Dá sa náš osud ovplyvniť, alebo ho máme vopred predurčený?

igy017494

no ako Ta trochu poznam (podla textov, co pises) ani sa nedivim, ze mas iny nazor :)
ako by si teda Ty zadefinovala, co je to zivot? a co uz zivot nie je?
lebo mi to pride, ze podla Teba napr. planeta Zem nie je ziva - alebo sa mýlim?

anjelik*

To dráždivé na tej tvojej výpovedi je ten omyl.. sú dve kategórie-existencia a život..a tam rozhodne nepatrí rovná sa. Ak niečo existuje, neznamená to, že to žije, ale ...že je tam potenciál života..ale iba potenciál, nie život. A aj to je veeeeľmi veeeľmi povrchne povedané. ;o) Proste vedľa si. :o)

igy017494

ok plysovy macik bude asi specialne neziva vec :)
ak definujes prejavy zivota ako ze sa s vecou neda rozpravat, lebo neodpoveda :) tak ano, mas pravdu, plysak je nezivy...
ja som definoval prejavy zivota tak, ze uz len to, ze nieco existuje, je prejavom zivota (ako existencie) - a teda len to, co neexistuje, nezije :)

anjelik*

Ránko, Igy, som ochotná tvrdiť, že ten plyšový macík, čo sedí vedľa mňa teraz, nie je živý a nie je ani na najprimitívnejšom stupni vývoja. Veľakrát som sa pokúšala hodiť s ním reč, ale nič. Proste nič. Ani ťuk. ;o)) Ale...minule sa mi zdalo, že bol faaakt dojatý, keď so mnou pozeral film Notebook. Ale neviem..vážne neviem. :oP Tej jeho chlpatej tvári by som moc neverila. ;o)

igy017494

Boh nevznikol - On je, trvá :)
a kedze sme iba ludia s veeeelmi kratkym zitim, pre nas ani nema vyznam zamyslat sa nad povodom existencie Boha... (pre veriacich ma samozrejme trochu iny vyznam, ale to je tzv. nizsi Boh, nie ten, co myslim ja) :)
pojem Boh nam hlavne sluzi na zostavenie modelu ako chapeme tento svet, a kedze si nedokazeme predstavit pociatok (ani ten Velky tresk z nicoho) tak by nam zatial mal stacit Boh, ktory trva :)
A k zivotu - otazka Ako vznikol zivot je zaujimava, no asi si treba zadefinovat, co je zivot a co nie :)
Totiz podla mna zivot sa prejavuje uz len tym, ze niekto/nieco existuje a teda aj veci su zive, aj planeta je ziva, aj cely vesmir je zivy - uz to tu aj niekto pisal - vsetko je zive na istom stupni zivota, dokonca aj ked umrie telo, aj to je svojim sposobom zive - pohyb je zivot, myslenie/myslienky su zivot, aj informacie, ...
Alebo viete uviest(predstavit si) nejaky pojem/vec/slovo, o ktorom sa v tomto ponati neda povedat, ze je zive (na svojom stupni zivota)?

Vojtoo

dpk1 a ako vznikol stvoritel boha?
takto by sa dalo debatovad donekonecna, kde je umiestneny vesmir? a kde je umiestnene to, v com je umiestneny nas vesmir?
rolex su nanic, rollex su lepsie :) cim viac L, tym viac rolex :D

dpk1

Anjelik: preco by to robil, preco by to robil.....no lebo porreboval nove Rolexky! ;)).

???: Viem ze je to uz otrepane, mozno to tu aj padlo, necital som s5ne do zadu moc...ale mate uz aj vyhutane to, ako vznikol boh? Jeho kto/co stvorilo? Vzdy ma zaujimalo ako vy vselijaki talibanisti mate toto osetrene.

anjelik*

???..stále znovu a znovu ti kladiem tú istú otázku a stále som nedostala odpoveď, jediné odmietnutie všetkého, čo som napísala ja. :o) Nenarážala som na Darwina..narážala som na to, že v záujme kultivácie dochádzalo ku genetickej úprave ľudského genómu. Ale jasné, že to môže vyznievať ako rozprávka. Len mi už konečne predostri ty svoj pohľad na vec, nech sa aj ja môžem konečne vyjadriť. Zatiaľ som sa nemala stále k čomu, iba náznaky a nič konkrétne. ;o) Opakovane sa pýtam ja teba...ako vznikol život? A prečo, ak máš teda pocit, že je za tým vyššia inteligencia..by to niekto robil? Čo by tým sledoval?