Ako získať novú motiváciu žiť?

Príspevok v téme: Ako získať novú motiváciu žiť?
deadsoul

Kde nájsť silu, keď človek už nemá motiváciu ani ráno vstať z postele? Už aj obyčajné rutinné činnosti (ísť si nakúpiť, či navariť, hygiena) ma oberajú o veľa energie. Kde nájsť novú silu, keď všetko už stratilo zmysel, keď sa už pre nič nenadchnem, keď ma už nič neprekvapí, neteší. Keď som sa roky snažil niečo dosiahnuť, ale nakoniec to bolo len zbytočné trápenie a strata času. Keď druhí len ubližujú, alebo vás nevidia, nepočujú..keď prídem z práce domov a tam prázdno..

medikamentus

Teraz sa ponahlama, ale napisem urcite neskor.
Glavne sa na zaciatok dokop k tym beznym veciam. Nastav budik.
Umyt sa je prvorade a urob si jednoduchy plan. Ziadne postelove lezanie.
Este pridem. Emil

michal3691

Hm no motivacia je vec zaludna :) Ja ju nemam , respektive casom som pochopil ze druhym nieco dokazovat nieje zivot ktory by mi prinasal stastie . Dalsia vec trvale stastie neexistuje existuje len trvala spokojnost aj tu nie kazdy ma , ja ju ties nemam v podstate alebo mam a uz ju nevnimam skrz hedonicku adaptaciu . V podstate ma nebavi dlhodobo nic , zabavu vnimam v striedani cinnosti , hodinu hram hry , hodinu akvarko , hodinu zahradka , par hodin kamosi , serialy , filmy kvantum zalub :) Pracu mam len na to aby som mal financie na zaluby a aby som neumrel od hladu ale zeby ma bavila ? Nie bavi ma volny cas a to ze dneska si mozem robit co chcem. Preto nemam rodinu , deti , zenu lebo tam sa musi clovek obetovat a robit nieco na co nema chut. Zbytocne by som nicil zivot zene a detom .Dobra kniha je konec prokrastinace odporucam precitat . AD neodporucam ak je robota kreativna a potrebna na uvazovanie ad otupuju i ked sa clovek citi lepsie , ale su vhodne len na roboty kde netreba pouzivat hlavu v takom rozsahu ako napriklad taxikar , manualny pracovnik vo vyrobe a podobne.

vebe

ja netvrdim, ze urcite potrebujes lieky. To by mal posudit odbornik. Mozno by to chcelo dobreho psychologa a hlavne tvoju volu to zmenit. Vzdy je to o tom, ze ty chces nieco zmenit a ti ostatni ti mozu pomoct. Vzdy tvrdim, ze najest, napit a tiez vstat z postele musi clovek sam, musi mat volu to urobit, to nemoze spravit ani ten najlepsi psycholog ci lekar za nikoho. Mozu ti podat pomocnu ruku aby si nasiel novu energiu zit. Mozno poznas priciny a mozno su aj ine priciny, o ktorych netusis ze su. Vzdy existuje riesenie, ked ho clovek hlada

slnieckovaa1

vebe, trefa. Primárne nie som za psychiatra, prípadne psychológia ako za voľbu č.1, ale ak zlyhávajú ostatné...To, že vieš pomenovať havnú príčinu tvojich dlhodobých pocitov alebo problémov niekedy pomôže, ale nemusí...V prvom rade musíš KONAŤ a až potom čakať kým to zaberie a VERIŤ, že je možné, že to zaberie. Ako písala veve a predtým aj ja:
,,To co opisujes nie je normalne, same sa to nevyriesi a nevyriesi to ani nikto za teba."
A ano deadsoul, ja viem o čom hovoríš, že nevládzeš ráno vstať a podobne...A že treba veľké úsilie na to, aby si sa prinútil do bežných činností, ísť do práce...Ale ak budeš čakať a neskúsiš napr. toho psychiatra keď ti nič iné nezabralo, to je už tvoje rozhodnutie...

deadsoul

Čítam som tu na fóre niekoľko príspevkov a väčšinou ľudia píšu, že im psychiater/psychológ nepomohol. Každopádne skúsim liečbu, i keď ja si myslím, že poznám príčiny, a že lieky mi ich nepomôžu vyriešiť..

vebe

V zasade su dve moznosti, preco mas taketo tazkosti. Bude existuje nejaka vonkajsia pricina ci priciny, po ktorych musis patrat, alebo je to endogenna depresia a v tom pripade si ty sam nebudes vediet pomoct. Ak existuju nejake vonkajsie priciny, tak skus si najst psychologa, ktory ti moze pomoct tie priciny nazvat a hladat cestu ako ich odstranit alebo dosiahnut aspon to, aby neposobili na teba destruktivne. Niekedy aj to, ze clovek tie priciny identifikuje a o nich hovori pomoze.Ak je to endogenna depresia, tak potrebujes psychiatra a asi aj psychologa a musis sa liecit. To co opisujes nie je normalne, same sa to nevyriesi a nevyriesi to ani nikto za teba.

palenkajuchu

tiez som zazival podobne stavy. ale odkedy pravidelne uzivam tvrdy alkohol, razom vsetky problemy ustali a znovu ma bavi zit

deadsoul

presne, dlho som sa snažil, aj sa snažím niečo spraviť so svojím životom, zdravím, ale je to akoby len stále horšie. Dochádza mi energia, cítim sa jak vojnový veterán po dvoch svetových vojnách..

alkohol? chvíľka eufórie, po vytriezvení ešte silnejšia depresia..nie ďakujem, mám už odskúšané