Dá sa náš osud ovplyvniť, alebo ho máme vopred predurčený?

nirv

Evolúcia je o vývine v dôsledku prisposobovania sa prostrediu. Neviem čo je na tom nepochopiteľné. Sme tu už milióny rokov, prostredie sa mení, nás organizmus sa mení. Vznikajú nové druhy a iné vymierajú. Vedu ako takú mame len pár storočí. A stale sa nájdu ľudia že Boh nás stvoril zo dňa na deň? Vesmír je živý organizmus s vyššou inteligenciou, primitivni ľudia si na jej vyjadrenie vytvárali božstva a modly. Potom vznikali náboženstva a cirkvi. Ale to vsetko vymysleli ľudia. V súvislosti s mocou a ovládaním ľudí. A my zanikneme a vesmír tu ostane. Aj to nehmotné, čo ho tvorí. Človek si vytvoril obraz boha k svojej podobe....v skutočnosti je úplne iný, naša predstavivosť tak ďaleko nesiaha.

???

anjelik: vôbec nehovorím o zásahoch do tiel a už vôbec nie o mimozemšťanoch. Prepáč, ale Sitchin neponúka nič len nepotvrdené hypotézy na hranici s rozprávkami (ty mu to berieš?). Ak s tou opicou narážaš na Darwina, tak táto predstava vývinu človeka z opice je už prekonaná (ak vôbec nejaká bola, ide vrajj o chybné reprodukovanie Darwinových slov), hovorí sa skôr o spoločnom predkovi opice a človeka, čo je však rovnako absurdné.

ovečka: máš pravdu, živé organizmy sú oveľa, oveľa zložitejšie ako hodiny a preto je o to väčší dôvod pochybovať o tom, že vznikli len tak náhodne akýmsi náhodným vývojom.

čo sa týka samotnej evolúcie, síce sa o nej veľa píše a hovorí, ale neexistujú žiadne seriózne empirické dôkazy, ktoré by ju potvrdzovali. Darwin len teoretizoval, ani na jednom príklade nedokázal, že by sa jediný druh dokázal zmeniť na iný. Po 150 rokoch stúpenci teórie evolúcie tvrdia to isté, ako v jej začiatkoch: že čoskoro sa nájde veľa dôkazov, ktoré túto teóriu potvrdia. Reálna veda je však úplne inde: v súčasnosti je na vedeckom poli veľa argumentov, ktoré hovoria proti teórii evolúcie (tá je vylúčená napríklad v oblasti molekulárnej biológie). To by však bolo na dlho, tu to všetko popísať.

0vecka

2 ??? ale hodinky funguju inak ako zive organizmy... vyzeraju presna tak ako by mali vyzerat ak by sa evolucne vyvyjali a hadaj co? ano oni sa naozaj evolucne vyvynuli :)

anjelik*

Ale otázka nebola položená, či pripúšťam zásahy do tiel, či do vývoja...ale ako vzniká život. Tak na to mi skús odpovedať, nie na to, či niekto geneticky pozmenil človeka, ľudské telo. :o) Na to ti stačí prečítať Sitchina, poprípade vzhliadnuť nejaký dokument na History Channel o návštevníkoch z vesmíru, aby bolo jasné, že opica sa len tak nezmenila v človeka, lebo ju to napadlo.

???

anjelik, mýliš sa, pre mňa tvoje rozprávanie vyznieva príliš nereálne, veľmi odtrnuté od reality.

naozaj si nepochopila ten príklad s počítačom? Na zemi sa samo od seba nič nevyvíja, samo od seba sa nič nemôže dostať na vyšší stupeň vývoja, ako to ty nazývaš. Je to, ako by si mala všetky súčiastky z hodiniek (nižší stupeň)v krabičke, ktorú by si zatvorila a potriasla - a po otvorení veka by si uzrela poskladané a fungujúce hodinky (vyšší stupeň). Na koľkýkrát by sa ti to asi podarilo, na stý, miliónty, miliárdykrát? Každý technik by ti povedal, že je to nemožné bez premysleného zásahu hodinára, ktorý sa rozumie do hodiniek.

Otvor oči a pozri sa okolo seba. Všetky rastliny, stromy, hmyz, zvieratá, vtáky tvoria jeden harmonický na seba vzájomne nadväzujúci systém. Zober si hocijakého živočícha a skúmaj ako múdro a geniálne je "poskladaný". Alebo ľudské telo. Všetko kričí o tom, že za tým je vyššia, veľmi vysoká inteligencia. Nijaká náhoda, nič samo od seba, naopak plán, veľmi sofistikovaný a premyslený do najmenších podrobností tak, aby všetko fungovalo, ako má.

anjelik*

A ty si sa kde dočítal, že ja tvrdím, že môj názor je pravda a požadujem od teba úctu? :o) To snáď nie. :o)))

0vecka

2 anjelik* toto nieje o nazoroch ale o tom ze niekto nieco pocul sa mu to zapacilo a vydava to za pravdu. k takemuto nieco nemozem reagovat s uctou..

anjelik*

Nie je najmenší dôvod, aby sme sa zhodli v názoroch. :o) Nedá sa to, lebo každý vidíme niečo iné. Pre mňa je nepredstaviteľné, že si ty myslíš, že čas je odvislý od hmoty..to ako keby o čase rozhodovalo poleno na dvore. V ostatnom všetkom sa absolútne zhodneme..nenájdeš na nete definíciu času, ako ju podávam ja, nenájdeš na nete definíciu osudu , ako ju podávam ja. Ak by ti bolo súdené vedieť to, čo ja..vedel by si..osud :oP...evidentne nie, takže to ukončíme. Je v našom osude stretnúť sa..tak to dokončíme potom. ;o) A na to ostatné ti neodpoviem tiež. Nemám žiadnu obľúbenú filozofickú literatúru..Ver, či nie, najviac som asi v živote prečítala kníh z ružovej knižnice. :o)))

Iveta Michael

Ja som veriaci človek ale na žiadny osud ani karmu moc neverím,myslím že nás Boh obdaril slobodnou vôľou a tiež rozumom na to aby sme mohli každý vykročiť do života SLOBODNE a kamkoľvek...

...a ustlať si tak aby sa nám čo NAJLEPŠIE spinkalo :)obrazne povedané...