Krusenie zubov

erbeg

aga- nemam celiakiu, alebo aspon o tom neviem. Presne ako pises, velmi mi chuti sladke, a teda ho aj pomerne vela jem. Ale aj sladkosti by to mohli zapricinit? Sladkosti nicia len sklovinu, nie? Sklovinu mam dobru. Nemam vôbec na nic citlive zuby. Proste sa mi len akosi stiepia:/. A na nete som moc nenasiel ziadne odvôvodnenia, preco sa zuby stiapia:/.
Skusim teda vapnik s vitaminom D. Ovocia a zeleniny jem pomerne dost.
A ta chia, sice obsahuje 5x viac vapnika ako mliko, lenze tipujem, ze mlieka dokazeme vypit denne v pohode aj 10x viac ako zjeme chie... cize mlieko by bolo asi najvhodnejsie, a este ma aj vitamin D...

aga, a ty si myslis, ze sa ti uz ani nepodari zastavit stiepenie zubov?? Myslis, ze zvysenim prijmu vapnika... sa problem aj tak nevyriesi??

Inak dakujem vam za radu.

PS: GoFruit, naozaj na zapade nepoznate vyraz ´´krušenie´´?? o.O

GoFruit

Sezam, mak, chia, konopne semiacka a vela zeleneho tedalisty salatov zihlavy, od redky tam vsade mas kopec vapniku plus brokolica
Neviem no ja by som sla zmenou stravy a doplnenim mineralov nielen vapnik lebo k nemu treba ine ako magnezium stroncium d3 a k2 a bor atd.... vynechat sladkosti a syry uplne a doplnit vela zeleniny a ovocia.

aga

a nebudes mat celiakiu? vraj toto ochorenie sposobuje krusenie zubov, ja mu pravdepodobne mam a tiez mam tento problem. casto sa mi odlomi kusok zo zuba...asi budem mat protezu coskoro. inak jem hodne sladkeho, to moze byt dalsi problem, a citala som , ze niektori vegerariani to tak robia, ziadne maso ale hodne sladkosti..
mieko nevadi, ze nepijes, ale skus si davit chia semienka, maju hodne vapnika a odporucaju sa na posilnenie kosti a teda aj zubov. vraj 5x viac ako mlieko a je to vapnik zabudovatelny do nasho organizmu www.strava.sk

erbeg

Ano som z vychodu.

Tak po vasom. Stiepia sa mi zuby. Kedysi pri jedeni, sa mi odstiepil kusok zuba. To by bolo ok. Ale co je horsie, a uz fakt zle, pred casom ma zacal boliet zub. Chytil som zapal nervou. Zubar sa mi ho pokusal vyliecit, ale nedalo sa, len sa to zhorsovalo, tak sa ho rozhodol vytrhnut. No ked ho chytil do kliesti, celi sa mi z povrchu rozkrusil a koren ostal v dasnach. Musel som ist s tym potom az k chirurgovi. V mojej rodine sa tiez takto uplne vsetky zuby roztiepili/rozkrusili, a musel ich dat vsetky vytrhat...

Cize neviete nahodou neako poradit, ako by som sa tomu mohol vyhnut, ak by ma to malo tiez cakat?...

gumka

krusenie je vraj mrvenie - drobenie, teda nas kamarat z vychodu, ked mu deti v aute namrvili omrvinky, tak im hovoril, aby nekrusali. Takze autorovi otazky sa asi stiepia zuby...ale nech to radsej vysvetli podrobnejsie a zrozumitelnejsie