Dlhodobejsie problemy so spankom,poprodna depresia,da sa zvladnut aj bez liekov?

Príspevok v téme: Dlhodobejsie problemy so spankom,poprodna depresia,da sa zvladnut aj bez liekov?
Ewka12

ahojte,chcela by som poprosit o rady,bojujem s depresiou uz skoro 15mesiacov,zacalo sa to po porode,mam 27rokov,mala som tazke tehotenstvo,skoro som potratila,ku koncu na PNke,nakoniec som prenasala,mala hemoroidy,migreny,opuchnuta cela,same neduhy....porod tazky 24hodinovy.asi po 3tyzdnoch od porodu sa mi prejavila depresia tak.ze som nemohla spavat,vobec som nedokazala zaspat,prestalo mi chutit jest,jedla som len tak ze som susta zapijala vodou,nakoniec som zacala aj vracat,cela sa triasla,mala uzkost,volala som gynekologovi,hned ma poslal psychiatricke ze mam poporodnu depresiu,dali mi antidepresiva aj lieky na spanie.zastavili laktaciu,z toho som bola dlho nestastna,ked som videla niekoho kojit plakala som,boli to tazke chvile,teraz ich mam akoby zahmlene,nepamatam si prve mesiace s babatkom,neuzila som si to vobec,a to som velmi chcela syna,ktoreho som mala,este k tomu milujuceho muza.neviem preco sa mi to stalo,antidepresiva som po 3mesiacoch vysadila,ale lieky na spanie beriem doteraz,vzdy mi chvilu zaberali a potom uz nie,stale som zle spala,doktorka mi davala stale nove a nove,bola som ako pokusny kralik,este tie kila navyse.pred vianocami som sa nastvala a isla k obvodnej,vsetko jej povedala ze kolko som uz na liekoch atd.poslala ma neurologicke,endokrinologicke,porobila vsetky testy z krvi,mocu,hormony,vsetko som mala na jednotku.tak uz mi zostavalo len zasa ist psychiatricke,nasla som si novu,v inom meste,ktoru chvalili,dala mi lieky,zasa antidepresiva,aj na spanie,byvala som stale unavena,bez energie,smutna,mala uzkosti,problemy dokola so spankom,do papierov napisala stredne tazka forma depresie.citim sa uz dobre,ale viem ze tie lieky ma oblbuju,nestaci mi ani 8hodin spanku,stale by som spala,som unavena nonstop,rano sa nemozem prebrat,nemozem pit alkohol,nemam chut na sex.lieky na spanie zasa prestali zaberat,zasa som vecer tazko zaspavala,budila sa a rano sa zobudim okolo 5tej a uz nezaspim vobec,cize naco byt na liekoch ked aj tak nefunguju a nespim?vcera som sa rozhodla ze si znizim davky a postupne ich prestanem brat,dala som si polovicne davky,chcem to zvladnut sama,uz som schudla,takze z kil depku nemam,citim sa dobre a verim ze tie lieky ma len oblbuju a utlmuju.myslite ze robim dobre?na zaciatku som brala citalec,na spanie xanax,potom chlorprotexyn,calmaben,hypnogen,tritico,toto vsetko na mne skusala,ta druha psychiatricka mi dala escitalopram rano,3x denne kvapky rivotril,vecer dve tretiny tritica a polku stilnoxu,ten po dvoch mesiacoch zasa nezaberal a dala polku hypnogenu namiesto toho,uz vidim ze som zasa pokusny kralik.nikdy to neskonci?som mlada baba,mam vsetko co potrebujem,dobre vyzeram,mam skvele babo aj muza a deje sa mi toto?preco nemozem spat?co mam robit?ked si chcem lahnut cez den ked maly spi,nezaspim...uz som zufala,permanentne na liekoch a aj tak nevyspata
Dnes o 12:09 • 1 dieťa • Odpovedz • Pošli IP •

SS

prosim ta zasli mi tvoj mail zaslem ti kontakt na jednu babu - je velmi dobra okrem toho ze hned bude vediet kde je problem ako u mna povie ti preco to tak je a dostanes homeopatiu ktora bude presne nato aky mas problem - priklad - dostala som homeopatiu na spanie a pomohlo mi to ako tak ale musela som spavat v izbe sama aby som si oddychla, dalsia homeopatia bola na zenstvo a materstvo, narodenim malej sa nastartoval cely rodinny proces od mojho partnera a z mojej rodiny. tiez som mlada baba s peknou postavou, plna elanu a uz som bola v takom sialenstve ze som sa chcela i zabit. spravila som nieco co mi doporucila pani aby som nerobila a moj stav sa mi zhorsil. odisla som na miesto kde som sa bala ist ale spravila som to kvoli inym ludom a teraz sa mi problem vratil - ako tak sa mi po mesiaci ustalil. do toho antiparazitna kura lebo pristroj zistil ze mam v mozgu premnozene parazity a tiez maju tieto vsetky prejavy ako spanie depresie - jedno z druhym. uplne som sa stracala a nervovo zrutila. buduci tyzden som konecne spat po mesiaci a ihned sa k nej vraciam. posli mi mail zaslem ti kontakt nechcem takto na forum. viem ze mi to pomohlo lebo som proti tabletkam i ked tu v zahranici som ich musela brat lebo... to uz je vyssie napisane. ale je to proces nebude to zo dna na den ale po tyzdni som uz citila zmenu. okrem toho je psychoterapeut takze mas vsetko v jednom. prajem nam obom vela stastia

