Obojok Kiltix

Deria

ako som uz nizsie spominala: kazdy jeden protiparazitny obojok je skodlivy pre vodne zivocichy!
@ambrozia,
ja kupujem kazdy rok vylucne scalibor, pretoze na rozdiel od ostatnych ucinok neprechadza az do krvi ale zostava na kozi, pricom ucinok je rovnaky ako pri inych obojkoch. to znamena: ani jeden nie je uplne 100% spolahlivy. jedinecne na scalibore je, ze ak nan psik reaguje alergicky, das mu ho dolu, psa vykupes v sampone a vsetko je prec. u tych obojkov, ktorych ta chemia prechadza az do krvi, to mozne nie je. naopak, ak pes reaguje alergicky alebo este horsie, nejakymi zachvatmi krcov, nemozes mu pomoct. zachvaty z toho maju psi mozno tak kazdy tisici. ale ja neriskujem, aby to bol prave ten moj.:) novy obojok mozes par dni vetrat na vzduchu (lebo novy je kazdy najagresivnejsi). moja ked sa skriabe, dam jej ho dolu a skusim znova asi za 2 dni. ak sa skriabe len trocha sem tam, tak ho daj obcas dolu. ak to nepomoze alebo sa bude velmi intenzivne skrabat, mozes hava vykupat.

ambrozia

Môže mi niekto poradiť?Dnes som kúpila obojok scalibor a zdá sa mi, že psík má nejakú alergiu. Stále sa škrabe a teraz neviem, či mu to mám dať dole alebo ešte počkať.Inak aj tento obojok je toxický pre vodné rastliny a vodné živočíchy.