Nechcem poziciavat svoje poznamky

Príspevok v téme: Nechcem poziciavat svoje poznamky
milena90

Chodim na VS a navstevujem vsetky prednasky a pilne si pisem vsetky poznamky. Vacsina spoluziakov na ne nechodi a ak aj pridu, tak po podpisani prezencky odidu, alebo si vobec nepisu poznamky. Je tu skoro koniec semestra a uz si vypytuju odo mna poznamky, aby si ich scanovali a potom to zavesuju na celorocnikovy mail. Ani sa nepodakuju, nic a drzo moje poznamky siria dalej. Aj ja by som radsej lezala doma v posteli, alebo si citala na prednaskach casopisy, ale svedomie mi to nedovoli, taktiez moja dobrota mi nedovoli poslat ich do p***, aby som nevyzerala ako bezcharakterna krava... Ale uz aj moj pohar trpezlivosti pretiekol, hlavne ked ja som potrebovala nieco a neboli schopni sa mi revansovat(preposlat ulohu a pod.). Ako im mam taktne povedat, ze dany stav je neudrzatelny a ze im uz nic nepoziciam? pripadne, co si mam vymysliet?

kafe

milena, svedomie ti to nedovoli? Tu nejde len o poznamky. Ked sa takto "sproste" budes spravat v praci, ty budes ta, co najviac maka (lebo na to mas, vies to a bavi ta to) a hocikto druhy zlizne odmenu, zvezie sa po tvojom chrbte vyssie, vyuzije tvoje napady a ty budes tichucko ako myska to trpiet, aby ta naaahodou namali za zlu. Ano budu ta vsetci "milovat" a smiat sa aka si... blba. Tak uz taka nebud, prosim. Kazda pomoc, ma svoje odtial potial. Toto, co opisujes, sa pomoci velmi nepodoba. Oni ta zneuzivaju a ty (blba) sa nechas.

TinaM

ja poskytujem spoluziakom poznamky, ktore mam, ale nastastie my sme v tom vyrovnani...ja dam, ty das a my mame. Neviem si predstavit, ze by ma cely rocnik takto vyciciaval. Ja by som ich kludne ignorovala. Ak sa k tebe takto spravaju, tak tam asi vela kamaratov nemas-dobrych urcite nie. Pripadne ak mas dobreho kamarata/ku, tak tej poznamky daj-ale zdorazni, ze ak sa dostanu na mail alebo ak sa dozvies, ze sa siria dalej, tak uz im nikdy nic nedas. Necit sa zodpovedna za studium inych ludi. Kasli na nich, ked su to flakaci. Neboj sa, oni sa vynajdu, pozicaju si poznamky od niekoho ineho, pripadne z vyssich rocnikov. Neumru bez teba, len ked ich maju od teba, je to ovela jednoduchsie.

zewa

Nechápem, prečo by si im mala poznámky požičiavať. Je to tvoja vec. Ak sa ti to nepáči, tak to nerob. Volá sa to asertivita.

tbl555

ja som počas celej vš chodila na každú prednášku a písala si poznámky, ale kvôli sebe, lebo som tam chodiť chcela a vôbec mi nevadilo, že musím každý deň vstávať o piatej. poznámky som dávala spolužiakom odpísať, nikto mi nič za to nedal, iba poďakovali. hm..takže nerobí mi to problém, nepríde mi to blbé, že im to dávam zadarmo, moje ego znesie, že budú mať dobré poznámky aj bez toho, že by tam boli.

winki

Na margo tých prezenčiek....to je chyba prístupu pedagóga je jasné, že ak vytasím prezenčku na začiatku a ešte ju dám medzi ľudí tak sa tam zapíšu aj tí čo tam niesu :D.....a s tými odchodmi by si to tiež mala riešiť..ideš niekde? Ok nabudúce dones ospravedlnenku od lekára, ak nie tak píšeš test z tejto prednášky...a bodka

winki

hm, poradím ti daj si námahu a urob v tých poznámkach chyby nie veľmi nápadné, ale také podstatné....uvidíš, že po skúške už nikto od teba nič nebude chcieť :D

nirv

Buď povedz že nemáš alebo pytaj 20 eur. To si už každý rozmyslí, či kúpi a zdarma posunie ďalej, a či sa budú ochotní poskladať alebo si to radšej odsedia.

doubledog

tiez sme na vyske takto ziskavali poznamky od bab, co si to tam cele odsedeli.
nikdy som nechapal, preco to robia a cudoval som sa im.

orchidejka

myslim si, ze teraz sa uz s tym neda nic urobit kedze je pomaly koniec semestra. a vela ludi sa bude spoliehat (teda urcite spolieha) na tvoje poznamky. ako si aj sama povedala ze 58 ludi by bez teba predmet prenasalo, co asi nechces. aj keby si teraz niekomu povedala nie, v slabej chvilke urcite podlahnes a nejakemu blizsiemu kamaratovi ich mozno das a staci aby ich mal len jeden clovek a tie poznamky sa budu takou neuveritelnou rychlostou sirit a opat sa vyskytnu na tom vasom spolocnom maily. tam to treba nejako radikalnejsie poriesit, mozno na zaciatku buduceho roka, ked sa im to bojis povedat do oci, viem ze je to zbabele, ale tak napis na tom vasom spolocnom maily ze ziadne poznamky uz nebudu. ja by som mozno urobila este dalsiu zbabelejsiu vec a to zeby som ich ignorovala.
vies, ono to je tak ze na kazdej skole ci uz vyske alebo aj strednej je niekto ako ty, taky obetny baranok, ktoreho vzdy ti ostatni vyuzivaju. nie vzdy je to len o tom ze ludia nechodia na prednasky lebo sa im nechce a chcu lenosit ci si pospat. ja napriklad som nemala problem chodit na prednasky, aj ked ma to tam vobec nebavilo, co potom aj tak vyzeralo ale absolutne som si nevedela robit dobre poznamky. okrem toho boli tak skrabopisne ze sa nedali ani citat a celkovo sa mi ucilo z poznamok niekoho ineho ovela lepsie ako z mojich.
proste ludia su taki ze ked nieco od teba potrebuju, tak ta ospevuju, velebia a neviem co vsetko, no ked ty nieco potrebujes, tak si neviditelna. a toto dvojnaosbne plati na vyske. nas bolo navyse raz tolko ako vas, tak si to vies asi predstavit. kazdy kope sam za seba. zariad sa uz podla seba ako chces. ak im nechces dat, tak ich proste ignoruj. mozno mas len teraz taku blbsiu naladu, ze ti to prave vadi a za par dni bude vsetko inac. ja to velmi dobre poznam.

milena90

A najlepsie je, ze kazdy sa zapise na prezencke a odide domov, ostaneme tam 3-5 ludi.Minule sa docentka nasrala a dala nam hned na zaciatku hodiny neohlseny test, ze kvoli tomu, ze si nikto nepisal poznamky a vsetci zdrhli. Samozrejme, ze som si to vdaka nim odpiskala aj ja, nebola som naucena a z hodiny som si vela nepamatala, lebo som mala co robit, aby som si stihala odpisovat poznamky z prezentacie a mam to za E... A vela pedagogov nam za to nadava, len skoda, ze si to vzdy odnesieme len my, ktori tam zostaneme sediet...
No budem sa musiet nejako vzchopit a kopat uz len sama za seba, ako Dadula pise...