jedulka

Ewka...není to žádná sranda co? Začneme s těma psychiatry.Jejich stylem je teď opravdu léčení pokus-omyl.Nechtějí ti ublížit, jen se ti snaží pomoct a nevědí co ti zabere.Podle léků o kterých píšeš,dělají nejrůznější kombinace,ale nic ti nezabírá a to není dobře,protože by mělo.Spavosti bych se taak nebála,když člověk po lécích potřebuje spát,tak ti tělo "říká" potřebuji si odpočinout!Uff poporodní depresi jsem si taky užila,je to hnus.
p.d a Lulita ti radí dobře, může za tím být něco co ti vadí,popravdě to ani nemusíš cítit, že ti to vadí i to se stává,ale to už bych zacházela moc daleko.Mě poslední dobou velmi pomohli doplňkové vitamíny a minerály.Je to jednoduché taková přímá úměra - těhotenství z tebe bere všechno všechny látky atd. je zapotřebí je opět vrátit.
Nejdříve jsem zkusila ty syntetické které dostaneš v každé lékárně,ale dočetla jsem se, že je tam opravdových vitamínů velmi málo.Ale přesto mě nakopli.Cítím se energičtěji.Ale zase proč jíst "sračky",když jistě někde existuje někdo kdo nešvindluje.Vím, že ti to bude znít jako blbost, no nicméně to alespoň zkus,rozhodně ti neublíží.Našla jsem tuhle stránku,kde si můžeš vybrat i od jaké firmy je chceš,dodací lhůta je opravdu jak tam píšou 1-2 dny.Co je blbý je,že jsou mnohem dražší, než ty z lékáren.Ale co je přednější?Peníze a nebo zdraví?

Snad se ti z toho co nejdříve podaří dostat, držím všechny palce!!!

sasad

www.zdravie.sk

moja kolegyna mala presne tieto popisovane problemy a napokom jej zistili celiakiu a ked zacala drzat dietu bola fit aj po psychickej stranke ,
tato choroba vie prepuknut po porode

SS

mam uplne tie iste problemy - ako tak sa mi zle spalo v tehotenstve ale ako sa mi mala narodila som zufala a tak unavena ze aj ked mozem oddychovat neda sa mi. mam super dcerku teraz ma 15mesiacov ale normlane uz nemam chut sa ani o nu starat kedze nemam silu energiu pre seba. skusam homeopatiu zatial nic - momentalne som mesiac vo Francuzku - v stredu pridem domov a idem psychologovi, nadalej homeopatia, endokrinologovi, stitna (ci to niesu hormony) a neviem co dalej. teraz tu mam lieky na depku a spanie ale bojim sa toho - ked si skuim si ich nedat nespim a som uplne hotova.

gffjgs

skus psychologicku albertovu lubu. zaobera sa alternativnpu medicinou a tiez povodom vzniku chorob a telo lieci ako komplex

Ewka12

tak toto uz su lepsie rady,veru to by som potrebovala,zistit pricinu problemu,ze mozno mam nieco v hlave ci podvedomi,tiez by som chcela vediet koren problemu,ved predsa zdrava mlada baba ktora ma da sa povedat vsetko nemoze byt furt na liekoch na spanie,uz som rozmyslala nad nejakym liecitelom,urcite si to vygooglim,a luciano,ked mas schyzofreniu asi preto beries ine lieky ako ja ked mam depresiu a poruchy spanku,nemozem predsa prist k doktorke a vypytat si ich

luciano

Ewka, fifipierko má pravdu. Mám schizofréniu, ale vzápätí mám obrovské skúsenosti s psychiatrickými liekmi. Tie lieky, čo som ti poradil skutočne užívam aj ja, preto ti ich odporúčam, že mne vynikajúco pomáhajú.

igy017494

ahoj Ewka,
ak nechces brat lieky a tiez nechces ist k psychologovi (oboje by Ti mozno pomohlo) - mozem Ti poradit este tretiu moznost...
skus si vygooglit "noetis", su to ludia, ktory zaujimavym sposobom vedia zistit podstatu problemu (telesneho aj dusevneho) a tiez pomoct...
nejde vsak o nejakych sarlatanov, pretoze aj medzi nimi su lekari a pripadne poruchy v tele oni neriesia ale odporucaju navstevu lekara - oni riesia, preco sa to vobec cloveku deje...
Igy