Nezamestnanosť, frustrácia, nuda atď..!

Príspevok v téme: Nezamestnanosť, frustrácia, nuda atď..!
ariadnaSK

Som už od januára nezamestnaná a už mi to ide na nervy, strašne sa doma nudím. Tu na dedine nemám čo robiť, vstanem o 10tej potom sa len motkám a nudím sa, alebo som na nete ale aj tam je nuda, kamarátov tu už veľa nemám lebo bývajú inde alebo študujú v bratislave. Mám 21rokov, robotu si neviem nájsť a už sa mi ráno nechce ani vstať cítim sa taká úplne nepotrebná a znudená. Mama ma núti isť robiť opatrovateľku ale mne sa to hnusí taký starý už umierajuci ľudia ktorý zapáchaju a deti neznášam. Na robotu v anglicku v sklade nemám keš na štart a letenku, ale aj to je otrokárcenie lebo z toho platit najom a agenturu atd. och :/ lebo Tu na juznom slovensku (VEľKý KRTíš) si robotu nemam kde najsť, do Blavy nemám na podnajom aby som si tam šla hľadať robotu a mám len strednu a nemám prax, na vysokú nie su peniaze a ani nemám "hlavu" na nejaký dobrý odbor ktorý by mi zaručil uplatnenie, lebo som chcela isť na niečo s dejinami umenia ale to je k ničomu :/,známa čo to mala aj tak robí len v bille dva roky. . Proste nudím sa a zabíjam život a niekedy mam uz deň že k večeru sa vyplačem a je mi tak blbo že si želam aj zomrieť lebo nemam vobec nič v živote, ani priateľa ani robotu, ani karieru, ani cestovať nemôžem ani krásou výraznou neoplývam, kamarátov strácam , nedarí sa mi schudnuť, v ničom nevynikám,nemám ani nejaké hobby špecialne, vodičák som neurobila, proste totálny luzer na celej čiare, zbytočný človek . taký život uplne zbytočný, proste kebyže zdochnem nič tým svet nestratí. Ja som ateista a neznáčam tie kecy že Boh nám pomože a podobné sračky a že každý sme si rovný a že na peniazoch nezáleži, to su všetko také kecy, NIEKTO sa narodí pekný bohatý zdravý a niekto to má na hovno celý život. Mna už nebavy ani malovat sa a pekne obliect ako kedysi chodím ako socka a nemám ani začo nakupiť, naši fotrovci maju len trošku nad minimálny plat. e a ide mi to na nervy neviem čo mám robiť stouto situáciou v slepej uličcke sa cítim byť, čo robíte vy čo nemáte prácu? alebo ste sa už nato proste vysrali a nechali to tak, lebo jedine TO, JA BY SOM Už od zufalstva zobrala aj hocičo a 300 mizerných šupiek keby tu bolo ale ani predavacku nehladaju. Totálne zufalstvo a hlavne tá nuda cez deň vstanem najem sa, telka, vonku sa prejsť a potom nudááá... Vybavila som si aspon absolventsku nech mám par šupier 190euro cca aspon na leto z toho človek veľa nevyžije.. NO PROSTE CO BY STE PORADILI ALEBO JA UZ NEVIEM ...

Siminka

Tiež som bola ako ty, iba som sa ľutovala, celé dni som bola zdeprimovaná bez nejakého zmyslu života čas utekal a ja som takto doma strávila asi rok. Potom som nabrala silu, odišla som do cz, makala som vo fabrike 12tky, bývala na ubytovni, postupom času som si našetrila na kauciu a vzala vlastný podnájom, spoznala som veľa nových ľudí a našla novú lepšiu prácu v kanclíku :) Áno všetko sa dá, nemusíš mať hneď to najlepšie , ale treba zaťať zuby a byť vytrvalá... BTW tiež mám 21 :) A radím ti ušetri si peniaze z tej absolvenstkej praxi, niečo ti doložia rodičia, prípadne si požičaj a pohni sa niekam na iné miesto :) Kto hľadá, tomu sa otvoria dvere ..:) Veľa šťastia

