sa.

Deria

inac, neviem, ako je to teraz na sk ale predpokladam, ze tak, ako v nemecku. ja som tu nahlasila tyranie psa. nakolko sa susedia toho chlapa bali, nikto nic nepodnikol. az mi jeden policajt poradil, aby som isla na veterinarnu spravu a tam to nahlasila. spisali somnou protokol, musela som povedat, co som videla, co viem a musela som to podpisat. poprosila som ich, ze sa toho majitela psa tiez bojim, lebo je cvok, aby sa moje meno nedozvedel. na druhy den tam bol veterinar z vet. spravy, pripad presetrili a pes mu bol odobrany. o mne sa ten chlap fakt nedozvedel.
najcastejsim problemom je vtakychto pripadoch dokazovanie. ale v pripade, ktory opisujes, by to malo byt jednoznacne.

Deria

drahomira,
rozhodne zavolaj slobodu zvierat a povedz im vsetko, tak ako si to napisala sem. ked vies, ze ten chlap je psychopat, (normalny nemoze byt, ked toto dokaze)tak radsej ho ani neoslovuj, lebo to nepomoze a este ak ho upozornis, moze psika fakt skantrit. preboha, co ten psik preziva, treba mu co najskor pomoct. o to sa uz nestaraj, ci pojde do utulku, aj tam by mu bolo ovela lepsie, nez teraz kde je. prosim ta, konaj a nenechaj to tak. je od teba pekne, ze ti taka vec nie je lahostajna, na rozdiel od mnohych, ktori chodia okolo a nic doteraz nepodnikli. prosim ta, daj vediet, ako to pokracuje.

drahomira84

Žijem v obci, v ktorej má radšej každý od každého pokoj a keď sa deje niečo zlé, každý skonštatuje, že to je kruté ale nedá sa s tým nič robiť....nechcem sa na to len pozerať a nič neurobiť, ale v našom štáte, nie som si istá, či ak podniknem nejaké kroky psíčkovi ešte viac neublížim než ako mu pomůžem.....