Je normálne, že sa začínam strácať?

Príspevok v téme: Je normálne, že sa začínam strácať?
Mimulus

Je normálne, že sa začínam strácať? Nespoznávam sám seba, stáva sa zo mňa úplný sebec, ktorý nedokáže odpúšťať. Ignorujem všetkých okolo seba a hodnoty, ktorým som veril už dávno neexistujú. Pomaly ale určite sa mením...ako keby som prestával existovať. Asi to je normálne len sa chcem vykecať, pretože ten pocit prázdna je strašný...
Prečo dokáže psychika tak veľmi ovplyvňovať život? prečo som prestal dôverovať ľuďom, prečo nedokážem mať rád, prečo už dlhší čas nespoznávam sám seba a hodnoty, ktorým som veril už pre mňa nemajú vôbec žiadny význam? Ináč pekný dník :)

Mimulus

AfterEight - ono existuje ešte jeden problém...celý život ma priatelia opúšťajú postupne jeden po druhom. Mám ich pár ale sú to všetko ľudia, ktorí ma poznajú veľmi krátko. Vždy po nejakom čase ma aj tak opustia a ja padnem ešte na väčšie dno... Ale ak chceš tak mi napíš.

rozpravac@gmail.com

AfterEight

Jaaaa odpadnem :) ze by si bol aj rad :D ...No dobre,toto riesit nebudeme asi ...ze co bude s tvojim manzelstvom,lebo to je uz podla toho co si napisal stratene. Preto aj ked si "zenaty",neznamena,ze nemozes mat novych KAMARATOV (nie frajerky)...clovek potrebuje komunikovat,vyzalovat sa, pochvalit sa,inak otupieva a dusevne sa zakrpatuje.

A co ti pomoze keby mi das tvoj mail? :) ...Musis chodit von,nemat stale ten strasny stereotyp. Ani ja nie som exorcista, ved jeden z vas dvoch "sa z toho bytu vyzenie" :P

Mimulus

Určite by mi bolo lepšie...ale ako som napísal...som slabý a zbabelý...budem sa točiť v bludnom kruhu až pokiaľ sa úplne nezbláznim...

Mimulus

AfterEight - tak toho sa nedesím...skôr by som to bral ako najradostnejšiu správu :) Ale je to možno len čistý alibizmus, sebeckosť a zbavenie sa zodpovednosti...neviem možno sa mýlim a nie je chyba vo mne...

Koho mám zavolať von? Pozri ešte stále som ženatý a nemôžem len tak fičať svoj vlastný život...tváriac sa ako slobodný človek...A z toho všetkého mám psychiku v strašných...a možno by som nebol príjemným spoločníkom.

A kto chce tak si na mňa mail nájde :)

Ale pekne si to napísala...snažím sa takto fungovať lenže ak prídem domov tak tam ten duch stále je...a ja sa nemôžem tváriť že duchov nevidím a nie som ani exorcista ak chápeš.

AfterEight

Nedesis sa,ze jedneho dna pride za tebou a povie ti,ze si niekoho nasla? Alebo nebodaj je aj tehotna a opusti ta uz aj fyzicky?.....Nebolo by ti lepsie, keby tomuto predides a usetris sa toho vsetkeho?... Prides mi ako velmi prijemny clovek, nemas podla mna problem nadviazat kontakt s ludmi.

Odkial si? Ak je ti to neprijemne,tak nemusis. Ale vidim,ze tu komunikujes s velmi vela ludmi,tak co ich nezavolas na kavu?kofolu?pivo? :) Budes travit viac casu vonku a najdes nejaky novy zmysel zivota,ako doma s duchom ;)

Mimulus

AfterEight - sám som v podstate celý život. Určite sa nebojím byť sám...veď posledné 3 roky som sám...

Som veľmi trpezlivý človek, pretože ten pohár ešte nepretiekol...Alebo už pretiekol a plní sa stále znovu už 3 roky :D kto vie?

Áno ľudia, ktorí o tom hovoria to nikdy neurobia ale kým hovoria tak to tak aj je no ak prestanú...Vlastná skúsenosť.

Čo nás dvoch drží spolu? Už asi len papier.

Nemám strach z toho čo bude ďalej ale bojím sa toho čo sa deje teraz. A ako som už písal nemám na to silu a asi som naozaj zbabelý ale budem sa možno v takomto vzťahu točiť ďalších 10 rokov...ak...Neviem...

Niekedy je človeku lepšie ak je sám no po týchto 3 rokoch a v podstate celom manželstve sa cítim ako keby som bol sám celý život...

AfterEight

Mozno,ze nie si na tolko odvazny,ale ver tomu,ze kazdy ma svoje pohar trpezlivosti a tebe raz pretecie. A tym nemyslim,ze si nieco spravis. Lebo ludia,ktori o tom furt hovoria,to (Vacsinou) nikdy nespravia :)

AfterEight

1. Tak potom co vas dvoch drzi spolu, ked mate oddelene ucty,pises aj ze nehnutelnost mate vysporiadanu? Bud ona nema kam ist, alebo mozno caka na zazrak. Avsak o tej druhej moznosti pochybujem,kedze sam pises,ze ked sa jej prihovoris ta posle do... Vela ludi nema ani kam hlavu sklonit,riesia horsie problemy a teba drzi pri nej uz len strach urobit ten krok? ...Nebud na nej zavisly,ked sa ti hentak odvdacuje. Clovek je najstastnejsi, ked je nezavisly a ty mas k tomu aj prostriedky. Poznam ludi s depresiami, ale popasovali sa s tym, ak chceli ZIT a nie sa stazovat a chradnut. A vykasli sa na ludi,ktori ti hovoria do zivota,tebe moze byt uplne ukradnute,co si oni myslia,ze by bolo dobre,alebo ze co sa patri.
Podla mna jedine, kvoli comu si nestastny je STRACH,strach byt sam,strach co bude dalej...ale ked to neskusis,nezistis,aky mozes byt mozno aj stastny...

2. Nikto ti nekaze,aby si sa zamilovaval znova. Niekedy je cloveku lepsie aj ked je sam,venuje sa tomu,co ho bavi,nemusi sa obmedzovat a nemysli do dalekej buducnosti. Nikto nevie, co ho caka o tyzden,dva...

Mimulus

A AfterEight Ďakujem...každý na tomto fóre vie, že nie som natoľko silný aby som čokoľvek spravil a zmenil svoj život...takže čo mi ostáva? Tá druhá možnosť :DDD