Samotarka

Dobry den prepacte ze pisem k vasej teme.Ja nepracujem od jan.2017 mam46r.a mam depresie ako aj ludia v mojej situacii.Idem sa pytat o pracu a zamestnavatel sa po Vas pozera co od neho chcem.Brigady len na 2-3 mes.som z toho zufala,a najhorsie je ze som si prestala verit.prajem pekny den

rozvita

presne podobnu situaciu som zazivala aj ja tiez som bola nutena najst si pracu mimo bydliska( som z BB kraja) aj ked to bolo strasne tazke zo zaciatku nasetrit si na vsetko co clovek potrebuje predsa len keby bola praca v kazdom kraji bolo by to skvele nie kazdy ma financne zabezpecenu rodinu a moze cestovat stahovat sa na druhy koniec Slovenska a do zahranicia nieje to vzdy pre kazdeho jednoduche ... na Slovensku su napr.podnajmy naozaj nechutne niekolkonasobne predrazene hlavne v Blave kde si myslia ze za ich garsonky si moze niekto dovolit dat 400 eur +energie na Sk je zly system zamestnanost by sa mala podporovat v kazdom kraji nie len v hlavnom meste..

LMarika

Co tak ist robit chyznu do hotela do takeho Nemecka, Rakuska? Ak je to hotel taky, ktory poskytuje ubytko a stravu zadara, tak praca bude iba na sezonu, bud na sezonu letnu, alebo zimnu. Bolo by to takmer bez vstupnych investicii, zarobila by si najaku tisicku, plus ubytko a strava zadara, aj to je nieco a bolo by to tak na tri mesiace. Aspon pre zaciatok. Praca je to dost tazka, najma pre zeny take, ktore priroda neobdarila fyzickou silou a lahkym a rychlym rastom svalov aj napriek cviceniu a chodeniu do posilky, ale nejako zacat treba a toto je idealne pre ludi, ktori nemaju vstupne investicie "do zivota". POvedzme odrobit nejake take dve sezony, cize raz na leto, raz na zimu a potom si za usetrene peniaze najst podnajom, garsonku vo Viedni, kde budes byvat sama. V takom pripade ti bude treba mozno nejake tri, styri tisicky €, aby si zaplatila kauciu, plus proviziu a prve najomne. Pracu vo Viedni najdes velmi rychlo, ak ovladas aspon zaklady nemciny. Hocijaky mekac ta prijme s otvorenou narucou a co nevidiet, naucis sa ty veru aj po indicky :) A budes robit predavacku, budes mat okolo seba aj nejakych Slovakov, vsak nebude veru kolektivu takeho v celom Rakusku, ci uz to bude hotel, ci mekac, ci nejaka pekaren, ci akykolvek obchod, cukraren, kaviaren... kde by neboli nasi. Pokecat mozes aj s Poliakmi, Srbmi, da sa im rozumiet. Z tych mekacov kazdy uteka, ale praca je to idealna na zaciatok pre tych, ktori este nikdy nerobili pri kase a chcu nadobudnut skusenost s pracou predavacky a s pokladnou. Ked uz budes mat nejaku polrocnu skusenost, mozes sa uchadzat o pracu predavacky v nejakej Bille, v nejakom Merkure... ako chces. Zaklad je, ze musis mat byvanie a pracu uz nestratit. Dalsia vec - cudzi jazyk. Naucit sa zaklady nemciny aspon na akej-takej urovni nie je ani zdaleka take tazke a take casovo narocne ako vystudovat nejaku VS, povedzme tie dejiny umenia, ktore ti budu fakt k nicomu. Ked si predstavis, kolko by si usetrila za ten cas, co by si sa 5 rokov ponevierala na nejakej VS, ktora ti z hladiska uplatnenia sa na trhu prace absolutne nic nezarucuje, tak na myslienku, ze sa na taku skolu prihlasis, sa fakt mozes vybodnut. Ak uz si na tom nete, tak si pozri na Youtube nejake kratke videa v nemcine, najeke nemecke pesnicky a filmy a takto sa bude nemcina na teba lepit a ak nejakemu slovu neporozumies, prekladac Google ti ho najde a mas po starosti. A ono sa ti aj vryje do pamate, uvidis, lebo ucit sa takymto sposobom je omnoho lepsie ako ucit sa kopu slovicok nejakym monotonnym biflovanim - cize sposobom, ktory uz sam o sebe dava vysoku zaruku na zabudnutie vacsiny toho, co si sa takymto sposobom naucila. Mozes si kupit dobru knizku, taku malu, zlto-zeleno-hnedu, vola sa Nemecky hovornik, ci tak nejako. No a tam mas napisane najpouzivanejsie vety. Ak sa budes ucit hned od zaciatku cele vety, tak sa ti ukladaju do hlavy gramaticky spravne tieto vety. A aj pozeranie nemeckych filmov ti dost vela da, aj ked sa to nezda. Niekto si lepsie pamata z citaneho, niekto zase z pocuteho. A pri tych filmoch pocujes aj spravnu vyslovnost, cize sa ti nemcina dostava lepsie do ucha. A preto s nou nebudes mat problem, ani ked ju budes pocut niekde v Nemecku. Rakusanom a Nemcom tvoje gramaticke chyby problem robit nebudu. Letna sezona sa zacina prave teraz, ak si este v nemcine celkom dobre neveris, tak si daj zavazok, ze pojdes na zimnu. Ta sa zvykne zacat v rakuskych hoteloch asi tak tyzden pred Vianocami. A dovtedy si z tych 190 € mozes zaplatit nejaky kurz nemciny, pripadne navstivit nejaku pani ucitelku, nech ti da zopar sukromnych hodin zameranych na tie najdolezitejsie veci, ktore by si pri takej praci v hoteli mohla potrebovat. Opatrovatelstvo nerob, ak k tomu nemas vztah. Ja som to robila a aj vztah som k tomu mala, ale aj tak som pri tom dlho nevydrzala. Nechcela som sa otravovat so zivnostou, tak som sa na cele opatrovatelstvo vykaslala a odvtedy striedam prace.

