Prečo vzniká akné - Brainstorming

Príspevok v téme: Prečo vzniká akné - Brainstorming
ebi777777

Myslíte si, že akné vzniká vplyvom znehodnotenej stravy????

- t.j.napr. mäso a výrobky zo živočíšnej výroby: zvieratá kŕmia umeleninami, dopojú ich hormónmy, antibiotikami, atď.

- ovocie a zelenina sú presýtené umelými hnojivami

- chlieb a pečivo je tiež napchaté umelými zlepšovadlami

- všetky hotové výrobky (jogurty, pomazánky, kečupy, keksy, atd.): sú vyrobené z podivuhodných surovín a sú tiež natrieskané éčkami

Čo si myslíte pred niekoľkými desaťročiami, keď sa ešte jedlo vyznačovalo "bio" kvalitou malo menej ľudí akné v porovnaní so súčasnosťou????

RNG

NuZ mala by si aj ty citat pozornejsie, lebo ja tu uvadzam priklad Japoniek v Japonsku a Japoniek na Hawaii, kde rozdiel nie je v genetike ani v hormonoch, ale len vo vybere stravy.
Samozrejme vsetko to plati len statisticky, nie individulalne.
Lebo mnohi individualne mozu znicene oleje a potraviny vediet spracovat a vylucit normalnymi cestami, nemusia to robit cez kozu.
Uz samotny vznik acne je podmieneny zapchatim mazoveho kanaliku stvrdnutym znicenym oxidovanym tukom a nie hormonami alebo genetikou. Priemyselne neznicene tuky spravidla netuhnu, tj nemozu zapchat mazove kanaliky a pri hormonalnych poruchach(najma vysoka hladina DiHydroTestosteronu) maximalne vyvolaju velmi mastnu kozu, ale nie acne

htdckd

RNG : mal by si pozorne citat. pisala som, ze ak by bolo akne sposobene stravou, malo by akne 99% ludi.
nikto tu nehovori o moreni tela nezdravym jedlom par mesiacov. poznam ludi co odmalicka jedia zlu stravu a nemaju ani jeden upchaty por. tak ako moja obezna kolegyna a jej rodina ktora je len fasfoody , nic ine. a kazdy z nich ma peknu plet. tak je smiesne hovorit o vzniku akne z jedla. akne je vyvolane hormonmi a genetikou a strava ho moze zhorsit, urcite nie vyvolat.
neviem co tu stale spominas aziatov.. ja zijem v anglicku a tu sa teda len maloktori stravuju zdravo a akne tu ma malokto. poznala som aziatku, ktora denne ranajkovala a obedovala vo fastfoode ako kazdy druhy clovek pomaly a mala nadhernu plet aj vlasy
u mna v triede tiez mal akne len jeden clovek a to som o dost mladsia generacia ako ty.

RNG

Inac zamorenie tela znicenymi olejami a inymi priemyselne znicenymi latkami trva od narodenia, takze hovorit o odmoreni za par mesiacov je na smiech
Preto aj lekari su casto mylneho nazoru, ze to nezavisi od stravy.

RNG

To ze ma acne 99% ludi na svete vobec nie je pravka. Pozri na porcelanovo cistu plet japoniek v Japonsku. A aby si niekto nemysklel, ze je to dedicne a rasove, pozri na zauhrovanu acnoznu plet Japoniek na Hawaii, ktore jedia beznu Americku stravu, plnu znicenych olejov a tukov.
Napr v Honkongu to nazyvaju choroba z bohatstva, lebo chudobni, stravujucio sa na tradicnej strave maju plet cistu, a bohatsi, jediaci fast food a jedla z celeho sveta maju plet ako inde v "civilizovanych" krajinach.
Za mojej mladosti aj na Slovensku sme mali iba jedneho spoluziaka s acnami, ostatni mali plet skoro vzdy cistu. Takze sa muselo nieco v strave rapidne zmenit

Agnes999

Lekarka mi povedala, ze moja plet reaguje neadekvatne na muzsky pohl. hormon, hoci ho nemam nadbytok. S tym sa vazne nedalo nic robit. Keby som jedla kazdy den len cistu surovu bio zeleninu, prd by to pomohlo. Este dobre, ze mame take lieky ako mame. Ja nie som za branie liekov, pokial to nie je nevyhnutne potrebne, casto sa liekmi plytva. Ale v mnohych pripadoch je uzasne, ze ich mame.

Agnes999

Nie, nemyslim si, ze je to stravou. Poznam ludi, co sa stravuju uplne otrasne, ziadna surova zelenina, len same maso, vyprazane jedlo, sladkosti, cokolady, na pitie kola atd. a nemaju najmensi problem s akne, nezbadas u nich nikdy ani malicku vyrazku! A napr. ja som sa stravovala relativne dobre, alebo aspon ovela lepsie a mala som dost tazke akne dlhe roky. U mna to bolo hormonalne, preliecila som sa Aknenorminom a je to uz ovela lepsie.

hfdudgb

sklamem vas, stravou zo nieje. ak by bolo, tak 99% ludi na svete ma akne. mam kolegynu, ktora je morbidne obezna, denne zje kvantum jedla z fast foodov - KFC, mc donald, burger king..... hranolky je asi na kila, tatarsku, atd..., a viete co? ma uplne cistu nadhernu plet, bez jedneho upchaneho poru, navyse je aj v puberte. ma 19..

maricenka

urcite je to aj kvoli strave. tym padom zlemu traveniu a zadrziavaniu toxinov a inych zbytocnych latok v tele. najlepsie je jest nieco lahke a pohybovat sa, aby sa clovek spotil...