Krvný tlak

Lulita

ja mam u lekara vzdy 135/95 doma 120/70, dr. vzdy plaší, ale tak akonahle mi maju merat tlak sa mi rozbusi srdce, neviem to ovplyvnit, pritom sa nemam coho bat :D

RNG

Dnes by mala mat kazda rodina, kazdy clovek neustaly pristup k teplomeru, tlakomeru a glukomeru
Totiz vsetky tieto parametre tela sa menia dennodenne, aj z hodiny na hodinu a treba poznat ich priemer.
Co sa tyka tlaku, ten jednorazove lekari meraju celkom mimo u mnohych ludi, ktori na navstevu u lekara (stress)reaguju podstatne zvysenym tlakom, ktory inac vobec nemaju v klude.
Ti im potom predpisu lieky proti vysokemu tlaku, ktory vlastne nemaju, ale tie lieky maju spravidla skodlive postranne ucinky , tj takym sposobom sa "vyrabaju" novi pacienti.

spaceboy

ahoj, na meranie tlaku je prave len tlakomer, inak sa ti to nepodari. Sam si mozes pomoct iba pri tepovej frekvencii srdca. Ak by si si chcel zmerat hladinu cholesterolu, tukov a cukrov, to ti mozu spravit aj v lekarni, v tomto videu o tom hovoria www.sunpharma.sk

orol

Pulz - tep áno, ale tlak ( systolický+diastolický ) som ešte nepočul, ten sa predsa meria tlakomerom, či už digitálnym, ortuťovým a ešte neviem akým.