Matyo

Myslím si, že zmena prostredia by bola pre teba dobrá vec. Nemáš niekoho známeho v zahraničí alebo aspoň v Blave, aby ťa zo začiatku ubytoval? Život v malom meste musí byť pre mladého človeka frustrujúci, hlavne ak tam nemá prácu, ani kamošov. To, že si iba priemerná či už vo výzore alebo inteligencii nie je nič strašné, drvivá väčšina ľudí na tomto svete je priemerná, takže to je v pohode, akurát niektorí priemerní majú v sebe chuť niečo robiť, niečo dokázať, zarobiť si €€€, ty si príliš ufňukaná. Máš ešte len 21, život sa ti môže na dobre obrátiť, len musíš si aj ty sama pomôcť potom ti aj pán boh pomôže : )

pipii666

Co by som dala ka zato aby som sa cely den nudila a odpočívala:-) ja robim 18hod denne (nie kazdy den) a uz mi to ide na nervy najradsej by som cele dni prespala a prelezala pred tv.. Si mlada baba nemate tam ani ziadne brigady? Skus aj v inom meste nieco najst dochadzat mozes vlakom ten nieje ani tak drahy..Ked sa nudis cele dni tak pobehaj rozne obchody a pod a pytaj sa na robotu lebo ked budes doma sediet nic nenajdes!a na tvojom mieste by som miesto toho odpocivania sportovala

JahO_Odka

Myslím, že sama nechceš nič robiť. Keby si chcela, tak sa činíš, premôžeš sa aj s tým opatrovaním, proste pohneš zadkom a niečo skúsiš aspoň na odpich.
Čo si myslíš, že takto dosiahneš v živote? Musíš sa odraziť a robiť to, čo ti v tejto chvíli život ponúka.
Nie sa ľutovať. Fakt strácaš čas kravinami a život ti preteká pomedzi prsty.

karkulkaa

tak si skús našetriť z tých €190 toľko, aby si mala na letenku a agentúru a šup niekam von...nikto za tebou domov nepríde, že ma pre teba prácu.....ja som už v 18. rokoch makala vo veľkosklade v Škótsku...máš 21, tak začni niečo robiť, rodičia sa o teba tiež nebudú celý život starať

slnieckovaaa

sejla, zdieľam tvoj pohľad na život a situáciu na SVK. Kto chce, hľadá spôsoby. Kto nechce, hľadá dôvody...